YotaPhone vstupuje na český trh. Živě z tiskové konference

YotaPhone vstupuje na český trh. Živě z tiskové konference

Už víte, že YotaPhone jde na český trh. Teď vám připomínáme, že se tak stane právě dnes. Tisková konference začíná v 11:00, informace se budeme snažit zprostředkovat hned začerstva a najdete je přímo v tomto článku.

Klepněte pro větší obrázek 
Odpočet na YotaPhone.cz už se krátí

Nevíte, co je YotaPhone?


11:52
Tisková konference končí, teď mám domluvený rozhovor s Jensem, mám pro něj pár dalších otázek, těšte se na odpovědi.

11:50
Jak je to s aplikací Kindle pro YotaPhone: Je to Android, nainstalovat lze, ale nemá speciální funkce pro druhý displej.

11:49
Dotaz na druhou generaci: dostupná bude koncem roku.

11:48
"Nejednáme s operátory na Slovensku. Jednáme ale s několika nadnárodními operátory."

11:46
Vývoj YotaPhonu trval tři roky, je na něm 20 patentů už udělených a o dalších 160 patentů je požádáno.

11:45
Konečně nějaké nosné info k prodeji: telefony jsou v nabídce obchodů už dnes, reálně se naskladňují v těchto dnech, k zákazníkům se tedy dostanou v řádu dní.

11:39
YotaPhone prý byl první telefon, který dostal Gorilla Glass 3.

11:35
Teď nám Jens vysvětluje, že na YotaPhone nemusíte mít kryt, protože telefon můžete personalizovat obrázkem na zadním displeji. Otázka pro vás - dáváte si kryt na telefon spíš kvůli personalizaci, nebo ochraně telefonu?

11:30
Jedna zajímavá vlastnost plyne z integrace e-inku (energie je potřebná pouze na změnu stavu, nikoliv na zobrazení samotné). Poslední obrázek zůstane zobrazený na zádech YotaPhonu i po vybití baterie a vypnutí telefonu. 

11:24
Jens popisuje, jak nedávno vedl podobnou akci v Dubaji a tam velmi ocenili, jak čitelný e-ink je na přímém slunci. U nás tolik nesvítí, ale čitelný a kontrastní displej jistě přijde vhod.

11:20
YotaPhone stále pracuje na nových způsobech použití druhého displeje, e-ink displeje na zádech telefonu. V současnosti mají více než 60 funkcí. Notifikace, RSS, Facebook, Twitter, e-book, obrázky, mapy, výukové aplikace, překladače...

11:16
A jdeme na věc. Na pódiu je Jens. Co dělá a jaké je jeho celé jméno, nevíme. Zajímavá informace, vývoj YotaPhonů probíhá ve Finsku, firma zaměstnává několik exNokia inženýrů.

Klepněte pro větší obrázek 
Jens. Celým jménem Jens Uwe Theumer

11:10
Další informace z tiskové zprávy: YotaPhone se u nás bude prodávat v bílé i černé variantě, a to v projednách ElectroWorld, Alza.cz a MobilPohotovost. Výhradním distributorem je společnost 2P Commercial Agency.

11:09
Jestli čekáte další informace, ještě vydržte, tiskovka stále nezačala.

11:00
Tisková konference ještě nezačala, ale mám už v ruce tiskovou zprávu. Pojďme tedy začít tou nejdůležitější informací. YotaPhone (první generace) se u nás bude prodávat za 13 999 Kč.

 

Diskuze (10) Další článek: Do nabídky O2 se po třech letech vrací iPhone. Poběží i na LTE

Témata článku: Yotaphone, Zajímavá vlastnost, Zajímavá informace, Konference, Trh, Český, Yota, Nadnárodní operátor, Tisk, Zadní displej, Český trh, Způsob použití, Vstup, Kontrastní displej, YotaPhone, Tis

Určitě si přečtěte