Youtube přináší podporu HDR na mobilní Android, rozdíl je obrovský

Po televizích přichází HDR na YouTube i na mobily s operačním systémem Android.

HDR je technologie, která dovoluje využití větší palety barevných odstínů mezi nejsvětlejší a nejtemnější barvou, díky čemuž působí scény mnohem živěji a mají vyšší kontrast. Na plnohodnotné využití této technologie jsou však potřeba displeje s podporou HDR a těch je zatím málo. Když se však zadaří a HDR obsah zobrazíte (jestli máte mobil, stačí aktualizovat aplikaci), je kvalitativní skok větší a viditelnější, než v případě opěvovaného 4K rozlišení.

Počet telefonů, které HDR zvládnou, neustále roste. Patří mezi ně např. LG V30, Samsung Note 8, Sony Xperia XZ Premium a další. Jak se můžete přesvědčit z ukázek v galerii, rozdíl je opravdu znatelný a na malém displeji vynikne ještě více. Podívat se můžete i na speciální playlist HDR videí.

Jak stáhnout video z YouTube rovnou do mobilu:

Diskuze (20) Další článek: CyberCon 2017: Válka? Už probíhá, ale je kybernetická a hybridní

Témata článku: Video, Android, Xperia, Displeje, YouTube, HDR, HD, Rozdíl, #Android, Kvalitativní skok, Mobil, Klasické video, Vysoký kontrast, Odstín, Plnohodnotné využití, Operační systém, Malý displej, Marka, Mobilní android, MOBI, Barevný odstín, Displej


Určitě si přečtěte