Z Japonska: véčko nebo vajíčko?

Kyocera vyrobila pro japonského operátora KDDI nový telefon A1403K. A jak už to v Japonsku bývá, jde hračku, která se jen tak nevidí: véčko ve tvaru vajíčka.

Klepněte pro větší obrázek

K designu řeknou vše obrázky, vězte jen, že telefon je určen pro sítě CDMA 1X. Má rozměry 54 × 95 × 27 milimetrů a váží 116 gramů. Uvnitř se skrývá TFT displej s rozlišením 240 × 320 bodů a podporou 262 tisíc barev, vnější displej je monochromatický. Vestavěný fotoaparát má rozlišení 640 × 480 bodů. U telefonu jde zjevně hlavně o styl, nikoli o nabídku funkcí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Mimochodem: nevíte, proč všichni japonští výrobci používají pro své produkty tak nezapamatovatelné názvy? Platí to pro všechny tamější operátory, i pro evropské produkty Sony nebo třeba Panasonicu. Neuspořádaný shluk čísel a znaků si přece nikdo nemůže zapamatovat.

Témata článku: Véčko, Vajíčko

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Freetel Musashi: exotické véčko s Androidem [MWC]

Freetel Musashi: exotické véčko s Androidem [MWC]

Na MWC jsme vyzkoušeli androidí véčko Freetel Musashi. Japonci znovu předvedli jakých zběsilostí jsou schopni a telefon osadili rovnou se dvěma 4" displeji.

4.  3.  2016 | Miksa Martin | 4

Alcatel One Touch 536: véčko pro seniory

Alcatel One Touch 536: véčko pro seniory

28.  3.  2013 | Láska Jan | 12