Z vyřazených telefonních budek se stanou umělecká díla

Kdy jste naposledy volali z telefonní budky? Možná je to na webu o mobilních telefonech trochu irelevantní otázka, ale jak se říká, „pokrok nezastavíš“. O2 udržuje budky při životě nejspíše už jen kvůli své zákonné povinnosti, ale v červenci se znovu dostanou do popředí zájmu. Na pražské Kampě totiž proběhne výstava umělecky ztvárněných telefonních budek pod širým nebem. Nebudou to žádné muzejní exponáty, ale moderní budky Telefónica O2 přetvořené na jedinečná díla známými i začínajícími českými umělci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Za vším je netradiční charitativní akce na podporu Sdružení Linka bezpečí. Výstava bude přístupná od 17. července, na Kampě bude rozmístěno sedmnáct telefonních budek v netradiční podobě. V současné době jsou umístěny v jedné z bývalých továrních hal v oblasti nádraží Bubny, kde má každý umělec k dispozici jednu budku, kterou může dle své fantazie ztvárnit. Patronát nad výstavou převzala Galerie Václava Špály.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Takhle je známe všichni. Plánek budoucího rozmístění uměleckých děl na Kampě
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Několik příkladů za všechny, i takto budou výsledná umělecká díla vypadat

"Ve ztvárnění jednotlivých budek byla mladým umělcům dána zcela volná ruka, s budkou mohou naložit, jak budou chtít. Nejsou ničím omezeni. Pokud se něco z této svobody zhmotní a část energie se transformuje do finančního výtěžku, který půjde na Linku bezpečí, má to smysl." uvedl Pavel Humhal, kurátor projektu a předseda výstavní rady Galerie Václava Špály.

Výstava je bezplatná a po jejím skončení budou jednotlivé exponáty veřejně vydraženy. Výtěžek z dražby bude věnován Sdružení Linka bezpečí a bude použit na pomoc dětem a mladým lidem, kteří se ocitli v obtížných či krizových životních situacích. Součástí výstavy bude také speciální budka - kasička, určená pro přímé příspěvky.

Více informací a aktuální fotografie hledejte na ochutney.cz a artphone.cz.

Diskuze (2) Další článek: Firmy: bez mobilního e-mailu jsme neefektivní

Témata článku: Operátoři, O2, Telefon

Určitě si přečtěte