Za první mobilní hovor z Měsíce odměna

Chcete-li „snadno“ přijít k 10 000 dolarům, postavte na Měsíci bétéesku a zavolejte do ústředí firmy YouNeverCall v Los Angeles. Tento prodejce mobilních telefonů a služeb nabízí zvláštní cenu pro toho, kdo jako první uskuteční hovor mobilním telefonem z Měsíce. Podmínkou je zavolat na číslo firmy do Los Angeles a odpovědět na pár jednoduchých otázek typu Ano/Ne, které mají prověřit možnosti oboustranné komunikace.

Inspirací marketingovému oddělení YouNeverCall byl Google a jeho nedávné vyhlášení soutěže o první soukromé lunární vozidlo. Google je ale mnohem štědřejší a pro případ výhry vyčlenil ze svého rozpočtu 30 miliónů dolarů. Podmínkou je, aby vozidlo bylo schopné na Měsíci přistát, ujet alespoň půl kilometru a poslat na zem pár obrázků a video. Pár miliónů navíc mohou přinést různé bonusy, když se vám například podaří vyfotografovat lunární modul Američanů.

Google chce svým programem motivovat soukromé týmy vědců a techniků k tomu, aby se pustily do náročných kosmických experimentů. Ze strany YouNeverCall se jedná spíše o vtip. Ale když už se pustíte do stavby lunárního vozítka, zkuste do něj zabudovat vysílačku se schopností navázat spojení v běžných pozemských telefonních sítích a máte vyděláno dalších 10 000 dolarů. Pokud se vám podaří poslat pouze textovku, dostanete alespoň 500.

Diskuze (15) Další článek: Nová Nokia E51 na videu

Témata článku: ODM, První mobil, Odměna, Hovor, Měsíc, Mobil

Určitě si přečtěte