Za první mobilní hovor z Měsíce odměna

Za první mobilní hovor z Měsíce odměna

Chcete-li „snadno“ přijít k 10 000 dolarům, postavte na Měsíci bétéesku a zavolejte do ústředí firmy YouNeverCall v Los Angeles. Tento prodejce mobilních telefonů a služeb nabízí zvláštní cenu pro toho, kdo jako první uskuteční hovor mobilním telefonem z Měsíce. Podmínkou je zavolat na číslo firmy do Los Angeles a odpovědět na pár jednoduchých otázek typu Ano/Ne, které mají prověřit možnosti oboustranné komunikace.

Inspirací marketingovému oddělení YouNeverCall byl Google a jeho nedávné vyhlášení soutěže o první soukromé lunární vozidlo. Google je ale mnohem štědřejší a pro případ výhry vyčlenil ze svého rozpočtu 30 miliónů dolarů. Podmínkou je, aby vozidlo bylo schopné na Měsíci přistát, ujet alespoň půl kilometru a poslat na zem pár obrázků a video. Pár miliónů navíc mohou přinést různé bonusy, když se vám například podaří vyfotografovat lunární modul Američanů.

Google chce svým programem motivovat soukromé týmy vědců a techniků k tomu, aby se pustily do náročných kosmických experimentů. Ze strany YouNeverCall se jedná spíše o vtip. Ale když už se pustíte do stavby lunárního vozítka, zkuste do něj zabudovat vysílačku se schopností navázat spojení v běžných pozemských telefonních sítích a máte vyděláno dalších 10 000 dolarů. Pokud se vám podaří poslat pouze textovku, dostanete alespoň 500.

15 komentářů

Nejnovější komentáře

  • kuba 25. 9. 2007 14:29:02
    nápad je to opravdu dobrý. o2 jsou ale takové mr*ky, že by byli schopni to...
  • ADAM 24. 9. 2007 21:36:59
    jasne za 2 roky bude Google vyrabet auta , roboty , a rohliky ,,, uz to...
  • *** 24. 9. 2007 21:34:27
    Tak jsem ta zavolal a ono bylo obsazeno :-/

komerční sdělení

Komerční sdělení