Zajímavost: mobil, co se sám staví na špičku

Mobilní telefon položený na stůl snadno splyne s ostatními předměty, ztratí se v nepořádku a už je jen krok k tomu, abyste na něj při odchodu z domu, práce nebo restaurace zapomněli. Pokud by ale telefon stál vzpřímeně, byl by mnohem hůře přehlédnutelný.

Na obrázku vidíte koncept telefonu, který se díky svému tvaru a vhodně umístěnému závaží, sám staví na špičku. Konstrukce připomíná různé nepřekotitelné hračky, které se po libovolném zásahu vždy samy vrátí zpět do vzpřímené polohy.

Klepněte pro větší obrázek

Žádný takový telefon ale zatím neexistuje, jedná se jen o nápad. Protože ve špičce by muselo být soustředěno hodně hmoty, v ruce by takový přístroj působil přinejmenším hodně nezvykle. U současných véček je displej většinou lehký a rozevřený telefon u ucha je díky těžší podstavě stabilní. U tohoto konceptu by se ale polovina závaží dostala po rozevření nahoru a véčko by zřejmě trochu padalo z ruky.

Zdroj: IOL

Témata článku: Zajímavosti, Zajímavost, Mobil, Rozevřený telefon, Stav

Určitě si přečtěte

Dnes je největší nákupní svátek. Argumenty pro a proti nakupování z Číny

Dnes je největší nákupní svátek. Argumenty pro a proti nakupování z Číny

** Nakupujete na čínských e-shopech? Proč ano/ne? ** Stěžejním pro-argumentem je cena, takže se zabýváme spíše riziky. ** Také máme pár tipů od prostého kabelu po elektrickou koloběžku.

11.  11.  2017 | Kůžel Filip, Puk Jaromír | 28

Srovnávací test 11 smartphonů s Androidem a cenou do 6 000 Kč

Srovnávací test 11 smartphonů s Androidem a cenou do 6 000 Kč

** Cena do 6 000 Kč je podle mnoha e-shopů tou nejžádanější. ** I sem pronikají čtečky otisků prstů, kvalitní kamery a kovová těla. ** Šlo o překvapivě vyrovnaný souboj.

7.  11.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub | 53