Žaloba na Apple kvůli názvu iPhone

Cisco Systems podalo žalobu na Apple. Důvodem je použití názvu iPhone pro nový produkt společnosti Apple. Ochranou známku na název iPhone totiž vlastní Cisco Systems a i když vše nasvědčovalo tomu, že se obě firmy na vyřešení tohoto problému dohodly, nestalo se tak. Krátce po uvedení iPhonu od Applu totiž k federálnímu soudu v San Franciscu dorazila žaloba od Cisco Systems.

Značku iPhone si už v roce 1996 nechala registrovat firma Infogear. Tu později (r. 2000) koupilo Cisco Systems, které těsně před koncem minulého roku přišlo s takto pojmenovanou řadou internetových telefonů. Nyní se brání, že stejné jméno použil i Apple.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Řada Cisco iPhone

Přestože bylo našlápnuto mezi Cisco Systems a Apple ke smírné dohodě, těsně pře uvedením „jablečného“ iPhonu z plánované dohody sešlo. Apple se však soudu příliš nebojí. Tisková mluvčí Natalie Kerris označila soudní při společnosti Cisco za hloupou a připomněla, že mnoho jiných výrobců používá název iPhone pro telefony k internetovému volání (VoIP) a Cisco k tomu nemělo výhrady. Vzhledem k tomu, že je navíc iPhone od Applu zcela odlišný produkt od stejnojmenného zařízení Cisca, věří ve snadnou výhru v tomto soudním procesu. Doslova uvedla: „Apple je prvním výrobcem, který použil jméno iPhone pro mobilní telefon. A pokud nás Cisco hodlá kvůli názvu iPhone napadat, jsme si jistí, že zvítězíme“.

Jenže za svým si stojí i Cisco. Podle některých odborníků chce ze současné situace získat pouze lepší podmínky pro mimosoudní dohodu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Apple iPhone

Více informací o Apple iPhone:

 Zdroj: MSNBC.com

Diskuze (6) Další článek: UMTS v Česku: nejdřív hrrr, potom prrr

Témata článku: Apple, Žaloba, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Cisco Systems, Soudní proces, APP, Stejné jméno

Určitě si přečtěte