Zapomeňte na CD: první hudební album nabízené na paměťové kartě

Britská společnost Carphone Warehouse ve své včerejší tiskové zprávě oznámila, že uzavřela dohodu s hudebním magnátem EMI o doplňkové distribuci nového alba Robbieho Williamse na paměťových kartách MMC. Již očekávané album největších hitů této světové hudební hvězdy by se pak stalo historicky prvním albem oficiálně distribuovaným na tomto paměťovém médiu.

Paměťová karta by měla obsahovat všechny skladby z nového alba v CD kvalitě a navíc je přislíbena i videoukázka. Karta bude nabízena jako doplněk klasického cédéčka a dočkat by se jí mohli první zákaznicí již za měsíc. Poté by se měla nabídka paměťových karet rozšiřovat i o další tituly.

Album distribuované na paměťové kartě je určeno pro přehrávání v kapesních počítačích a patřičně vybavených mobilních telefonech, které se nejen ve Velké Británii stále více rozšiřují a jsou velmi oblíbené. V tiskové zprávě však není zmínka o ochraně proti nedovolenému kopírování. Těžko by se dalo uvěřit myšlence, že by žádná taková ochrana nebyla na data uložená na kartě aplikována. Proto se neukvapujme a nechme se překvapit, jak to nakonec s nástupem nového paměťového média dopadne.

Diskuze (31) Další článek: Nový Agile Messenger 3 už i pro Windows Mobile

Témata článku: Album, Karta, Paměť

Určitě si přečtěte