Zatím největší přínos projektu Android Go? Xiaomi s čistým Androidem

Android Go je projekt, který má dostat levný a kvalitní hardware, aktualizovaný (tedy bezpečný a plynulý) software a (datově a výkonově) úspornější aplikace i k uživatelům v rozvojových zemích. Projekt nepříliš slavně odstartoval už v roce 2014 jako Android One, ale Google jej na letošním I/O restartoval jako Android Go a zdá se, že má dobře našlápnuto.

Mezi výrobci, kteří projevili zájem, je i Xiaomi. Což mimo jiné znamená, že se dočkáme smartphonu Xiaomi s čistým Androidem. Fandové značky na MiUI nedají dopustit, ale pro řadu běžných uživatelů je naopak důvodem, proč si Xiaomi nekoupit. Důvodem jsou některá specifika, předinstalované služby od Xiaomi a čínština občas „prosakující“ i do lokalizovaných verzí systému.

 

Smráká se nad nadstavbami? Proč byste měli chtít čistý Android?

 

Podle indonéských zdrojů má být pokusným modelem Xiaomi Mi 5X. V úpravě Android Go a na tamním trhu se má jmenovat Xiaomi A1. Myslím, že takový telefon by se líbil i řadě českých zájemců. Nicméně na spekulace, zda se k nám někdy dostane, je opravdu ještě brzy.

Jak snadno nahrávat telefonické hovory:

Via Android Authority

Diskuze (3) Další článek: Souboj asistentů Google Home a Amazon Echo

Témata článku: Google, Xiaomi, Android, Spekulace, Android Go, #Android, Authority, Rozvojová země, Uživatelé, Největší přínos, Telefonický hovor, Běžný uživatel, Kris, Projekt, AndroidAuthority, Kvalitní hardware, Lokalizovaná verze, Přínos, Čistý Android

Určitě si přečtěte