Zavádí Eurotel veřejné IP adresy u CDMA?

Eurotel rozeslal před chvílí tiskovou zprávu, ve které informuje o zrušení překladu portů (technologie PAT) u své služby Eurotel Data Express (CDMA). Získal totiž od organizace RIPE větší počet IP adres, nemusí tedy více počítačů "schovávat" pod jednou IP adresou.

Nikde sice není řečeno, že všechny IP adresy přidělované uživatelům CDMA budou nyní veřejné, zatím tomu tak podle informací z diskusního fóra na serveru CDMA.cz je. (Pro pořádek uvádím odkaz na konkrétní fórum.)

Podle mého názoru se v nejbližší době IP adresy opět změní na neveřejné (překlad adres - NAT - zatím zrušen nebyl), operátor ale nabídne možnost dokoupení veřejné IP adresy. Podobně to ostatně funguje například při připojení přes GPRS.

Podrobnosti najdete v tiskové zprávě, kterou přetiskujeme v plném znění:

Eurotel Praha, spol. s r. o., v uplynulých dnech úspěšně dokončil jednání s organizací RIPE (Réseaux IP Européens) a dosáhl tak přidělení dalšího bloku veřejných IP adres, což počínaje dnešním dnem umožní zrušit dosavadní překlad portů (PAT) a zkvalitnit tak dále službu Eurotel Data Expres. IP adresy slouží ke správnému doručování internetového provozu. Je jich jen omezený počet a právě organizace RIPE koordinuje jejich přidělování v Evropě. Při nedostatku adres je nutné přistoupit k jejich překladu (NAT) nebo i překladu portů (PAT). Zatímco NAT je naprostou většinou internetových aplikací podporován, PAT může někdy způsobovat problémy s kompatibilitou. Jeho vypnutím se zlepší podpora služby Eurotel Data Expres pro Microsoft virtuální privátní sítě a některé přehrávače internetových médií.

„Služba Eurotel Data Expres je nejrychlejší plně mobilní připojení k internetu na evropském trhu. Eurotel přikládá rozvoji této služby velký význam a dnešní technické zlepšení je toho dalším důkazem,“ uvedl Michal Heřman, generální ředitel společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o. “Nadále pokračuje i výstavba sítě - do počátku roku 2005 budou pokrytí i kapacita služby rozšířeny díky sto novým CDMA základnovým stanicím“, dodal Michal Heřman.

Službu Eurotel Data Expres využívá v této době již více než 18000 zákazníků. Pokrytí potřebným radiovým signálem pro přístup k službě se v tento okamžik blíží 75% populace v České republice. V rámci vánoční promo kampaně společnost Eurotel nabízí svým zákazníkům při uzavření smlouvy na dobu 24 měsíců aktivaci služby za poplatek 1782,- Kč a CDMA modem za pouhou 1 Kč,-.

Pokrytí a další informace může zákazník zjistit na www.eurotel.cz, na prodejních místech Eurotel nebo zákaznických infolinkách.

Témata článku: EU, CDMA, Euro

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

** Nordic Telecom chce být 4. mobilním operátorem, pomoci má LTE ** Stávající zákazníci budou vybaveni novým zařízením i SIM kartami ** Klíčová však bude aukce frekvencí v pásmu 700 MHz

24.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 49

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan