Zavádí Eurotel veřejné IP adresy u CDMA?

Zavádí Eurotel veřejné IP adresy u CDMA?

Eurotel rozeslal před chvílí tiskovou zprávu, ve které informuje o zrušení překladu portů (technologie PAT) u své služby Eurotel Data Express (CDMA). Získal totiž od organizace RIPE větší počet IP adres, nemusí tedy více počítačů "schovávat" pod jednou IP adresou.

Nikde sice není řečeno, že všechny IP adresy přidělované uživatelům CDMA budou nyní veřejné, zatím tomu tak podle informací z diskusního fóra na serveru CDMA.cz je. (Pro pořádek uvádím odkaz na konkrétní fórum.)

Podle mého názoru se v nejbližší době IP adresy opět změní na neveřejné (překlad adres - NAT - zatím zrušen nebyl), operátor ale nabídne možnost dokoupení veřejné IP adresy. Podobně to ostatně funguje například při připojení přes GPRS.

Podrobnosti najdete v tiskové zprávě, kterou přetiskujeme v plném znění:

Eurotel Praha, spol. s r. o., v uplynulých dnech úspěšně dokončil jednání s organizací RIPE (Réseaux IP Européens) a dosáhl tak přidělení dalšího bloku veřejných IP adres, což počínaje dnešním dnem umožní zrušit dosavadní překlad portů (PAT) a zkvalitnit tak dále službu Eurotel Data Expres. IP adresy slouží ke správnému doručování internetového provozu. Je jich jen omezený počet a právě organizace RIPE koordinuje jejich přidělování v Evropě. Při nedostatku adres je nutné přistoupit k jejich překladu (NAT) nebo i překladu portů (PAT). Zatímco NAT je naprostou většinou internetových aplikací podporován, PAT může někdy způsobovat problémy s kompatibilitou. Jeho vypnutím se zlepší podpora služby Eurotel Data Expres pro Microsoft virtuální privátní sítě a některé přehrávače internetových médií.

„Služba Eurotel Data Expres je nejrychlejší plně mobilní připojení k internetu na evropském trhu. Eurotel přikládá rozvoji této služby velký význam a dnešní technické zlepšení je toho dalším důkazem,“ uvedl Michal Heřman, generální ředitel společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o. “Nadále pokračuje i výstavba sítě - do počátku roku 2005 budou pokrytí i kapacita služby rozšířeny díky sto novým CDMA základnovým stanicím“, dodal Michal Heřman.

Službu Eurotel Data Expres využívá v této době již více než 18000 zákazníků. Pokrytí potřebným radiovým signálem pro přístup k službě se v tento okamžik blíží 75% populace v České republice. V rámci vánoční promo kampaně společnost Eurotel nabízí svým zákazníkům při uzavření smlouvy na dobu 24 měsíců aktivaci služby za poplatek 1782,- Kč a CDMA modem za pouhou 1 Kč,-.

Pokrytí a další informace může zákazník zjistit na www.eurotel.cz, na prodejních místech Eurotel nebo zákaznických infolinkách.

Témata článku: CDMA, EU

21 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Amigos 15. 3. 2005 22:32:28
    Fup2 na CDMA nam umoznuje jen 50mb a pak se nam to zpomali na...
  • Petr 25. 11. 2004 21:42:47
    Vypadá to že stejně máme smůlu. Byl zrušn pouze PAT a adresy přidělované...
  • Mira 25. 11. 2004 9:12:17
    co mi zakaznici zase nebudem mit asi nic a kolik to ma cvakat
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

Evropskému soudu se nelíbí Pirate Bay. Možná je to začátek konce pirátství v EU

Evropskému soudu se nelíbí Pirate Bay. Možná je to začátek konce pirátství v EU

** Soudnímu dvoru EU se nelíbí The Pirate Bay ** Ale stejně tak i další weby s warezem ** Je to soumrak pirátství v Evropě?

18.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 26


komerční sdělení

Komerční sdělení