Zavádí Eurotel veřejné IP adresy u CDMA?

Eurotel rozeslal před chvílí tiskovou zprávu, ve které informuje o zrušení překladu portů (technologie PAT) u své služby Eurotel Data Express (CDMA). Získal totiž od organizace RIPE větší počet IP adres, nemusí tedy více počítačů "schovávat" pod jednou IP adresou.

Nikde sice není řečeno, že všechny IP adresy přidělované uživatelům CDMA budou nyní veřejné, zatím tomu tak podle informací z diskusního fóra na serveru CDMA.cz je. (Pro pořádek uvádím odkaz na konkrétní fórum.)

Podle mého názoru se v nejbližší době IP adresy opět změní na neveřejné (překlad adres - NAT - zatím zrušen nebyl), operátor ale nabídne možnost dokoupení veřejné IP adresy. Podobně to ostatně funguje například při připojení přes GPRS.

Podrobnosti najdete v tiskové zprávě, kterou přetiskujeme v plném znění:

Eurotel Praha, spol. s r. o., v uplynulých dnech úspěšně dokončil jednání s organizací RIPE (Réseaux IP Européens) a dosáhl tak přidělení dalšího bloku veřejných IP adres, což počínaje dnešním dnem umožní zrušit dosavadní překlad portů (PAT) a zkvalitnit tak dále službu Eurotel Data Expres. IP adresy slouží ke správnému doručování internetového provozu. Je jich jen omezený počet a právě organizace RIPE koordinuje jejich přidělování v Evropě. Při nedostatku adres je nutné přistoupit k jejich překladu (NAT) nebo i překladu portů (PAT). Zatímco NAT je naprostou většinou internetových aplikací podporován, PAT může někdy způsobovat problémy s kompatibilitou. Jeho vypnutím se zlepší podpora služby Eurotel Data Expres pro Microsoft virtuální privátní sítě a některé přehrávače internetových médií.

„Služba Eurotel Data Expres je nejrychlejší plně mobilní připojení k internetu na evropském trhu. Eurotel přikládá rozvoji této služby velký význam a dnešní technické zlepšení je toho dalším důkazem,“ uvedl Michal Heřman, generální ředitel společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o. “Nadále pokračuje i výstavba sítě - do počátku roku 2005 budou pokrytí i kapacita služby rozšířeny díky sto novým CDMA základnovým stanicím“, dodal Michal Heřman.

Službu Eurotel Data Expres využívá v této době již více než 18000 zákazníků. Pokrytí potřebným radiovým signálem pro přístup k službě se v tento okamžik blíží 75% populace v České republice. V rámci vánoční promo kampaně společnost Eurotel nabízí svým zákazníkům při uzavření smlouvy na dobu 24 měsíců aktivaci služby za poplatek 1782,- Kč a CDMA modem za pouhou 1 Kč,-.

Pokrytí a další informace může zákazník zjistit na www.eurotel.cz, na prodejních místech Eurotel nebo zákaznických infolinkách.

Diskuze (21) Další článek: Oficiálně: proč Oskar změnil piktogram v SMS bráně

Témata článku: EU, CDMA, Euro


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39