Zavolat v metru by mělo jít do tří let. Dopravní podnik se dohodl s operátory

Pražský dopravní podnik (DPP) schválil znění dohody s mobilními operátory na zavedení mobilního signálu v tunelech metra. Pro pilotní projekt byl vybrán úsek na trase C mezi Roztyly a Muzeem, kde by měl být signál ještě letos. Novinářům to dnes řekl generální ředitel DPP Martin Gillar. Nyní lze volat pouze v úseku trasy A z Dejvic do Motola.

„Operátoři zrealizují pilotní projekt a my s nimi uzavřeme dlouhodobý kontrakt na pokrytí celé sítě metra mobilním signálem,“ řekl Gillar. Smlouva s operátory by mohla být podepsána do konce letošního března.

DPP umožní operátorům umístit v tunelech takzvané vyzařovací kabely, operátoři pak podniku poskytnou data o pohybu cestujících. „Ale pouze v rozsahu operativního dopravního průzkumu. Data budou anonymní,“ řekl Gillar.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Jinde ve světě běžná věc, u nás záležitost na dlouhé roky jednání. (obr.: DPP) 

Zařízení na pokrytí signálem by měla být v tunelech instalována v noci, kdy je přerušen provoz metra. „Nesmí to ohrozit provoz. Náš požadavek je nula nákladů. Bavili jsme se také o posunování návěstidel a podobně, ale to nepřipadá v úvahu, bezpečnost je na prvním místě,“ řekl Gillar.

Nyní mohou lidé telefonovat pouze ve stanicích a vestibulech a na trase metra A z Dejvické do Motola. Pokrytí celé sítě metra by mohlo být podle Gillara postupně dokončeno zhruba do tří let.

Témata článku: Operátoři

33 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jakub Kocůrek 12. 2. 2017 13:16:01
    No hlavne pani operatori uz to meli resit davno. Predevsim je to jejich...
  • udkm 12. 2. 2017 11:25:27
    No, popravde jsem mel vzdycky radost, kdyz se nejakymu kricimu individuu...
  • basset-hound 12. 2. 2017 7:16:12
    Podle mne je volání v metru k ničemu, přes ten hluk není nic slyšet... ale...

komerční sdělení

Komerční sdělení