Z českých mobilních operátorů nabízí Eurotel nejširší roamingové pokrytí světa

Zákazníci Eurotelu mohou odesílat MMS zprávy již z 20 zemí světa

Praha, 16. ledna 2003 - Společnost Eurotel Praha, spol. s r. o. znovu rozšířila počet svých roamingových partnerů. K dnešnímu dni mohou zákazníci Eurotelu telefonovat a posílat SMS zprávy v sítích 263 mobilních operátorů ve 122 zemích celého světa. Díky službě GPRS roaming mohou již ve dvacítce zemí odesílat prostřednictvím MMS zpráv také vlastní fotografie a obrázky doplněné zvukovým záznamem nebo textem. V dalších 21 státech je zároveň možné využívat HSCSD roaming pro práci s e-maily nebo internetem v zahraničí.

V porovnání s druhým tuzemským operátorem má Eurotel pokryto roamingem o 11 zemí více, u MMS a GPRS roamingu představuje rozdíl 4 země. V porovnání s třetím operátorem dosahuje rozdíl 57 roamingových zemí. Eurotel je jediným mobilním operátorem v ČR, který nabízí HSCSD roaming.

„Strategicky je GPRS roaming jedním z klíčových prvků pro úspěch využívání MMS zpráv. Podle našich průzkumů chtějí majitelé MMS telefonů využívat přístroje o dovolených jako náhradu za klasické pohlednice,“ říká Garrison Macri, výkonný ředitel marketingu Eurotelu. „Průzkumy dále ukazují, že naši firemní zákazníci potřebují přístup k e-mailu i během svých služebních cest do zahraničí,“ dodává.

Díky službě GPRS roaming mohou zákazníci Eurotelu využívat ve 20 zemích světa řadu služeb založených na datových přenosech prostřednictvím technologie GPRS, na jaké jsou zvyklí doma. Příkladem je odesílání a příjem multimediálních MMS zpráv.

„Za odeslání multimediální MMS zprávy přitom zákazník zaplatí stejně, jako by ji odesílal z České republiky, tedy méně než deset korun. To je v mnoha případech nižší cena, než kolik stojí poslání klasické pohlednice ze zahraničí,“ vysvětluje další výhody roamingu Garrison Macri.
HSCSD roaming nabízí možnost připojení k internetu či do firemní sítě ze zahraničí, rychlé stahování velkých souborů, synchronizaci databází i odesílání a přijímání e-mailů. HSCSD roaming mohou zákazníci Eurotelu využívat u 23 světových operátorů v 21 zemích.

Diskuze (23) | Obrazový telefon Nokia 3650 vyhrál ocenění Innovations 2003 na mezinárodním veletrhu CES

Témata článku: EU, Pokrytí, Český Mobil, Euro, Mobilní operátor, Mobil, Svět, Operátor

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan