Živé zpravodajství: Nový "Cool" tarif pro mladé od O2

O2 dnes pořádá tiskovou konferenci. Začíná v 10:30, zatím nevím mnoho, ale už podle autobusu zřejmě připraveného na doprovodnou roadshow se dá usuzovat, že to bude velké. Tedy alespoň pro O2.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jak vidíte, cool (nebo také kůl) nebude jen nový tarif, ale nejspíše i celá s ním spojená reklamní kampaň

 
Překvapení přichází hned na úvod tiskové konference. Prezentace probíhá přímo v tom autobuse, který vidíte o kousek výše.

Nabídka tarifů pro studenty a mladistvé je na našem trhu poměrně statická. Vodafone dokonce nenabízí této lukrativní cílové skupině žádný zvýhodněný tarif jako takový (za zmínku stojí jen reklamní pokus „Student SMS Grátis“). Nyní se ale má vše změnit, z kuchyně O2 se totiž chystá opravdová lahůdka, obzvláště pro všechny vášnivé SMSkaře. Od 1. května zařadí modrý operátor do své nabídky nový tarif s příhodným názvem O2 Cool. Novinka vystřídá starší studentský tarif Pohoda Simple, ten už nebude možné nově aktivovat. Stávající zákazníci s oběma verzemi Pohody se ale nemusí ničeho obávat, tarif jim zůstane a při předložení potvrzení o studiu si ho mohou prodloužit o dalších 12 měsíců. Z tohoto pohledu mají samozřejmě vystaráno nejstarší uživatelé nekreditní verze Pohody s datem aktivace do 30. dubna 2005, ti ji totiž mají na dobu neurčitou a studentských výhod mohou požívat neomezeně dlouho, třeba až do stáří.


 

O2 Cool už nebude určen pouze studujícím zákazníkům, ale podobně jako konkurenční Bav se bude dostupný pro všechny mladé do 26 let. Tarif nabídne za měsíční poplatek 250 Kč měsíčně rovných 60 volných minut do všech sítí, další minuta vyjde na 4,50 Kč. Odeslání textovky bude zpoplatněno sazbou 1,50 Kč, přičemž do vlastní sítě bude možné posílat SMS zcela zdarma a neomezeně. Zatím bohužel neznáme podrobnosti o účtování, ale jelikož nejde o kreditní tarif, můžeme doufat ve výhodnou tarifikaci 60+1. Otazník také visí nad převoditelností nevyčerpaných minut, ale dle stejného klíče jako v předchozím případě by bylo logické, aby se nevyčerpané minuty převáděly do dalšího účtovacího období a byly čerpány jako první v pořadí. Souhrn přidávám v tabulce:

O2 Cool
paušál250 Kč
volné minuty60
volání nad rámec paušálu4,50 Kč
SMS1,50 Kč
SMS do sítě O2zdarma

Ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Stejně jako k dřívějším studentským tarifům bude i u Coolu možné vzít si dotovaný telefon a uvázat se tak na dva roky. Úvazek se sebou přináší také určitou minimální výši měsíčního účtu, kterou bude třeba první rok trvání smlouvy dodržovat. Snad jako jediný nedostatek tohoto tarifu se dle prvních informací jeví nutnost úvazku na dva roky i bez současné koupě dotovaného telefonu. Tarif si mohou aktivovat také cizinci, stávající uživatelé na něj mohou přejít pokud nemají závazek delší jak 6 měsíců anebo jim v následujících 6 měsících končí závazek. U příležitosti představení tarifu Cool probíhá právě v těchto chvílích tisková konference, takže všechny podstatné informace budeme průběžně doplňovat.


 
Několik doplňujících informací v bodech:

  • neomezené posílání SMS je opravdu neomezené, dokonce není stanoven žádný limit, který by mohl zabránit případnému zneužití služby (třeba pro komerční účely)
  • kredit, resp. volné minuty se převádí do dalšího měsíce, převádí se však pouze jednou
  • volání se bohužel účtuje způsobem 60+60, tedy účtuje se každá započatá minuta
  • pro spekulanty: platnost tarifu končí s posledním dnem 26. roku věku, tedy před 27. narozeninami, pak je převeden na některý z nejnižších tarifů. Nicméně je takto možné získat zvýhodněný telefon, ten vám s koncem platnosti tarifu již nikdo nevezme
  • tarif se bude nabízet pouze do 31. srpna. Bylo naznačeno, že se bude nabízet nejspíše i dále, ale O2 si spíše nechává prostor pro případné změny
Diskuze (108) Další článek: Sony Ericsson Xperia X1: videotest prototypu

Témata článku: Operátoři, O2, Pro mladé, Zpravodajství, Případné zneužití, Tarif, Cool, Jediný nedostatek


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11