Zmenšená Xperia XZ1 Compact přijde v několika barvách, nejspíš bude plastová

Sony se drží tradice „alespoň jeden Compact ročně“ a na nadcházejícím veletrhu IFA v Berlíně se chystá uvést model Xperia XZ1 Compact. Podle očekávání půjde o zmenšeninu vlajkového modelu Xperia XZ1, což je rozdíl proti loňsku, kdy Xperia X Compact byla odvozena pouze od modelu vyšší střední třídy. I ten má mít mimochodem letos svého nástupce.

Podle autenticky vyhlížejících tiskových snímků zveřejněných portálem Winfuture.de zůstane zachován známý design Loop Surface. Zařízení podle obrázků nemá tak přísně seříznutou vrchní a spodní hranu, což možná svědčí o použití plastových materiálů. Věřme, že kvalita konstrukce nebude slabou stránkou tohoto modelu.

Výbava má být totiž (až na rozlišení displeje) špičková – Snapdragon 835, 4 + 64 GB paměti a snad i 19Mpx fotoaparát Motion Eye s natáčením ultra zpomaleného videa. Díky pouze HD rozlišení 4,7palcového displeje by Xperia XZ1 Compact mohla být jedním z nejvýkonnějších smartphonů na světě. Vyrábět se bude v černé, modré, stříbrné a růžové barvě. K premiéře dojde 31. srpna v Berlíně, cena se má pohybovat okolo 14 tisíc korun.

Loňská Xperia X Compact byla zmenšenou verzí modelu vyšší střední třídy:

Diskuze (6) Další článek: Vodafone navýšil datové balíčky k předplacenkám. Další data jako dárek čekají v aplikaci

Témata článku: Sony, Smartphony, Střední třída, Spekulace, IFA, Xperia, Loop Surface, Sony Xperia XZ1 Compact, Růžová barva, Známý design, Berlín, Nejvýkonnější smartphone, Zveřejněný portál, Bar, Nadcházející veletrh, AMP, Plast, Rozlišení, Motion, Loňská Xperia, Vlajkový model, Slabá stránka, Zmenšená verze, Zmenšená Xperia, Plastový materiál


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23

RECENZE: Samsung Galaxy S10+ je zdařilý návrat na trůn. Na průstřel si zvyknete

RECENZE: Samsung Galaxy S10+ je zdařilý návrat na trůn. Na průstřel si zvyknete

** Otestovali jsme nejnovější vlajkový model od Samsungu ** Galaxy S10+ nabízí ve všech oblastech to nejlepší, čím Samsung disponuje ** Displej je prvotřídní, polovinu uváděných negativ by vyřešila firmwarová aktualizace

Martin Chroust | 109