Změřte si rychlost mobilního připojení přímo v telefonu

Pokud se jen trošku více zajímáte o výkonnost dnešních mobilních telefonů, určitě je vám důvěrně známá stránka jbenchmark.com. Najdete zde programy pro měření výkonu vašeho mobilního telefonu dostupného pro javové aplikace, tzv. benchmarky. S rozvojem mobilních telefonů přibývá také různých typů benchmarků. Ty základní jsou dva – Jbenchmark 1.0 pro 2D aplikace a Jbenchamark 2.0 pro 3D aplikace. Dále zde najdete Jbenchmark 3D pro telefony s 3D akcelerátory, a Jbenchmark HD pro displeje s vysokým rozlišením. Novinkou je Jbenchmark ACE, který odhadne výkon procesoru ve vašem telefonu.

Vždy se jedná o jednoduchou javovou aplikaci, kterou spustíte v telefonu a za chvíli se dozvíte číslo, které je měřítkem výkonu vašeho telefonu. Porovnávat poté můžete v rozsáhlé databázi.

Úplnou novinkou na jbnechmark.com je test rychlosti internetového připojení. Na stránce www.jbenchmark.com/net nebo na wapu wap.jbenchmark.com si můžete stáhnou malou (22 kB) javovou aplikaci, která vám měření provede. Služba je zatím v betaverzi a proto ji mohou využít jen zaregistrovaní uživatelé. Registrace je ovšem zdarma a nic vám tedy nebrání, abyste se do měření také zapojili. V rámci beta testování budou vámi naměřené výsledky automaticky zaslány do srovnávací databáze.

Při našem testu se Sony Ericssonem W880i v oblasti pokrytí 3G jsme dosáhli následujících hodnot:

  • download: 344 kbit/s
  • upload: 74 kbit/s
  • odezva: 621 ms
  • čas pro první spojení: 10 941 ms
  • celkový čas testu: 48 s
  • data přenesená během testu: 632 kB
Diskuze (6) Další článek: O2 vyprodává mobily: slevy více než 50%

Témata článku: Software pro mobily, Rychlost, Připojení, Mobilní připojení, Mobil, Telefon

Určitě si přečtěte