Známe české ceny smartphonů Redmi 4. Nejsou tak „proklatě nízko“ jako v Číně

Známe české ceny smartphonů Redmi 4. Nejsou tak „proklatě nízko“ jako v Číně

Xiaomi minulý týden představilo tři nové smartphony nižší a střední třídy sdružené pod hlavičkou Redmi čtvrté generace. Firma tak zkompletovala portfolio prakticky ve všech segmentech ještě před koncem roku. Velmi brzy se novinky dostanou také na náš trh. Jeden z dovozců zařízení oblíbené čínské značky, e-shop XiaomiMobile.cz, už zveřejnil české ceny a přidal i dostupnosti jednotlivých modelů.

Ceny smartphonů rodiny Redmi 4:

 • Xiaomi Redmi 4A ... 3 999 Kč ... dostupnost konec listopadu
 • Xiaomi Redmi 4 ... 4 499 Kč ... dostupnost 21. listopadu
 • Xiaomi Redmi 4 Prime ... 5 999 Kč ... dostupnost 21. listopadu

Připomeňme, že novinky jsou celkem tři a liší se v poměrně mnoha parametrech. Základní model Xiaomi Redmi 4A disponuje pouze HD displejem, vystačí si s procesorem Snapdragon 425, 2 GB RAM + 16GB vnitřním úložištěm a menší baterií s kapacitou 3 120 mAh. Prostřední Xiaomi Redmi 4 vylepšuje procesor na Snapdragon 430, přidává čtečku otisků a zvětšuje kapacitu baterie na 4 100 mAh. Nejvyšší model Xiaomi Redmi 4 Prime má navíc jemnější panel s FullHD rozlišením, svižnější procesor Snapdragon 625 a 3 GB RAM + 32 GB vnitřní paměti.

Kvůli rozdílům ve výbavě mají poměrně velký rozptyl i koncové ceny. Nejnižší Redmi 4A začíná na čtyřech tisících, Redmi 4 Prime je dražší o celé dva tisíce. Na koncových cenách se samozřejmě projevila česká DPH, doprava a také marže pro prodejce, takže ceny už nejsou tak „bezkonkurenčně nízké“ jako při pouhém přepočtu z čínské měny. Uvedení prostředního modelu je navíc poměrně zbytečné, protože teprve půl roku starý Redmi 3s má prakticky stejnou výbavu a navíc přináší globální LTE frekvence. Ty zatím ani jeden model z rodiny Redmi 4 nenabízí.

Témata článku: Xiaomi, Smartphony, Nákup a ceny, Střední třída, Čtečka otisků prstů, Xiaomi Redmi 3S, Xiaomi Redmi 4

11 komentářů

Nejnovější komentáře

 • kert 8. 11. 2016 9:21:10
  Inu jak rozepsat tabulku s 5 řádky na 2 stránky textu ve kterém se prase...
 • Jarda.abc 8. 11. 2016 9:02:15
  Opět velké překvapení, že zde nemáme čínské ceny.
 • josefbuba 8. 11. 2016 1:40:52
  Proč není tato skrytá reklama uvedena jako PR? Protože nevidím jediný...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení