Známe fotku podzimu, Samsung GALAXY S4 zoom získává...

V uplynulých dvou týdnech jste měli možnost zúčastnit se na MobilManii soutěže o zbrusu nový fotosmartphone Samsung GALAXY S4 zoom (recenze zde) od společnosti Samsung Česká republika. Vaším úkolem bylo na fotografii zachytit podzimní atmosféru v libovolné její podobě. Nutnou podmínkou přijetí fotografie do soutěže byl nápis nebo logo zakomponované přímým způsobem do snímku (tedy bez účasti softwaru na úpravu fotek).

Klepněte pro větší obrázek

Do soutěže bylo zařazeno celkem 217 fotografií splňujících výše uvedené podmínky. Od 30. září do 3. října probíhalo v galerii hlasování, které mělo určit vítěze celé soutěže. V průběhu hlasovací fáze jsme však zaznamenali opakované porušení fair play, kdy někteří jedinci zakládali v průběhu hlasování desítky nových účtů za účelem vylepšení hodnocení své favorizované fotky a navíc uměle snižovali průměr hlasováním nejnižšími známkami konkurenčním snímkům.

Takovéto počínání sice nebylo přímo v rozporu s pravidly soutěže, ale rozhodně bylo v rozporu se slušným a férovým jednáním, na kterém se ovšem zakládají všechny naše soutěže, aniž by to muselo být kdekoli explicitně uvedeno. Chyba je samozřejmě i na naší straně, při stanovení pravidel soutěže jsme byli málo důslední a znovu jsme zapomněli, že někteří soutěžící jsou za výhrou ochotní „jít přes mrtvoly“, ačkoli nejde o dům, auto, luxusní dovolenou, ale „jen“ mobilní telefon.

Hrajeme fér

Za účelem nápravy tohoto nepříjemného zakončení jinak povedené fotosoutěže jsme se proto rozhodli, že využijeme možnosti, kterou nám dávají Všeobecná pravidla soutěží webových stránek Mladé fronty, beze zbytku platná i pro tuto soutěž, a přistoupíme ke změně metodiky hodnocení a určení vítězného snímku. O výherci rozhodují hlasy udělené čtenáři, ale očištěné o neplatné, podvodné a manipulativní hlasování.

Za jednoznačně podvodný pokus o ovlivnění soutěže považujeme, když si jedna osoba vytvoří více účtů, ze kterých potom rozdává hodnocení. Všechny takové hlasy jsme z vyhodnocení odstranili. Velmi podezřelá jsou ale také hlasování, kdy jeden uživatel přidá jedné fotce desítku a mnoha ostatním nejnižší známky. Cílem takto polarizovaného hlasování je neférově škodit, proto jsme ani s těmito hlasy nepočítali.

Ze zbylé databáze hlasů jsme spočítali medián hodnocení jednotlivých snímků – tedy střední hodnotu, která je méně ovlivnitelná extrémy než průměr. Pro nalezení vítěze jsme fotografie seřadili podle mediánu a následně podle počtu hlasů, tedy stejným způsobem, jakým snímky automaticky řadí galerie MobilManie.

Vítěznou fotografií se stává snímek „Podzim s mým Samsungem“ uživatelky Alliana:

Klepněte pro větší obrázek

V první desítce skončily tyto fotografie:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Výherkyni gratulujeme k zisku fotosmartphonu Samsung GALAXY S4 zoom, během dnešního dne ji budeme kontaktovat. Všem férově soutěžícím děkujeme za účast a držíme palce v některé z dalších soutěží na MobilManii.

Diskuze (60) Další článek: Žiletka pro dámy: Huawei Ascend P6 od října i v růžové

Témata článku: Samsung, Mobilní fotografie, Soutěže, Galaxy, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S4 Active, Samsung Galaxy S4 Zoom, Samsung Galaxy S4-A, Zoom, Opakované porušení, Podzim


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62