ZTE chce konkurovat Applu a Samsungu, soustředí se na high-endy

ZTE chce konkurovat Applu a Samsungu, soustředí se na high-endy

Čínská značka ZTE se hodlá razantněji prosadit na globálním trhu chytrých telefonů. Doposud si drží silné pozice v domovské Číně, uspět by chtěla ale také například ve Spojených státech, Evropě a dalších zahraničních trzích. Dopomoci k expanzi má nová strategie – ZTE se chce místo levných smartphonů se základní výbavou zaměřit na segment nejlépe vybavených zařízení a stát se tak konkurencí pro Apple a Samsung. Letos chce značka prodat 60 milionů smartphonů, v roce 2015 o dalších 20 milionů více. Informuje o tom agentura Reuters.

ZTE je aktuálně devátým producentem smartphonů na světě. Přitom ještě v polovině loňského roku patřila do první pětky. Z té ji ale vytlačil dravější čínský konkurent, který se pomalu začíná prosazovat na globálních trzích, společnost Lenovo. Dlouhodobě úspěšnější je také odvěký čínský rival Huawei. ZTE proto musí šlápnout na plyn a do světa poslat špičkově vybavená zařízení. Protože se firma obává horšího přijetí vlastního brandu ZTE na západních trzích, zřejmě půjde o smartphony pod značkou Nubia. Prvním modelem, který by měl vylepšit situaci ZTE na trhu smartphonů, má být Nubia Z7.

Témata článku: Apple, Samsung, ZTE, ZTE Nubia Z7

15 komentářů

Nejnovější komentáře

  • pcwifi 12. 6. 2014 14:39:36
    ZTE celkem zaspalo a v dnesni dobe se to blbe dohani, lenovo taky melo...
  • landscape 12. 6. 2014 14:33:23
    "ZTE chce konkurovat Applu a Samsungu..." a kdo nechce? :-D
  • OpenSource 12. 6. 2014 12:07:56
    " Protože se firma obává horšího přijetí čínského brandu na západních...
Určitě si přečtěte

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

** Apple není první. Dvojité fotoaparáty jsou s námi skoro dekádu ** Smysl dvou objektivů se různí, ale úspěch nezaznamenal žádný ** Máme pro vás také exoty se třemi zadními či pěti předními kamerami

13.  10.  2016 | Kůžel Filip | 4


komerční sdělení

Komerční sdělení