ZTE chce prodávat víc špičkových smartphonů a zvýšit tak tržby

ZTE chce prodávat víc špičkových smartphonů a zvýšit tak tržby

Společnost ZTE podle analýzy IDC klesla v posledním čtvrtletí 2012 na páté místo mezi výrobci smartphonů podle počtu prodaných kusů. Předstihla ji japonská Sony a také přímý konkurent z domovské Číny, technologická firma Huawei. ZTE se proto rozhodlo, že v aktuálním roce nabídne větší počet lépe vybavených modelů chytrých telefonů. Pokud by firma s jejich prodejem uspěla, přineslo by jí to zároveň vyšší marže, uvedla agentura Reuters.

Za loňský rok vykázalo ZTE ztrátu 2,9 miliardy čínských juanů (přibližně 350 milionů eur). Důvodem bylo odložení některých kontraktů a horší prodejní čísla na čínském trhu. V aktuálním roce proto chce firma přinést na trh více highendových telefonů s cílem zvýšit marže v sektoru, kde dominuje Apple a Samsung. Tržby ze smartphonů chce ZTE zvýšit o 40 procent ve srovnání s loňským rokem. Pomoci k tomu i nedávno najatý designový ředitel Hagen Fendler, který pracoval v Huawei.

Tabletům od ZTE se vloni dařilo výrazně méně než smartphonům, jejich celoroční odbyt dosáhl 560 tisíc kusů. Všechny tablety ZTE dosud používají operační systém Android, letos má ale 10 procent tabletů vyrobených čínskou firmou fungovat na operačním systému Windows. ZTE očekává, že v letošním roce prodá 50 milionů smartphonů, přičemž chytré telefony by měly tvořit 70 % celkových tržeb z prodeje všech koncových zařízení.

Témata článku: ZTE, Hospodaření a finance

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jiří Švarc 4. 2. 2013 18:36:54
    Nebyla tu tak 2 týdny zpátky zpráva, že to samé chce i Sony?
  • Fre ddy 4. 2. 2013 10:28:39
    Dobře jim tak, ikdyž málo kreativity předvádí všechny firmy. Všichni se...
  • cojecoje 4. 2. 2013 7:33:24
    Chtít je někdy málo...... :-D
Určitě si přečtěte

Xiaomi není výrobce. Přečtěte si, jak funguje tenhle fenomén

Xiaomi není výrobce. Přečtěte si, jak funguje tenhle fenomén

** Xiaomi je fenomén a dělá věci jinak. ** Do zákulisí nás nechá nahlédnout odborník na čínský trh. ** Pojem „výrobce“ dnes neznamená, co si patrně myslíte.

12.  7.  2017 | Posejpal Jan | 29

Apple škobrtl, Samsung se vrací do čela největších výrobců smartphonů

Apple škobrtl, Samsung se vrací do čela největších výrobců smartphonů

** V prvním čtvrtletí smartphonový trh mírně vzrostl ** Největší hráči stagnují, trh pohání čínské značky ** Jak vypadá první šestka největších výrobců?

10.  5.  2017 | Láska Jan | 40

Nokia se vrací do Česka. A bude to velký návrat

Nokia se vrací do Česka. A bude to velký návrat

** Všimli jste si vůbec, že tu Nokia nebyla? ** Návrat je poněkud nenápadný, ale ambice jsou obrovské ** Kromě hodně viditelné Nokie 3310 přijdou i Androidy. Kdy a kde je koupíte?

7.  5.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 23


komerční sdělení

Komerční sdělení