ZTE míří do velké pětky. Vytlačí Sony Ericsson nebo Motorolu?

ZTE míří do velké pětky. Vytlačí Sony Ericsson nebo Motorolu?

Už několikátý rok zůstává pětice největších výrobců mobilních telefonů neměnná. V různém pořadí se v ní v závislosti na kvartálních výsledcích prodeje objevují společnosti LG, Motorola, Nokia, Samsung a Sony Ericsson. Pomalu se ale schyluje k okamžiku, kdy hegemonii zavedených značek pravděpodobně naruší největší čínský rival ZTE. Podle magazínu DigiTimes se totiž výrobce převážně lowendových telefonů začíná dotahovat na poslední příčku velké pětky.

Klepněte pro větší obrázek

Na ní už delší dobu svádějí „boj o udržení“ společnosti Motorola a Sony Ericsson. Obě značky se v současné době zmítají v krizi a nejedna spekulace hovoří o úplném ukončení výroby. Ve čtvrtém čtvrtletí 2008 si o maličko hůře vedla americká společnost, Sony Ericsson však nedávno naznačil velmi nepříznivé průběžné výsledky za počátek roku stávajícího. Naproti tomu ZTE uvádí vzrůstající prodeje, které podle informací DigiTimes dosáhly za uplynulý rok objemu 45 milionů kusů. Pokud bude společnost pokračovat v tomto trendu, dočkáme se už v závěru tohoto roku nového člena „velké pětky“.

Klepněte pro větší obrázek 
Jeden z lépe vybavených mobilů ZTE F230, brandovaný pro španělského operátora Movistar

ZTE se zaměřuje především na produkci nejjednodušších lowendových telefonů, které jsou často brandovány pod hlavičkou operátora. U nás se můžeme setkat s těmito produkty například u Vodafonu. V posledním období se čínská společnost vrhla i na výrobu pokročilejších přístrojů s dotykovým displejem a operačním systémem Windows Mobile.

Diskuze (7) Další článek: Výběr 100 nejpovedenějších flash tapet pro váš mobil

Témata článku: Ericsson, Motorola, Sony, Sony Ericsson, ZTE, Ericsson, Son, Čínský rival, Motor

Určitě si přečtěte