Centrální nákup, aneb Babiš chystá „megazakázku“ pro operátory

Centrální nákup, aneb Babiš chystá „megazakázku“ pro operátory

Jedním z předvolebních taháků Hnutí ANO byl centrální nákup. Ministerstvo financí nyní oznámilo, že jeho zavedení plánuje od příštího roku. Hned na úvod zprávy o centrálním nákupu všeho od sponek na papír po auta pak uvádí jako příklad tři oblasti, kde se pravděpodobně doposud plýtvalo, respektive mezi jednotlivými úřady panují značné rozdíly. Jde o počítače, kancelářské potřeby a mobilní služby.

Z výše uvedeného plyne jedna velmi zajímavá skutečnost – Andrej Babiš chystá pro operátory něco jako megazakázku, protože výsledek bude takový, že celý státní aparát bude volat s jedním operátorem, který nabídne nejlepší podmínky. Jistě na tom není nic špatného, naopak, protože i mnohem menší firmy s podstatně menším počtem SIM karet a menším obratem si u operátorů umí vyjednat podmínky, o kterým se běžným spotřebitelům může leda tak zdát.

A jelikož ministerstvo financí uveřejňuje smlouvy na webu, budeme mít jako daňoví poplatníci možnost se už příští rok podívat jakou smlouvu a s kterým operátorem Babiš jménem státu vyjednal.

Témata článku: Operátoři, Nákup a ceny, Hospodaření a finance, Andrej Babiš, Operátor, Běžný spotřebitel

26 komentářů

Nejnovější komentáře

  • kert 10. 4. 2015 11:16:14
    Zase o krůček blíže k národnímu roamingu :-) A kdo by to byl řekl, že s...
  • Ludek_II 9. 4. 2015 23:13:55
    Pohádky ovčí Babišky. :-P
  • Vincent Tarčinec 9. 4. 2015 13:56:04
    zase hodne debat(urazek a nadavek) nad dusledkem... nikdo neodvazi napsat...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení