Čína je zase o krok napřed, aneb když dualSIM nestačí

U čínských výrobců jsme zvyklí na všelicos. Od kopírování designu a napodobování známých log, přes obrovskou udávanou kapacitu akumulátorů s pochybnou reálnou výdrží, až po nevídané kombinace konstrukcí a výbavy. Tam, kde nestačí kvalita, vynahradí to kvantita.

V Číně jako první zaregistrovali, že zejména v asijských a východoevropských zemích existuje hlad po telefonech se současnou podporou dvou SIM karet. Proto začaly bezejmenné východoasijské továrny produkovat spousty dualSIM mobilů. Nedávno ale k výrobě takto vybavených telefonů přistoupili i zavedení výrobci (Samsung, LG, E-Ten), a tak musí jít manufaktury zase o krok dál.

Klepněte pro větší obrázek

Na internetu se objevila fotografie prvního mobilu s podporou tří SIM karet. Protože snímek není právě zřetelný, není vyloučeno, že se jedná o montáž. V útrobách telefonu označeného ZTC  (tentokrát zřejmě kříženec mezi ZTE a HTC), který vyrábí společnost QiiQ EcoCarrier Inc., by se měly skrývat sloty pro tři SIM karty, ke kterým uživatel bude přistupovat pomocí přepínače vlevo od bloku funkčních kláves. Přesto v jednom okamžiku budou na příjmu pouze karty dvě, třetí pozice tedy funguje pouze jako neaktivní měnič.

Další specifikace slibují tradiční čínskou konfiguraci: triální (pro SIM 1) a duální (pro SIM 2) GSM podporu, 2,4" dotykový QVGA displej s typickou spodní lištou ikon a akumulátor s kapacitou 2 000 mAh. Fotoaparát má rozlišení podprůměrné 2 Mpx. Je zajímavé, že se v Číně při současné bitvě megapixelů nesoustředí namísto nesmyslných třetích šuplíčků na SIM karty třeba právě na tento parametr.

Zdroj: Unwired View

Témata článku: Čína, Krok, NEST, Třetí pozice

Určitě si přečtěte

Přehled slevových akcí. Black Friday letos začíná v předstihu

Přehled slevových akcí. Black Friday letos začíná v předstihu

** Nákupní šílenství Black Friday letos začíná už několik dní dopředu. ** V tomto článku budou přibývat zajímavé akce, na které narazíme. ** Účastní se české e-shopy, ale nezapomeneme ani na Čínu.

Včera | Kůžel Filip | 25

Samsung upevnil pozici, Xiaomi vystřelilo vzhůru a Huawei na Apple ještě nestačilo [3Q 2017]

Samsung upevnil pozici, Xiaomi vystřelilo vzhůru a Huawei na Apple ještě nestačilo [3Q 2017]

** Samsung ve třetím čtvrtletí upevnil pozici tržního lídra ** Druhé místo Apple uhájil i bez iPhonu X ** Z konce první pětky letí raketa Xiaomi

13.  11.  2017 | Láska Jan | 3

Dnes je největší nákupní svátek. Argumenty pro a proti nakupování z Číny

Dnes je největší nákupní svátek. Argumenty pro a proti nakupování z Číny

** Nakupujete na čínských e-shopech? Proč ano/ne? ** Stěžejním pro-argumentem je cena, takže se zabýváme spíše riziky. ** Také máme pár tipů od prostého kabelu po elektrickou koloběžku.

11.  11.  2017 | Kůžel Filip, Puk Jaromír | 28

Žasnete nad bezrámečkovou „Čínou“ za 5 tisíc? Bez kompromisů to nepůjde

Žasnete nad bezrámečkovou „Čínou“ za 5 tisíc? Bez kompromisů to nepůjde

** Slíbili tenké rámečky, zaoblené rohy, slíbili konkurenci pro Mi Mix za čtvrtinu ceny. ** Místo toho dodali standardní střední třídu se špatným displejem. ** Zázraky se nedějí, Maze Alpha navíc skrývá pár podfuků.

6.  11.  2017 | Kůžel Filip | 10