10 mobilů z MWC, které chtějí být, ale nejsou jako iPhone X

Uplynulý veletrh mobilních technologií v Barceloně ukázal trend, který se rozšiřuje prakticky mezi všemi výrobci smartphonů. Každý chce mít mobil s co možná nejmenšími okraji displeje. Hovoří se o bezrámečkovém provedení, ačkoli v reálu má málokterý model po všech čtyřech stranách panel k okrajům roztažený.

Nejdál v tomto ohledu došel Apple, jehož iPhone X má až na malý výřez na pod vrchním okrajem (tzv. „notch“) všechny strany bez rámečku. Vykousnutá část není samoúčelná – leží zde reproduktor, selfie kamera a také senzory pro technologii Face ID, kterou se iPhone X odemyká.

Kuriózní přístup volí další výrobci, kterým se po prodejním úspěchu iPhonu X jeho „notch“ náramně zalíbil. Co na tom, že kromě kamery do něj prakticky nemají co schovat. Na rozdíl od Applu se ovšem zatím ani jednomu z výrobců nepodařilo zcela eliminovat spodní bradu telefonu.

A tak zde máme přehlídku za každou cenu vykousnutých displejů, protože zejména čínští výrobci nabyli dojmu, že to je nový designový trend, který se uživatelům náramně zamlouvá. Podívejte se, které značky se o napodobení iPhonu X snaží nejúporněji, nejen pomocí displeje, ale stejným způsobem například umísťují na záda fotoaparát.

Speciál: Mobile World Congress 2018

Mobile World Congress je veletrh, který se každý rok v únoru koná v Barceloně. Je zaměřený na mobilní technologie, telefony, síťový a operátorský byznys.

Výrobci telefonů v Barceloně pravidelně představují novinky. Na letošním MWC 2018 je to zejména: Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+ • nové telefony Nokia, třeba vysouvací Nokia 8110 • Sony XZ2 Compact • řada Alcatel

Diskuze (14) Další článek: Širokoúhlý displej do každé rodiny. Archos uvedl trojici ultralevných smartphonů

Témata článku: Apple, Smartphony, Bezrámečkový displej, Kuriozita, Zajímavosti, MWC, MWC Barcelona 2018, Notch, Barcelona, Face ID, Veletrhy, Apple iPhone X, Mluvící avatar, Vykousnutý displej, Stejný způsob, Prodejní úspěch, Výrobce, Vrchní okraj, Trend, Čínský výrobce, Okraj, Mobil, Spodní brada, Displej, Malý výřez


Určitě si přečtěte