10 nejlepších příslušenství k mobilu [Vánoce 2013]

Praktické, legrační, parádivé i zábavné. Takové může být příslušenství k mobilům a tabletům. A k nákupu postačí někdy i pár stokorun.

Vedle mnoha různých typů telefonů a tabletů můžete jako dárek pod stromeček letos vybrat něco z obrovské nabídky mobilního příslušenství. Doplňky k mobilům bývají zpravidla levnější než samotný telefon, někdy se ale i jejich cena dokáže vyšplhat na několik tisíc. Na MobilManii vám před Vánoci pomáháme zorientovat se v široké nabídce běžných telefonů, levných i špičkových smartphonů, tabletů, mobilního příslušenství a aplikací. Naše partnerské weby pak poradí s ostatní elektronikou. Články přibývají každý den. Než vyberete příslušenství, zjistěte:

 • model telefonu (tabletu), se kterým se bude používat
 • zda jde o smartphone nebo hloupý telefon
 • s jakým systémem smartphone pracuje (kvůli kompatibilitě aplikací ovládajících příslušenství)
 • jaký obsahuje nabíjecí konektor (pro kabely, nabíječky)
 • jaké jsou rozměry telefonu (pro pouzdra, držáky)

Záleží na vás, kolik peněz chcete do příslušenství investovat. Nejlevnější jsou zpravidla různá pouzdra, přívěšky a obaly. U nich stačí jen znát přesný typ telefonu, který obdarovaný používá, další rady nepotřebujete. Vyberete zkrátka to, co se vám nejvíc líbí. My jsme se v článku zaměřili spíše na univerzálnější příslušenství, které můžete použít se širší paletou přístrojů.

Odkazy na produkty uvedené v tomto článku jsou placenou inzercí obchodu CZC.cz. Doporučení jednotlivých produktů je ale čistě redakční rozhodnutí, učiněné na základě našich recenzí a osobních zkušeností. Rady uvedené v tomto článku bychom s klidným svědomím dali i svým známým. Odkazy do e-shopu jsme přidali až dodatečně.


Energie na cesty: Samsung EEB-EI1C

Orientační cena: 1 300 Kč

Často cestujete a nemáte přístup k elektrické zásuvce? Vezměte si s sebou energii sbalenou na cesty. Externí akumulátor Samsung EEB-EI1C dokáže váš mobil nebo i tablet zásobit energií v době, kdy už jejich vlastní baterie vysychá a zásuvka s elektrickým proudem není na dohled. Pokud pojedete na víkend pod stan, čeká vás dlouhá služební cesta autobusem bez zásuvek nebo třeba jedete na rodinný výlet a budete potřebovat energii pro foťák, několik mobilů a další zařízení. K tomu všemu se tento kousek příslušenství může hodit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Záložní zdroj se vejde do dlaně, velký je zhruba jako krabička od mýdla

Díky kapacitě 9 000 mAh by měl zdroj teoreticky nabít až šest průměrných smartphonů. Účinnost ale samozřejmě není stoprocentní, takže v reálu počítejte spíše s využitelnou kapacitou někde mezi 6 až 7 tisíci mAh. To je pořád hodně a bohatě to stačí k nabití smartphonu a tabletu nebo tří smartphonů s kapacitou baterie okolo 2 000 mAh. K nabíječce dostanete dva krátké kabely. Jeden s koncovkou microUSB poslouží pro takřka jakýkoli telefon, druhý 30pinový nabíjí tablety Galaxy Tab od Samsungu.

Specifikace Samsung EEB-EI1C:

 • rozměry 23 × 65 × 94 mm
 • hmotnost 265 g
 • délka kabelu 20 cm
 • vstupní napětí: 5 V
 • výstupní proud: 1,8 A
 • výstupní napětí: 5,2 V
 • kapacita: 9 000 mAh

Článek pokračuje v další kapitole »

Témata článku: Nákup a ceny, Příslušenství, Vánoční nabídka, Vánoce, Drony, LG Nexus 4, LG Nexus 5, Nokia Lumia 1520, Nokia Lumia 920, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy Tab, Samsung Galaxy Tab 16GB 3G, Provozní teplota, Přímé propojení, Pohodlné nošení, Dobíjecí microusb, G Lens, Zombík, Služební cesta, Mobil, Typ telefonu, Rozšířené nastavení, Kluk