10 nejlepších tabletů pod stromeček [Vánoce 2013]

Vybrat pod stromeček správný tablet je skoro stejné umění, jako zvolit ideální mobil. Tabletů existuje nepřeberné množství, zde jsou ty nejpovedenější.

Nový tablet pod stromečkem už dávno není výsadou horních deseti tisíc. Kategorie multimediálních zařízení pro konzumaci obsahu se za poslední dva roky výrazně rozrostla a produkty se diferencovaly do širokého cenového spektra, podobně jako smartphony. Na MobilManii vám před Vánoci pomáháme zorientovat se v široké nabídce běžných telefonů, levných i špičkových smartphonů, tabletů, mobilního příslušenství a aplikací. Naše partnerské weby pak poradí s ostatní elektronikou. Články přibývají každý den.

Co všechno můžete dělat s tabletem?

  • surfovat na internetu
  • číst elektronické knížky
  • vyřizovat e-maily
  • hrát hry
  • sledovat filmy
  • poslouchat hudbu
  • prohlížet fotografie
  • s většinou tabletů i fotit
  • s některými telefonovat a posílat SMS

Použitelný tablet seženete zhruba od půldruhého tisíce korun, je ale třeba počítat s některými kompromisy. Shora jsou cenovky téměř neohraničené a závisí zejména na tom, zda se rozhodnete pro tablet s 3G/LTE modulem (lze do něj vložit SIM kartu) a jak velkou vnitřní paměť požadujete. Podobně jako smartphony, jsou i tablety chytrá zařízení a pracují s některým z operačních systémů. Nejběžnější je v současnosti Android, iPady od Applu fungují na iOS, prosazovat se na tablety ale začínají také platformy Windows od Microsoftu.Odkazy na produkty uvedené v tomto článku jsou placenou inzercí obchodu CZC.cz. Doporučení jednotlivých produktů je ale čistě redakční rozhodnutí, učiněné na základě našich recenzí a osobních zkušeností. Rady uvedené v tomto článku bychom s klidným svědomím dali i svým známým. Odkazy do e-shopu jsme přidali až dodatečně.


Nejlevnější volba: Colorovo CityTab Lite 7

Orientační cena: 1 500 Kč

Také mezi tablety se dají najít ultralevná zařízení, jejichž nízká cenovka může budit až podezření. Je ale potřeba mít na paměti, že zcela nejnižší třída je vždy plná kompromisů. To platí také pro Colorovo CityTab Lite 7. Tento sedmipalcový tablet můžete pořídit dětem ke sledování YouTube, prarodičům pro volání přes Skype nebo sobě jako záložní tablet, u kterého vás nebude mrzet, když se mu na cestách něco přihodí.

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
U levných tabletů s méně známou značkou je potřeba počítat s některými kompromisy

Colorovo zvládne pouze méně náročné hry, o výkon se totiž stará jednojádrový procesor a 512 MB RAM. Tabletům nejnižší třídy obvykle chybí GPS modul, ani tento model není výjimkou. Baterie s nižší kapacitou 2 600 mAh udrží tablet v provozu zhruba 3 hodiny. Překvapí poměrně solidní konstrukce a také podpora USB-OTG, což znamená, že k tabletu můžete připojit třeba myš nebo klávesnici. Uvnitř běží sice starší Android 4.0, ale podporuje oficiální instalaci aplikací z Google Play, což u některých ultralevných tabletů není samozřejmostí.

Colorovo Citytab Lite 7 4GB Wi-Fi
rozměry a hmotnost: 180 × 122 × 12,0 mm, 296 g
displej: 7,0", kapacitní TFT LCD, 480 × 800, 133 PPI
sítě: přístroj nepodporuje telefonní sítě
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n
paměť: 4 GB, microSDHC (32 GB), baterie: 2 600 mAh
procesor: Allwinner A13 (1× Cortex-A8, 1 GHz, 55nm)
operační systém: Google Android 4 (Ice Cream Sandwich)
fotoaparát: telefon nemá fotoaparát
15 %
vybavenost
?
výhodnost
cena: už se neprodává

Článek pokračuje v další kapitole »

Témata článku: Tablety, Nákup a ceny, Vánoční nabídka, Vánoce, Acer Iconia Tab B1-710, Acer Iconia Tab B1-710 16GB Wi-Fi, Acer Iconia Tab B1-711, Apple iPad, Apple iPad (3. generace), Apple iPad (3. generace) 16GB 3G, Apple iPad (3. generace) 32GB 3G, Apple iPad (3. generace) 32GB Wi-Fi, Apple iPad (3. generace) 64GB 3G, Apple iPad (3. generace) 64GB Wi-Fi, Apple iPad (4. generace), Apple iPad (4. generace) 128GB 3G, Apple iPad (4. generace) 128GB Wi-Fi, Apple iPad (4. generace) 16GB 3G, Apple iPad (4. generace) 32GB 3G, Apple iPad (4. generace) 32GB Wi-Fi, Apple iPad (4. generace) 64GB 3G, Apple iPad (4. generace) 64GB Wi-Fi, Apple iPad 16GB 3G, Apple iPad 2, Apple iPad 2 16GB 3G


Určitě si přečtěte