10 nejoblíbenějších článků za rok 2007

Vybrali jsme desítku článků, které se vám za uplynulý rok na MobilManii nejvíce líbily + PF 2008!
Kapitoly článku

Před námi je posledních pár hodin, kdy ještě budeme psát letopočet 2007. Proto už se můžeme s klidným svědomím ohlédnout zpět, co všechno nás v mobilním světě potkalo v průběhu roku se šťastnou sedmičkou na konci, aniž bychom se museli obávat, že nám do jeho konce ještě něco podstatného unikne.

Rok 2007 byl ve znamení honby za vyššími rychlostmi datových přenosů a příchodu spousty nových typů mobilních přístrojů. Některé z nich se už od počátku daly pořídit za cenu kolem tisíce korun. Na český trh také oficiálně vstoupil tchajwanský výrobce HTC a celý svět zachvátila iPhone-mánie. Mezi českými operátory se jako čtvrtý v pořadí zjevil zelený U:fon, který nabídl síť pro rychlý mobilní internet a domácí telefonní linky.

Na Mobilmanii to jako každý rok i letos nejvíce žilo informacemi o příchodu nových telefonů, jejich postupném odhalování až po náročné testování v podrobných recenzích. Bedlivě jsme sledovali změny v tarifech našich operátorů a netrpělivě jsme čekali na zavedení každé nové služby a na okamžik, až ji pro vás budeme moci vyzkoušet. K tomu navíc softwarové novinky pro všechny mobilní platformy, desítky her pro mobilní pařany a doslova tisíce aktualit v našich Bleskovkách.

Zajímavost: Za uplynulý rok 2007 jsme vám přinesli na 3 tisíce článků a bleskovek, napsáno bylo celkem 5 329 357 znaků textu, což by znamenalo popsat více než tři tisíce normostran A4.

V následujícím přehledu vám nabídneme deset článků, které vás v průběhu roku nejvíce zaujaly. Na daná témata se pod nimi rozeběhly vášnivé diskuze a k jejich čtení jste se později často vraceli. Někdy tyto návraty směřovaly dokonce tak hluboko do minulosti, že datum vydání článku spadá mnohem dál do historie, než jen do roku 2007. Jak zjistíte za okamžik, opět jste se nejvíce zajímali o recenze telefonů. Na trůnu se usadila se svými pěti modely finská Nokia, následovaná konkurencí ze stáje Sony Ericsson. Do pořadí nejoblíbenějších článků podle očekávání zasáhl i letošní fenomén – Apple iPhone.

10. místo – Apple iPhone: srazí smartphony na kolena

Bylo to téměř před rokem, začátkem ledna 2007, kdy Apple konečně odhalil tajemství svého tehdy čerstvě představeného mobilního telefonu. Každý znal hudební přehrávač iPod, kterému se měl iPhone nápadně podobat a navíc přidat funkce pro volání, očekávání proto bylo veliké. Od té doby se kolem tohoto jedinečného přístroje rozpoutalo po celém světě doslova šílenství, umocněné faktem, že iPhone je distribuován postupně ve vybraných zemích a pro fanoušky ze zbylých částí světa se tak stává těžko dostupným zbožím. Celý článek o začátcích iPhone-mánie si přečtěte zde.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

9. místo – Sony Ericsson K550i: ve stopách legendy

Cyber-shot K550i od Sony Ericssonu k nám do redakce přišel hned zjara roku 2007. Jednalo se o pokračovatele úspěšného modelu K750i. Možná jste si ho oblíbili díky povedenému designu, možná díky kvalitně provedenému fotoaparátu s aktivní krytkou. V době svého uvedení byl předurčen k úspěchu i rozumně nasazenou cenou – recenzi si přečtěte zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

8. místo – HTC S710 Vox: malý velký všeuměl

Nováček roku na českém trhu, tchajwanská firma HTC, se do povědomí zapsal hlavně produkcí kvalitních komunikátorů a kapesních PC, kterým vedle číselného označení většinou dává i doplňkové, snáze zapamatovatelné jméno. Za necelý rok nabídlo HTC hned několik modelů s dotykovými i nedotykovými displeji, pokročilými funkcemi a operačním systémem Windows Mobile. Nedotykový komunikátor kompaktních rozměrů S710 Vox s QWERTY klávesnicí vás zaujal nejvíce a je z toho místo osmé.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

7. místo – Sony Ericsson K750i: rozplývejme se

Jsou telefony, které projdou trhem téměř nepovšimnuty, jejich typové označení se ztratí v davu a brzy upadnou v zapomnění. Naproti tomu jsou modely, které se prodávají ještě dlouhou dobu po svém uvedení a pod jejich názvem si i po letech vybavíte alespoň vzhled přístroje. Každý, kdo v příslušné době aspoň trochu vnímal mobilní technologie, určitě vzpomene například na Nokii 5110. Výborně má do kategorie legendárních mobilů nakročeno třeba současná Nokia N95, na legendu je ale zatím příliš „mladá“. To však neplatí pro Sony Ericsson K750i. Mezi námi je už více než 2 a půl roku a zájem o něj neutuchá. Dokazuje to i oblíbenost recenze – místo sedmé.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Ostatní, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, HTC S710, Nokia 6300, Nokia E65, Nokia N70, Nokia N70 Music Edition, Nokia N73, Nokia N73 Music Edition, Nokia N95, Nokia N95 8GB, Sony Ericsson K550i, Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson K800i, Domácí telefon, Rok, Moderní vzhled, Kvalitní provedení

Určitě si přečtěte