10 odvětví, které změní virtuální realita

Už jste byli v New Yorku? A co na Měsíci? Chcete poznat pocity pilota stíhačky? Máte doma stometrové kinoplátno? Odpovědí je virtuální realita.

Virtuální realita je aktuálně nejčastěji skloňovaným tématem ve světě mobilních zařízení. U smartphonů se nové vymýšlí jen pozvolna, nositelnosti hledají cestu a je čas přinést nové zážitky. Ty má zprostředkovat virtuální realita. Vlastní VR brýle už představila téměř každá významnější značka v oboru, na čas si dává pouze Apple.

Klepněte pro větší obrázek
Hlava vytočená do všech stran a většinou otevřená ústa údivem. Takto „oduševnělý“ výraz mívá obvykle člověk ponořený do virtuální reality. Pro nezasvěcené okolí to může působit komicky :-) 

Google zastřešuje základní řešení papírových brýlí pod názvem Cardboard, do kterých se vkládá smartphone. O něco pokročilejší řešení nabízí Samsung, Alcatel a nejnověji také Huawei, které nabízejí plastovou konstrukci a ovládání pomocí tlačítek nebo touchpadu. Na půli cesty k autonomním brýlím zůstalo LG, k jejichž headsetu se smartphone připojuje kabelem. Zcela autonomní brýle s vlastním procesorem i zobrazovacím zařízením a tedy i nejlepším VR zážitkem nabízí například HTC, Oculus a Microsoft.

A k čemu vlastně VR brýle slouží? Virtuální realita je zkušenost, která se těžko zprostředkovává, ať už slovní nebo vizuální formou. Je zkrátka potřeba si nějaké brýle pořídit a zážitek okusit. V následujících odstavcích si alespoň pojďme naznačit, kterými směry se virtuální (VR), případně i rozšířená realita (AR) může a podle všeho bude ubírat a ve kterých sférách bude její vliv nejvýraznější.

Diskuze (15) Další článek: Sony u řady Xperia X zapracuje na foťáku. Zlepší se detaily i barvy

Témata článku: , Zábavní průmysl, Technická podpora, Pacient, Real, Hlava, Létající robot, Kter, Koupel, Replay, Zábavní park, Vnímání prostoru, Hezký příklad, UCLA, Afghánistán, Kamenný obchod, Porucha, Vir, Celé odvětví, Fyzika, Odvětví, Armáda, Kinosál, Průlet, Realita