10 tipů: Mobilní aplikace jako dárek [Vánoce 2013]

Když už si nevíte rady, kterou aplikaci koupit vašim blízkým pod stromeček, sáhněte po naší desítce tipů na zajímavé placené aplikace.

Vybrat deset aplikací, které budou nejzajímavější a nejužitečnější právě pro toho, koho toužíte obdarovat, je nerealizovatelný úkol. Je to především na vás, hlavně vy víte, co danou osobu zajímá, co by se jí mohlo hodit. Malý tip: jestli intenzivně používá bezplatnou lite verzi nějaké aplikace, máte vyhráno, kupte plnou verzi. Teprve až když jste s nápady v koncích, mrkněte na naše tipy a zkuste i diskuzi pod článkem – zajímavá jména aplikací se jistě objeví i tam. Situaci nám paradoxně komplikuje také to, že halda špičkových aplikací je zdarma.

Se samotným darování placené aplikace to v českých zemích bude komplikované, proces jsme popsali v mobilních dárcích na poslední chvíli. Pokud má cílová osoba Apple iPhone či iPad, bude to jednoduché. S jinými platformami nastávají problémy a dost možná budete muset skončit u obálky se se stokorunou a cedulkou „Na nové Angry birds“. Tipy tedy primárně míří do Apple App Storu, ale myslíme i na většinový Google Android.



Offline autonavigace Sygic

Sérii tipů snad ani nemůžeme začít jinak – offline navigace je přesně ten tip aplikace, který občas přijde vhod téměř každému, a to včetně neřidičů. Výběrem Sygicu zrovna v tomto období zabijeme několik much jednou ranou – navigace je to dostatečně kvalitní, před vánoci můžete využít nabízené slevy a jestliže jsme výše naznačili, že je problém darovat aplikaci na Android, Sygic je tou čestnou výjimkou. Slevu 30 % dostanete i na Apple iOS, ale pouze na Androidu teď dostanete druhou navigaci s doživotní aktualizací map zdarma (tu stejnou licenci, kterou zaplatíte). Informace hledejte pod nadpisem Tip na dáreček: Sygic GPS Navigace 1+1 zdarma. Jedná se sice o inzertní článek, ale informace najdete i tam.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Vyžeňte je do přírody: Geocaching

Nevíte, co je Geocaching? Tahle „zábava pro mozek, nohy a smartphone“ má sice své mediálně nejexponovanější období za sebou, ale krásy přírody a nečekaná tajemství světa ochotně vyzradí i dnes. Na Androidu je řada bezplatných alternativ, na iOS je k dispozici lite verze, ale plná verze originální aplikace je jen jedna.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Pošlete ho do 3D: Minecraft

Propadl váš obdarovaný kostičkovanému světu Minecraft? Vysedává hodiny u počítače? Kupte mu mobilní aplikaci a do virtuálního světa bude utíkat i ve chvílích, které dosud trávil s vámi. Jestli je to dobrá, nebo špatná rada, to už necháme na vás… Mobilní Minecraft je v mnoha ohledech omezený, ale jako dárek určitě udělá radost.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Pro Twitter lepší a rychlejší: Tweetbot

A máme tu další závislost, tentokrát na sociální síti. Jestli to váš známý s Twitterem myslí vážně a chce jej používat jako mocný zdroj informací, základní aplikace dříve nebo později přestane stačit. A pak je tu Tweetbot…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
  • Tweetbot na Apple App Storu (2,69 EUR)

Rozhýbejte to s Runtastic

Tady jsou v zásadě dvě možnosti – buď obdarovaný sportuje (a vy mu to chcete osvěžit), nebo nesportuje (a vy jej k tomu chcete motivovat). V obou případech by mohla pomoct jedna ze série aplikací Runtastic. Kdysi jediná aplikace mapující několik sportovních odvětví se postupně rozdělila na celou řadu jednoúčelových záležitostí. Na takové novoroční předsevzetí by se mohl hodit třeba trenér kliků či dřepů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Vrhněte je mezi gangstery s GTA: San Andreas

Pro hráče tělem i duší je tahle hra snad povinná. Gangsterský akční hit GTA: San Andreas konečně přichází také na mobilní platformy. První je na řadě Apple iOS, ještě v prosinci by měl přibýt Android a Windows Phone.

Klepněte pro větší obrázek

Kam letí to letadlo? Flightradar24 Pro

Ten, komu chcete dát aplikaci – létá často? Nebo je dokonce jedním z airspotterů, kteří s hlavou zalomenou vzhůru obcházejí letiště? Tak či tak, aplikace Flightradar24 Pro přenese online informace o letovém provozu na celém světě do kapsy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

I Angličtina může být dárek: iAngličtina

Říká se, že nejcennějším darem je vědění a když se o to přičiníte, mohl by váš obdarovaný už brzy vědět, jak se anglicky řekne… kde co! Aplikace iAngličtina dovolí procvičovat slovíčka v každé volné chvíli. Stačí mít po ruce iPhone.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Vypatře se s z rande s DateEscape

Darujte superschopnost vypařit se z jakékoliv nepříjemné situace. Stačí si v aplikaci GottaGo nastavit kdy a kdo (jméno a fotka) vám „zavolá“. Ano, uvozovky jsou na místě, půjde totiž o falešný hovor, zbytek tedy záleží na hereckých schopnostech „volaného“.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sám sobě špiónem s My Secret Folder

S touto aplikací darujete soukromí a možnost vytvořit nedobytné místo pro fotky, poznámky, nebo odkazy na webové stránky. Přímo v aplikaci je možné fotit, ale lze sem přetáhnout už existující fotky, nebo celá alba. Zajímavou funkcí je „past na zloděje“, která čelní kamerkou iPhonu vyfotí toho, kdo si chtěl prohlédnout vaše tajné místečko. Jen si dejte pozor, aby se tahle zbraň neobrátila přímo proti vám…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (32) Další článek: Sony představuje USB klíčenky pro smartphony i notebooky

Témata článku: Apple, iPhone, Android, Mobilní aplikace, iPad, Aplikace, Vánoce, Vánoční nabídka, Dárek, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Tip, Sygic GPS, Originální aplikace, Jediná aplikace, Pocket Edition, Mobil, Sportovní odvětví

Určitě si přečtěte