10 tipů na příslušenství k mobilu [Vánoce 2012]

Praktické, legrační, parádivé i zábavné. Takové může být příslušenství k mobilům a tabletům. A k nákupu postačí většinou i pár stokorun.
Kapitoly článku

Vedle mnoha různých typů telefonů a tabletů můžete jako dárek pod stromeček letos vybrat něco z obrovské nabídky mobilního příslušenství. Doplňky k mobilům bývají zpravidla levnější než samotný telefon, někdy se ale i jejich cena dokáže vyšplhat na několik tisíc. V přehledu tipů na příslušenství k mobilům proto začínáme od maličkostí za několik stokorun a končíme vyspělým modelem za několik tisíc. Příslušenství se obvykle váže ke konkrétnímu typu telefonu (např. pouzdra, držáky), nebo skupině mobilů (např. kabely s určitým typem konektoru). Proto jsme se v tomto článku zaměřili spíše na univerzálnější příslušenství a pokud u něj existují nějaká omezení stran kompatibility, vždy na ně u produktu upozorníme.

Než vyberete příslušenství, zjistěte:

 • k jakému mobilu/tabletu jej dotyčný bude používat
 • zda jde o smartphone nebo hloupý telefon
 • jaký obsahuje nabíjecí konektor (pro kabely, nabíječky)
 • jaké jsou rozměry telefonu (pro pouzdra, držáky)

Odkazy na produkty uvedené v tomto článku jsou placenou inzercí obchodu CZC.cz. Doporučení jednotlivých produktů je ale čistě redakční rozhodnutí, učiněné na základě našich recenzí a osobních zkušeností. Rady uvedené v tomto článku bychom s klidným svědomím dali i svým známým. Odkazy do e-shopu jsme přidali až dodatečně.

Vánoční rádce MobilMania:


iGo Keyjuice: klíčenka k mobilu

Orientační cena: 250 Kč

Jedním z velmi levných kousků příslušenství, kterým uděláte radost a navíc ještě překvapíte, jsou klíčenky od tradičního výrobce mobilních doplňků iGo. Příslušenství má název iGo Keyjuice a s jeho pomocí spojíte svůj mobil s počítačem nebo nabíjecím adaptérem. Vše se přitom skrývá v nenápadné podobě přívěsku na klíče. Po rozložení klíčenky se na krátkém kabelu odhalí konektory micro a miniUSB, anebo v provedení pro iPad/iPhone starší 30pinový plochý dock konektor. Klíčenka pro nové iPady nebo iPhone 5 s konektorem Lightning sice zatím na trhu není, ale je jen otázkou času, než ji iGo vyrobí. Za přívěsky Keyjuice zaplatíte okolo 250 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Specifikace iGo Keyjuice:

 • rozměry: 43 × 33 × 9 mm
 • vstupní napětí: 5 V DC
 • hmotnost: 11 g
 • konektivita: microUSB + miniUSB, nebo 30pin pro iPad/iPod/iPhone

Sagemcom Sixty Feelgood: utržené sluchátko

Orientační cena: 500 Kč

Nejen jako příslušenství pro mobilmaniaky, ale i jako kuriózní dárek pro recesisty může posloužit utržené sluchátko Sagemcom Sixty Feelgood. Připojit jej můžete ke každému mobilu s 3,5mm konektorem a samozřejmě přes něj můžete i volat. Klasické telefonní sluchátko je díky ergonomickému tvarování příjemnější pro dlouhé volání, při hovoru máte navíc přístup ke všem funkcím telefonu a do jeho prostředí. Na sluchátku najdeme podobně jako na malých headsetech i tlačítko pro zahájení a ukončení hovoru. Pokud také s nostalgií vzpomínáte na to, jak jste kdysi při telefonování třímali v zápěstí pořádné sluchátko a jednou rukou si omotávali kroucený kabel kolem prstu, můžete si na Vánoce takové pořídit. Sluchátko se prodává v sedmi barevných variacích a zaplatíte za něj zhruba pětistovku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Specifikace Sagemcom Sixty Feelgood:

 • rozměry: 222 × 69 × 58 mm
 • hmotnost: 237 g
 • tlačítko pro přijmutí/ukončení hovoru
 • konektor: 3,5 mm jack
 • barevná provedení: červená, zelené jablko, bílá, růžová, karbonová černá, jarní kvítí, Union Jack

Dexim Visible Green Cable: svítící kabel

Orientační cena: 530 Kč

Dexim Visible Green Cable je kabel, který při nabíjení svítí, pulsuje a světelnými efekty jakoby posouvá energii přímo do vašeho telefonu (tabletu, přehrávače atd). Když se nenabíjí, energie „cestuje“ pomalu, jakmile se nabíjet začne, animace se zrychlí. Za denního světla není efekt příliš výrazný a pořádně si ho užijete až za šera. Po dokončení nabíjení kabel zhasíná a automaticky přejde do úsporného režimu. Více na: http://www.mobilmania.cz/bleskovky/svitici-nabijecka-dexim-ukaze-jak-rychle-se-mobil-dobiji/sc-4-a-1321715/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink Jediné, co se nám na kabelu moc nelíbí, je masivní USB konektor – jeho délka je nepříjemná při manipulaci, jeho tloušťka znemožní zasunutí do natěsnaných slotů třeba na notebooku. Více na: http://www.mobilmania.cz/clanky/dexim-visible-green-cable-nabijime-svetlem-minitest/sc-3-a-1321944/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink Kabel Dexim můžete mít v bílé nebo černé barvě, s univerzálním microUSB konektorem za 530 Kč, nebo s dock konektorem pro Apple iPhone, iPad a iPody za 390 Kč. Varianta s novým Lightning konektorem se připravuje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Specifikace Dexim Visible Green Cable:

 • délka kabelu 80 cm
 • funkce vypnutí světla při dobití
 • konektivita: USB, microUSB nebo Apple 30pin
 • dokoupitelný adaptér do zásuvky

Kmashi Power Bank: energie sbalená na cesty

Orientační cena: 980 Kč

Externí akumulátor Kmashi Power Bank dokáže váš mobil nebo i tablet zásobit energií v době, kdy už jejich vlastní baterie vysychá a zásuvka s elektrickým proudem není na dohled. Pokud pojedete na víkend pod stan, čeká vás dlouhá služební cesta autobusem bez zásuvek nebo třeba jedete na rodinný výlet a budete potřebovat energii pro foťák, několik mobilů a další zařízení. K tomu všemu se tento kousek příslušenství může hodit. Díky kapacitě 9 600 mAh by měl teoreticky nabít až šest průměrných smartphonů, protože ale účinnost elektrických zařízení nikdy není stoprocentní, z vlastního odzkoušení víme, že krabička bezpečně dobije čtveřici telefonů s kapacitou baterie okolo 1 500 mAh. Díky široké paletě konektorů si nemusíte dělat starosti s typem svého telefonu, Power Bank si poradí s iPhony, Nokiemi, všemi telefony s microUSB a dokonce i staršími Sony Ericssony. Kmashi Power Bank je vyroben z kovu a jeho cena nepřesahuje tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Specifikace Kmashi Power Bank:

 • velikost: 120 × 75 × 15 mm
 • hmotnost: 235 g
 • kapacita akumulátoru: 9 600 mAh
 • doba dobíjení akumulátoru: 8 hodin
 • konektivita: miniUSB, microUSB, Nokia 2 mm, Sony Ericsson Fast port, Apple 30pin konektor

Tivizen Pico DVB-T: televize do kapsy

Orientační cena: 1 800 Kč

Pokud rádi sledujete televizi na cestách a mrzí vás, že v prodeji nejsou specializované telefony s TV tunerem, může vaše televizní choutky uspokojit příslušenství Tivizen Pico DVB-T. Jde prakticky o drobnou přídavnou anténu, kterou připojíte ke svému telefonu a proměníte jej v příjímač digitálního pozemní televize. K tomuto účelu musí jít o chytrý mobil, protože Tivizen ke své funkci potřebuje příslušnou aplikaci. Podporovány jsou platformy Android a iOS, Tivizen Pico se vyrábí s konektorem microUSB, 30pinovým konektorem Apple (pro starší iPhony a iPady) a také 30pinovým konektorem Samsung pro tablety Galaxy Tab.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V praxi jsou ale podporovány pouze některé Androidy, proto se před případným nákupem přesvědčte, že příslušenství bude s telefonem obdarovaného skutečně pracovat. Tivizen po připojení ke kompatibilnímu zařízení s nahranou aplikací sám vyhledá a naladí dostupné stanice. Vysílání můžete dokonce přímo nahrávat a ukládat do vnitřní paměti zařízení. Vzhledem k tomu, že Tivizen Pico obsadí dobíjecí konektor a zároveň sám neobsahuje další zdířku, je ve většině případů nemožné telefon při sledování televize zároveň dobíjet. Proto se vyplatí dokoupit příslušenství spíše k tabletu, protože ten obvykle disponuje vyšší kapacitou baterie. Například na smartphonu Samsung Galaxy S II skončilo naše sledování televize už po 2 hodinách a 18 minutách.

Specifikace Tivizen Pico DVB-T:

 • automatické vyhledávání všech kanálů 6/7/8 MHz
 • podpora detekce zvuku standardu DVB-T
 • podpora funkce záznamu a časového posunu
 • kompatibilní se zařízením s operačním systémem Android 4.0. a vyšším
 • existuje verze pro iPhone/iPad (Tivizen Mini) a verze pro tablety Samsung Galaxy Tab
 • rozlišení videa: DVB-T 640 × 480 bodů, ISDB-T: 320 × 240 bodů
 • EPG televizní průvodce – abyste veděli, co se bude vysílat

Článek pokračuje v další kapitole.

Kapitoly článku

Témata článku: Nákup a ceny, Příslušenství, Vánoce, Drony, Vánoční nabídka, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 5, Apple iPhone 5 32GB, Apple iPhone 5 64GB, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy Tab, Samsung Galaxy Tab 16GB 3G, Světelný efekt, Určitý typ, Dobíjecí stanice, Nejvyšší hlasitost, Vánoční tip, Funkční zařízení, Mobil, Snadná instalace, OS Symbian


Určitě si přečtěte

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

** Čekáme tři nové iPhony navazující na loňský model X ** Víme o nich hodně. Má Apple v rukávu utajený trumf? ** Tim Cook vstoupí na pódium v 19:00

Filip Kůžel, Martin Miksa | 235

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

** Paušál je levnější, ale taky platíte jak mourovatí když zrovna nevoláte ** Zásadním benefitem předplacené karty je pro mnohé její anonymita ** A pokud vás operátor naštve, můžete mu dát rovnou košem

Aleš Pospíšil | 134

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 10