10 tipů na příslušenství k mobilu [Vánoce 2012]

Praktické, legrační, parádivé i zábavné. Takové může být příslušenství k mobilům a tabletům. A k nákupu postačí většinou i pár stokorun.
Kapitoly článku

Vedle mnoha různých typů telefonů a tabletů můžete jako dárek pod stromeček letos vybrat něco z obrovské nabídky mobilního příslušenství. Doplňky k mobilům bývají zpravidla levnější než samotný telefon, někdy se ale i jejich cena dokáže vyšplhat na několik tisíc. V přehledu tipů na příslušenství k mobilům proto začínáme od maličkostí za několik stokorun a končíme vyspělým modelem za několik tisíc. Příslušenství se obvykle váže ke konkrétnímu typu telefonu (např. pouzdra, držáky), nebo skupině mobilů (např. kabely s určitým typem konektoru). Proto jsme se v tomto článku zaměřili spíše na univerzálnější příslušenství a pokud u něj existují nějaká omezení stran kompatibility, vždy na ně u produktu upozorníme.

Než vyberete příslušenství, zjistěte:

 • k jakému mobilu/tabletu jej dotyčný bude používat
 • zda jde o smartphone nebo hloupý telefon
 • jaký obsahuje nabíjecí konektor (pro kabely, nabíječky)
 • jaké jsou rozměry telefonu (pro pouzdra, držáky)

Odkazy na produkty uvedené v tomto článku jsou placenou inzercí obchodu CZC.cz. Doporučení jednotlivých produktů je ale čistě redakční rozhodnutí, učiněné na základě našich recenzí a osobních zkušeností. Rady uvedené v tomto článku bychom s klidným svědomím dali i svým známým. Odkazy do e-shopu jsme přidali až dodatečně.

Vánoční rádce MobilMania:


iGo Keyjuice: klíčenka k mobilu

Orientační cena: 250 Kč

Jedním z velmi levných kousků příslušenství, kterým uděláte radost a navíc ještě překvapíte, jsou klíčenky od tradičního výrobce mobilních doplňků iGo. Příslušenství má název iGo Keyjuice a s jeho pomocí spojíte svůj mobil s počítačem nebo nabíjecím adaptérem. Vše se přitom skrývá v nenápadné podobě přívěsku na klíče. Po rozložení klíčenky se na krátkém kabelu odhalí konektory micro a miniUSB, anebo v provedení pro iPad/iPhone starší 30pinový plochý dock konektor. Klíčenka pro nové iPady nebo iPhone 5 s konektorem Lightning sice zatím na trhu není, ale je jen otázkou času, než ji iGo vyrobí. Za přívěsky Keyjuice zaplatíte okolo 250 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Specifikace iGo Keyjuice:

 • rozměry: 43 × 33 × 9 mm
 • vstupní napětí: 5 V DC
 • hmotnost: 11 g
 • konektivita: microUSB + miniUSB, nebo 30pin pro iPad/iPod/iPhone

Sagemcom Sixty Feelgood: utržené sluchátko

Orientační cena: 500 Kč

Nejen jako příslušenství pro mobilmaniaky, ale i jako kuriózní dárek pro recesisty může posloužit utržené sluchátko Sagemcom Sixty Feelgood. Připojit jej můžete ke každému mobilu s 3,5mm konektorem a samozřejmě přes něj můžete i volat. Klasické telefonní sluchátko je díky ergonomickému tvarování příjemnější pro dlouhé volání, při hovoru máte navíc přístup ke všem funkcím telefonu a do jeho prostředí. Na sluchátku najdeme podobně jako na malých headsetech i tlačítko pro zahájení a ukončení hovoru. Pokud také s nostalgií vzpomínáte na to, jak jste kdysi při telefonování třímali v zápěstí pořádné sluchátko a jednou rukou si omotávali kroucený kabel kolem prstu, můžete si na Vánoce takové pořídit. Sluchátko se prodává v sedmi barevných variacích a zaplatíte za něj zhruba pětistovku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Specifikace Sagemcom Sixty Feelgood:

 • rozměry: 222 × 69 × 58 mm
 • hmotnost: 237 g
 • tlačítko pro přijmutí/ukončení hovoru
 • konektor: 3,5 mm jack
 • barevná provedení: červená, zelené jablko, bílá, růžová, karbonová černá, jarní kvítí, Union Jack

Dexim Visible Green Cable: svítící kabel

Orientační cena: 530 Kč

Dexim Visible Green Cable je kabel, který při nabíjení svítí, pulsuje a světelnými efekty jakoby posouvá energii přímo do vašeho telefonu (tabletu, přehrávače atd). Když se nenabíjí, energie „cestuje“ pomalu, jakmile se nabíjet začne, animace se zrychlí. Za denního světla není efekt příliš výrazný a pořádně si ho užijete až za šera. Po dokončení nabíjení kabel zhasíná a automaticky přejde do úsporného režimu. Více na: http://www.mobilmania.cz/bleskovky/svitici-nabijecka-dexim-ukaze-jak-rychle-se-mobil-dobiji/sc-4-a-1321715/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink Jediné, co se nám na kabelu moc nelíbí, je masivní USB konektor – jeho délka je nepříjemná při manipulaci, jeho tloušťka znemožní zasunutí do natěsnaných slotů třeba na notebooku. Více na: http://www.mobilmania.cz/clanky/dexim-visible-green-cable-nabijime-svetlem-minitest/sc-3-a-1321944/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=copylink Kabel Dexim můžete mít v bílé nebo černé barvě, s univerzálním microUSB konektorem za 530 Kč, nebo s dock konektorem pro Apple iPhone, iPad a iPody za 390 Kč. Varianta s novým Lightning konektorem se připravuje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Specifikace Dexim Visible Green Cable:

 • délka kabelu 80 cm
 • funkce vypnutí světla při dobití
 • konektivita: USB, microUSB nebo Apple 30pin
 • dokoupitelný adaptér do zásuvky

Kmashi Power Bank: energie sbalená na cesty

Orientační cena: 980 Kč

Externí akumulátor Kmashi Power Bank dokáže váš mobil nebo i tablet zásobit energií v době, kdy už jejich vlastní baterie vysychá a zásuvka s elektrickým proudem není na dohled. Pokud pojedete na víkend pod stan, čeká vás dlouhá služební cesta autobusem bez zásuvek nebo třeba jedete na rodinný výlet a budete potřebovat energii pro foťák, několik mobilů a další zařízení. K tomu všemu se tento kousek příslušenství může hodit. Díky kapacitě 9 600 mAh by měl teoreticky nabít až šest průměrných smartphonů, protože ale účinnost elektrických zařízení nikdy není stoprocentní, z vlastního odzkoušení víme, že krabička bezpečně dobije čtveřici telefonů s kapacitou baterie okolo 1 500 mAh. Díky široké paletě konektorů si nemusíte dělat starosti s typem svého telefonu, Power Bank si poradí s iPhony, Nokiemi, všemi telefony s microUSB a dokonce i staršími Sony Ericssony. Kmashi Power Bank je vyroben z kovu a jeho cena nepřesahuje tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Specifikace Kmashi Power Bank:

 • velikost: 120 × 75 × 15 mm
 • hmotnost: 235 g
 • kapacita akumulátoru: 9 600 mAh
 • doba dobíjení akumulátoru: 8 hodin
 • konektivita: miniUSB, microUSB, Nokia 2 mm, Sony Ericsson Fast port, Apple 30pin konektor

Tivizen Pico DVB-T: televize do kapsy

Orientační cena: 1 800 Kč

Pokud rádi sledujete televizi na cestách a mrzí vás, že v prodeji nejsou specializované telefony s TV tunerem, může vaše televizní choutky uspokojit příslušenství Tivizen Pico DVB-T. Jde prakticky o drobnou přídavnou anténu, kterou připojíte ke svému telefonu a proměníte jej v příjímač digitálního pozemní televize. K tomuto účelu musí jít o chytrý mobil, protože Tivizen ke své funkci potřebuje příslušnou aplikaci. Podporovány jsou platformy Android a iOS, Tivizen Pico se vyrábí s konektorem microUSB, 30pinovým konektorem Apple (pro starší iPhony a iPady) a také 30pinovým konektorem Samsung pro tablety Galaxy Tab.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V praxi jsou ale podporovány pouze některé Androidy, proto se před případným nákupem přesvědčte, že příslušenství bude s telefonem obdarovaného skutečně pracovat. Tivizen po připojení ke kompatibilnímu zařízení s nahranou aplikací sám vyhledá a naladí dostupné stanice. Vysílání můžete dokonce přímo nahrávat a ukládat do vnitřní paměti zařízení. Vzhledem k tomu, že Tivizen Pico obsadí dobíjecí konektor a zároveň sám neobsahuje další zdířku, je ve většině případů nemožné telefon při sledování televize zároveň dobíjet. Proto se vyplatí dokoupit příslušenství spíše k tabletu, protože ten obvykle disponuje vyšší kapacitou baterie. Například na smartphonu Samsung Galaxy S II skončilo naše sledování televize už po 2 hodinách a 18 minutách.

Specifikace Tivizen Pico DVB-T:

 • automatické vyhledávání všech kanálů 6/7/8 MHz
 • podpora detekce zvuku standardu DVB-T
 • podpora funkce záznamu a časového posunu
 • kompatibilní se zařízením s operačním systémem Android 4.0. a vyšším
 • existuje verze pro iPhone/iPad (Tivizen Mini) a verze pro tablety Samsung Galaxy Tab
 • rozlišení videa: DVB-T 640 × 480 bodů, ISDB-T: 320 × 240 bodů
 • EPG televizní průvodce – abyste veděli, co se bude vysílat

Článek pokračuje v další kapitole.

Kapitoly článku

Témata článku: Vánoce, Nákup a ceny, Příslušenství, Vánoční nabídka, Drony, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 5, Apple iPhone 5 32GB, Apple iPhone 5 64GB, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy Tab, Samsung Galaxy Tab 16GB 3G, Případný nákup, Volné prostranství, Snadná instalace, Kluk, Nejvyšší hlasitost, Mobil, Rozšířené nastavení, Funkční zařízení, Bass


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný smartphone ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Jan Láska | 32

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 29

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 17

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

RECENZE: Asus Zenfone Max Pro — obří baterie je pouze začátek

** Asus vzal útokem nižší střední třídu, když představil Zenfone Max Pro ** Hlavní devízou je 5 000mAh baterie zajišťující dlouhou výdrž ** Výrobce si však vedl velmi dobře i při výběru dalších komponent

Milan Měchura | 52

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 77