100procentní roaming Twistu funguje v další síti

Od prvního února má Paegas dalšího partnera pro stoprocentní roaming předplacených karet Twist. Počet sítí, kde je možné přímé volání, se tak zdvojnásobil.
100procentní roaming Twistu funguje v další síti
Od prvního února má Paegas dalšího partnera pro stoprocentní roaming předplacených karet Twist. Počet sítí, kde je možné přímé volání, se tak zdvojnásobil.

Ono slovo „zdvojnásobil“ ukazuje vlastně stoprocentní nárůst. Podstatně hůře to však vypadá, když řeknete, že se počet operátorů, kteří technologii CAMEL (viz tento článek) podporují, zvýšil z jednoho na dva. Kromě německé D1 můžete nyní přímo volat také ze švýcarského Swisscomu. Na mobilu se ukáže SWISS, popř. SWISS GSM (případně kód sítě 228-01). Tato síť pracuje na frekvencích 900 a 1800, podle mapy je pokryto celé Švýcarsko. Další informace najdete na webu Paegasu.

Stoprocentní roaming má oproti roamingu založeném na zpětném volání jednu velkou výhodu – přímé volání ze seznamu nebo klasickým vytáčením čísla. Pokud používáte zpětné volání (EuroTel Go a zbylé sítě v Paegasu), musíte síť o sestavení hovoru požádat. Je to časově náročnější a méně pohodlnější. Nejsem si však zcela jist, zda výhody přímého volání dostatečně kompenzují náklady na jeho zavedení. I přesto se jedná o zpříjemnění služeb zákazníků předplacené služby Twistu a Paegas si zaslouží pochvalu za to, že nezůstal jen u německé D1.

Poznámka: Paegas má v současnosti 200 roamingových partnerů, viz část tiskové zprávy, která včera dorazila: „Majitelé mobilních telefonů mohou nyní na svých cestách využít sítí dvou set operátorů z 88 zemí celého světa. Roamingové dohody v sobě samozřejmě zahrnují i možnost posílání krátkých textových zpráv, které ze všech lokalit mohou využít jak uživatelé standardních tarifů, tak předplacených služeb Paegas Twist. "Naši zákazníci se při cestách do zahraničí mohou spolehnout na to, že téměř všude, kde je nějaký operátor sítě GSM, se dovolají," uvedla tisková mluvčí společnosti RadioMobil Tereza Kakosová.“

Diskuze (4) Další článek: Ceny mobilů Paegasu na únor

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Twist, Roaming

Určitě si přečtěte