12.11.2002 21:10 Házení obřími kostkami dnes v Montpellieru

Poklidné hladiny v hudebním světě Nokia Game se začínají dávat do pohybu. Od dnešního odpoledne začíná dění na burze ovlivňovat každodení házení obrovskými kostkami...

Házení obřími kostkami dnes v Montpellieru
Montpellier měl dnes tu čest být hostitelem prvního oficiálního Házení kostkou. Členové rockové skupiny Idlewild se opravdu snažili!
Podívej se na toto video, abys viděl házení kostkou!

Výsledek házení: 5 x 2 = 10. To znamená, že Notový červ otřese základy světa hudby. Později toto odpoledne.

Podívej se do sekce ‘Změny’ v horní části centrální stránky hry, abys zjistil, co si myslí experti o tom, jak Notový červ ovlivní svět hudby. Jejich zprávu si můžeš přečíst kliknutím na číslici ‘1’ Více informací o nastávajících Změnách je možné najít v ‘Informacích o změnách’ (kliknutím na otazník (?) v sekci ‘Změny’)

Která Aktiva budou profitovat z této změny? Která se mohou stát v nejbližší době bezcenná? Ceny Aktiv budou na změnu reagovat od 19:00 CET. Ceny ale začnou kolísat již předtím, na základě chování hráčů, takže si na ně dávej pozor.

Během příštích dnů budeme sledovat Kostky na jejich cestě napříč Evropou. V tomto momentě Kostky cestují (a kutálejí se) z Montpellieru do Madridu.

12. listopadu 2002


PRAVIDLA HÁZENÍ KOSTKOU

Při hrách Nokia dochází k událostem, které mohou mít drastický vliv na business ve světě hudby a tvoje skóre. Tyto události se nazývají Změny.

Házení kostkou - pravidla
Každý den okolo 12:00 CET budou někde v Evropě hozeny dvě obří kostky. Tyto kostky rozhodnou, která ze Změn bude ten den aktivována. Házení kostkou tímto ovlivní ceny Aktiv ve světě hudby. Tady jsou pravidla:

Číslo na první kostce bude násobeno číslem na druhé kostce. Výsledek (násobku) určí Změnu pro daný den. Například, kostky ukážou čísla 2 a 5. Výsledek (5*2) = 10. Změna číslo 10 bude aktivována.

Většina Změn může být aktivována pouze jednou. Pokud byla Změna číslo 10 již použita, bude aktivována Změna s dalším vyšším číslem: v tomto případě číslo 11. Pokud již nebudou žádné změny s vyšším číslem k dispozici, počítání začne od 1.

Změna pro každý den a krátký film z Házení kostkou budou publikovány na centrální stránce hry okolo 16:00 CET. Odpovídající Změna bude aktivována ve světě hudby v 19:00 CET.

Kostky a Změny

Když je výsledek házení 1: Revoluce v hudbě (MR)
Je tu nová skupina s novým zvukem - neslyšitelná, ale hmatatelná. Svět hudby se obrací k tomuto trendu, zapomíná na všechny ostatní umělce.

Když je výsledek házení 2 nebo 3: Charitativní akce (CE)
Svět hudby organizuje charitativní akci pro lidi bez smyslu pro rytmus. Na tuto akci jsou pozvány pouze velké společnosti (jsou schopné zaplatit stůl), což je zviditelní a dodá jim na vážnosti.

Když je výsledek házení 4: Nový hudební videokanál (MV)
Svět hudby vítá nový hudební videokanál, náhle je velmi snadné získat časový prostor ve vysílání.

Když je výsledek házení 5: Automatický tvůrce hudby (MV)
Pomůcka pro vytváření písní pomocí několika kláves vtrhla na trh. Prostě jen vyslov slovo ‘láska\’ a dostaneš novou píseň o lásce.

Když je výsledek házení 6: Špička v odběru proudu (PP)
Jedna z nejvyšších budov ve světě hudby je zasažena bleskem. Tím vznikne špička v odběru elektrického proudu v síti světa hudby. Všechna zařízení, která jsou v této době připojená, jsou poškozená a potřebují vyměnit.

Když je výsledek házení 8: Sněhová bouře (BL)
Svět hudby napadne sněhová bouře. Doprava je zastavená a procházka venku je riskantní dobrodružství. Je nemožné mít společenský život (nebo obchodní spojení).

Když je výsledek házení 9 nebo 10. Notový červ (NW)
Světem hudby se rozšiřuje počítačový virus. Je to červ, mění noty v digitálních Music Files. Napadené soubory se nedají poslouchat. Jakmile si napadené CD jednou přehraješ, tvůj CD přehrávač už nikdy nebude stejný.

Když je výsledek házení 12: Retro Trend (RT)
Reklamní kampaň rozhlasové stanice Golden Oldie přiměje lidi, aby si vážili hodnot starých hrdinů hudby svého mládí.

Když je výsledek házení 15 nebo 16: Skandál (SC)
Zdá se, že osobní vztahy mezi několika společnostmi ve světě hudby ovlivňují byznys. Lidé rozšiřují zvěsti o nedovoleném užívání vnitřních informací firmy pro zisk v obchodování.

Když je výsledek házení 18: Revoluce robotů (RR)
MP3 robot software vtrhne na trh. Prohlíží MP3 sám, podle osobního nastavení. Ale robot je příliš inteligentní a vymkne se kontrole, napadne databáze společností, výrobce CD a dokonce se napíchne i na datové linky.

Když je výsledek házení 20: Plať za byte (PB)
Nová hudební distribuční síť přichází online. Přenáší hudební soubory pomocí mobilní technologie, a zadává je přímo do tvého přenosného hudebního zařízení (telefonu, MP3 přehrávače, sluchátek).

Když je výsledek házení 24: Zákon o tantiémách (RL)
Každý zodpovědný za vytvoření písně má právo požadovat tantiémy. Všichni možní lidé se pokouší dokázat, že k písni přispěli - od uklízečů ve studiu až po příbuzenstvo hudebníků.

Když je výsledek házení 25: Daň navíc (TT)
Daňový úřad světa hudby našel příležitost pro vyžadování některých daní navíc: společnosti musí platit daň navíc za mimořádné výplaty.

Když je výsledek házení 30: Písňová soutěž (SO)
Přišel čas pro Výroční písňovou soutěž Musenews (MASC Awards). Kreativitou to šumí po celém městě, každý se chce ukázat v co nejlepším světle.

Když je výsledek házení 36: Reklamní kampaň (AD)
MUD, bulvární časopis světa hudby, koupí veškerý reklamní prostor ve světě hudby. Ostatní společnosti se nemohou propagovat.

Házení kostkou můžeš zažít na vlastní oči!
Akce Házení kostkou Nokia Game proběhne během příštích 18 dní v několika evropských městech, pokaždé ve 12:00 CET. Chceš být u toho? Podívej se na časový plán dole, abys věděl kde budeš muset být. Prosím, vrať se sem pro další aktualizace a detaily.

Časový rozvrh Házení kostkou
12. listopadu: Montpelier, Zenith Montpelier

Váš názor Další článek: 12.11.2002 15:20 Řešení některých možných problémů při hře

Témata článku: Nový zvuk, Kostka, Časový rozvrh


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70