1,3megapixelový foťáček pro kapesní počítače

Společnost HP včera představila digitální foťáček pro kapesní počítače iPaQ Pocket PC. Od podobných zařízení se liší poměrně vysokým rozlišením, které dovoluje zhotovit již poměrně kvalitní fotografie.
1,3megapixelový foťáček pro kapesní počítače

Klepněte pro větší obrázekSpolečnost HP včera představila přídavný digitální fotáček HP Photosmart pro svou kolekci kapesních počítačů iPaQ Pocket PC. Digitální foťáček byl představen jako příslušenství do slotu SDIO a disponuje vysokým rozlišením 1,3 megapixelů. Tedy s rozlišením, ze kterého už lze vyrobit „rozumné“ fotografie v papírové podobě. S malým objektivem lze z důvodů snadné ovladatelnosti rotovat s volností 180 stupňů.

Nevýhodou přídavného foťáčku je absence jakékoli vnitřní paměti – vše se tedy ukládá přímo do kapesního počítače a jelikož slot SDIO zabírá už foťáček, nelze vložit zároveň rozšiřující paměť.

Kamerka ve spojení s kapesním počítačem své uplatnění jistě nalezne. Pro někoho jen pro zachycení zajímavých okamžiků, jiný ocení nahrávání krátkých videosekvencí. Pomocí Bluetooth nebo i IrDA pak pořízené snímky dostanete do dalšího kapesního počítače nebo do svého stolního počítače, či rovnou odešlete do tiskárny. Přímo se nabízí model HP Deskjet 450 podporující modrozubé Bluetooth.

Digitální kamerka HP Photosmart je plně automatická. Uživatel si nanejvýš může pohrát se zaostřováním na určitou vzdálenost. Spolu s kamerkou se v balení objeví i další podpůrný software.

  • HP Mobile Printing for Pocket PC – jak z názvu vyplývá – určen pro přímý tisk z kapesního počítače.
  • HP Photo Center - software pro editaci fotografií za účelem redukce jevu červených očí, a jiných. Vhodný také pro vytváření alb a prezentací.
  • HP Photo Unload – když je iPaQ vložen v synchronizační kolébce, software jej automaticky celý prohledá a pokud nalezne nové obrázky, přesune je do vybraného adresáře na disku.

Na trhu se HP Photosmart objeví už v říjnu za blíže neurčenou cenu.

Diskuze (8) Další článek: Jak fungují a čím se liší displeje mobilů (téma týdne)

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Počítače, Počítač, Podpůrný software, Kapesní počítač


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10