1,3megapixelový foťáček pro kapesní počítače

Společnost HP včera představila digitální foťáček pro kapesní počítače iPaQ Pocket PC. Od podobných zařízení se liší poměrně vysokým rozlišením, které dovoluje zhotovit již poměrně kvalitní fotografie.
1,3megapixelový foťáček pro kapesní počítače

Klepněte pro větší obrázekSpolečnost HP včera představila přídavný digitální fotáček HP Photosmart pro svou kolekci kapesních počítačů iPaQ Pocket PC. Digitální foťáček byl představen jako příslušenství do slotu SDIO a disponuje vysokým rozlišením 1,3 megapixelů. Tedy s rozlišením, ze kterého už lze vyrobit „rozumné“ fotografie v papírové podobě. S malým objektivem lze z důvodů snadné ovladatelnosti rotovat s volností 180 stupňů.

Nevýhodou přídavného foťáčku je absence jakékoli vnitřní paměti – vše se tedy ukládá přímo do kapesního počítače a jelikož slot SDIO zabírá už foťáček, nelze vložit zároveň rozšiřující paměť.

Kamerka ve spojení s kapesním počítačem své uplatnění jistě nalezne. Pro někoho jen pro zachycení zajímavých okamžiků, jiný ocení nahrávání krátkých videosekvencí. Pomocí Bluetooth nebo i IrDA pak pořízené snímky dostanete do dalšího kapesního počítače nebo do svého stolního počítače, či rovnou odešlete do tiskárny. Přímo se nabízí model HP Deskjet 450 podporující modrozubé Bluetooth.

Digitální kamerka HP Photosmart je plně automatická. Uživatel si nanejvýš může pohrát se zaostřováním na určitou vzdálenost. Spolu s kamerkou se v balení objeví i další podpůrný software.

 • HP Mobile Printing for Pocket PC – jak z názvu vyplývá – určen pro přímý tisk z kapesního počítače.
 • HP Photo Center - software pro editaci fotografií za účelem redukce jevu červených očí, a jiných. Vhodný také pro vytváření alb a prezentací.
 • HP Photo Unload – když je iPaQ vložen v synchronizační kolébce, software jej automaticky celý prohledá a pokud nalezne nové obrázky, přesune je do vybraného adresáře na disku.

Na trhu se HP Photosmart objeví už v říjnu za blíže neurčenou cenu.

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily

8 komentářů

Nejnovější komentáře

 • L449 15. 8. 2003 19:20:26
  Taky nevim, kdes prisel na ty dva sloty.. Kazdopadne muj iPAQ H3970 je...
 • Tereza Kakosová 14. 8. 2003 15:35:45
  Jsem zvedava. kdy dodelaji software od Erste Bank Tsechise Republic,...
 • Jan Ludvicek 14. 8. 2003 11:20:43
  Nevsiml jsem se, ze by treba nerozsirenejsi iPAQ mel 2 sloty. Ani moje XDA...
Určitě si přečtěte

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

17.  8.  2017 | Láska Jan | 6

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

16.  8.  2017 | Miksa Martin | 16


komerční sdělení

Komerční sdělení