19.11.2002 18:00 Honoráře pro lidi - to je opravdu důvod změny

Dnes se házelo kostkami v Německu a výsledek je číslo 24.
Jak se budou vyvíjet kurzy asi málokdo odhadne - hráči váhají a čekají na zlomovou 19. hodinu.


Zmatek v tantiémách
Vlhké a blátivé lesy na jihu Německa byly kulisou našeho nejčerstvějšího Házení Kostkami. Podívej se na video, abys viděl jak se Kostky kutálí!

Výsledek házení: 5 x 2 = 10. Změny od 10 do 20 se již staly, takže dnes si bude každý ve světě hudby dělat nároky na to, že jejich práce byla klíčová pro každý hit, který byl kdy vytvořen. Hurá do Změny 24: Zákon o tantiémách!

Podívej se do sekce ‘Změny’ v horní části centrální stránky hry, abys zjistil, co si myslí experti o tom, jak bude svět hudby reagovat na tento kontroverzní zákon. Jejich zprávu si můžeš přečíst kliknutím na číslici ‘8’.

Ceny Aktiv budou na Změnu reagovat od 19:00 CET. Více informací o nastávajících Změnách je možné najít v ‘Informacích o změnách’ (kliknutím na otazník (?) v sekci ‘Změny’).

Během příštích dnů budeme pokračovat ve sledování Kostek na jejich cestě napříč Evropou. 20. listopadu budou Kostky vrženy v Berlíně. Svědkem této spektakulární události se můžeš stát někde blízko Columbiahalle ve 12.00 CET. 21. listopadu bude Házení v Kodani, někde v okolí VK Hall. Trinity College v Dublinu bude hostit naše Kostky 22. listopadu.

Pokud tam zrovna budeš ve správnou chvíli, může se ti stát, že si zahraješ ve filmu Házení Kostkami, který bude k vidění pro milióny lidí na celém světě!

19. listopadu 2002


Honoráře pro lidi (RL)

Příklad: jsi uklízeč v nahrávacím studiu a díky tvému přispění umělci podávají lepší výkony. Můžeš nárokovat honoráře? Zdá se, že vrchní soud světa hudby si to myslí a celý svět znepokojený.

Je tady šance, že celý systém honorářů může být převrácen vzhůru nohama a doslova každý může říci, že ‘pracoval‘ na písni.

Právní poradci od Heights přepisují tak hodně smluv najednou, že si s tím jejich tiskárny nedovedou poradit – zatímco Capri & Co připravuje v pověření Unie pracovníků v rychlém občerstvení žalobu na Hudební vydavatelství (“Bez našich fenomenálních hamburgerů by tyto songy nikdy nemohly být napsány!”)

To je přesně to, čeho se Skladatelé a Producenti obávají. Mohli by se dělit o honoráře, což by zmenšilo jejich příjmy – a právníci je stojí už tak dost.

Samozřejmě, že průmysl rychlého občerstvení nemá opravdu šanci, ale co Studia, Režiséři videoklipů, PR agentury a Manažeři? Talent jako je Kev Dillinger nebo zkušený tým jako Blum Brother může udělat nebo zkazit hit – a pokud ne, s pomocí tohoto zákona mají dost důvodů pro drastické zvýšení svých poplatků.

Události jako je tahle ukazuje soudržnost uzavřeného společenství, jako je tento svět hudby – každý je závislý na každém. A přátelé se mohou někdy náhle změnit na nepřátele – mimochodem vděčné téma pro Média.

Fran Frawl prohlásila, že kdyby Mentální koučové nárokovali nějaký druh honorářů, ztratili by veškerou důvěryhodnost. IT společnosti a Telekomunikace (ne právě ti nejpravděpodobnější kandidáti na nárok na honorář) toto prohlášení podepsali. jak jeden ze Shine napsal: “my píšeme kód, ne hudbu.”

Diskuze (8) Další článek: Oskar má nový web s 3D telefony

Témata článku: Důvod, Vrchní soud


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80