2Convert: pracovat se soubory XLS, RTF nebo třeba GIF můžete přímo v Psionu

I když konvertovat soubory z aplikací ze stolních počítačů do formátů čitelných na Psionu umí aplikace PsiWin, někdy je nutné pracovat s původními soubory přímo v Psionu. K tomu se výborně hodí 2Convert tuzemské firmy 2Kdevelopment.
2Convert: pracovat se soubory XLS, RTF nebo třeba GIF můžete přímo v Psionu

2Convert mohou Psionisti znát i jako XConvertor, název, pod kterým se prodával dříve. Autorem programu je česká firma 2Kdevelopment, která jako jediná připravuje solidní programy pro kapesní počítače Psion, platformu, kterou mnozí již považují za mrtvou.

2Convert je program, který vám umožní pracovat se soubory, které jsou vypsány níže, přímo v Psionu. Umí je nejen konvertovat do formátů pro programy uvedených v závorkách, ale také původní soubory přímo otevírat.

  • RTF, HTML, čistý text (Epoc Word, Jotter)
  • XLS, CSV (Epoc Sheet, Epoc Data)
  • DBase, FoxPro (Epoc Data)
  • GIF, BMP, JPEG (Epoc Paint)
  • Zip (Zip)

Poznámka: Pro práci se Zip soubory se hodí podstatně lépe RMRFile, program, o kterém jsem na Živě již psal.

Klepněte pro větší obrázek

Nejprve vyberte soubor, který chcete převést.

Klepněte pro větší obrázek

U některých souborů je nutné vybrat kódování češtiny; 2Convert umí všechno.

Klepněte pro větší obrázek

Poté vyberte akci, kterou chcete s výstupním souborem provést - uložit, otevřít
nebo obojí. Pokud zvolíte komprimaci, bude výstupní soubor přímo zazipován.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud je v souboru XLS více listů, vyberte si, který chcete konvertovat.

Určitě se ptáte, k čemu je 2Convert dobrý, když konvertovat tyto soubory umí PsiWin při jejich kopírování z počítače do Psionu. Jeden dobrý důvod mne napadá - pokud využíváte mobilní e-mail a tedy stahujete e-maily přes mobil, může se stát, že budete potřebovat prohlédnout si nebo upravit původní soubor přímo v Psionu. Např. XLS soubor můžete zkonvertovat do formátu Epoc Sheet, upravit, poté převést zpět a opět odeslat. Pokud jste v terénu, může být takový program k nezaplacení. Škoda jen, že 2Convert neumí pracovat s wordovými soubory.

Program si můžete stáhnout v třicetidenní demoverzi přímo ze Živě. V případě, že budete uvažovat o jeho koupi, nachystejte si 1838 Kč s daní (což není zrovna málo).

Tip: Existuje ještě jeden program, Neuon nConvertor, který umí konvertovat různé soubory mezi sebou, přičemž spektrum filtrů je podstatně širší. Bohužel, nepodporuje češtinu, což je zejména u souborů kancelářských programů je vážný nedostatek. Ale o tomto programu až příště.

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, GIF

Určitě si přečtěte

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

** Essential Phone od Andyho Rubina jde konečně do prodeje ** Zahraniční redakce oslovil nejen svým futuristickým vzhledem ** Špičkovou výbavu přitom nabídne za velmi sympatickou cenu **

Dnes | Miksa Martin | 10

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

Včera | Kůžel Filip, Láska Jan | 2

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

Včera | Láska Jan


komerční sdělení

Komerční sdělení