2Convert: pracovat se soubory XLS, RTF nebo třeba GIF můžete přímo v Psionu

I když konvertovat soubory z aplikací ze stolních počítačů do formátů čitelných na Psionu umí aplikace PsiWin, někdy je nutné pracovat s původními soubory přímo v Psionu. K tomu se výborně hodí 2Convert tuzemské firmy 2Kdevelopment.

2Convert mohou Psionisti znát i jako XConvertor, název, pod kterým se prodával dříve. Autorem programu je česká firma 2Kdevelopment, která jako jediná připravuje solidní programy pro kapesní počítače Psion, platformu, kterou mnozí již považují za mrtvou.

2Convert je program, který vám umožní pracovat se soubory, které jsou vypsány níže, přímo v Psionu. Umí je nejen konvertovat do formátů pro programy uvedených v závorkách, ale také původní soubory přímo otevírat.

  • RTF, HTML, čistý text (Epoc Word, Jotter)
  • XLS, CSV (Epoc Sheet, Epoc Data)
  • DBase, FoxPro (Epoc Data)
  • GIF, BMP, JPEG (Epoc Paint)
  • Zip (Zip)

Poznámka: Pro práci se Zip soubory se hodí podstatně lépe RMRFile, program, o kterém jsem na Živě již psal.

Klepněte pro větší obrázek

Nejprve vyberte soubor, který chcete převést.

Klepněte pro větší obrázek

U některých souborů je nutné vybrat kódování češtiny; 2Convert umí všechno.

Klepněte pro větší obrázek

Poté vyberte akci, kterou chcete s výstupním souborem provést - uložit, otevřít
nebo obojí. Pokud zvolíte komprimaci, bude výstupní soubor přímo zazipován.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud je v souboru XLS více listů, vyberte si, který chcete konvertovat.

Určitě se ptáte, k čemu je 2Convert dobrý, když konvertovat tyto soubory umí PsiWin při jejich kopírování z počítače do Psionu. Jeden dobrý důvod mne napadá - pokud využíváte mobilní e-mail a tedy stahujete e-maily přes mobil, může se stát, že budete potřebovat prohlédnout si nebo upravit původní soubor přímo v Psionu. Např. XLS soubor můžete zkonvertovat do formátu Epoc Sheet, upravit, poté převést zpět a opět odeslat. Pokud jste v terénu, může být takový program k nezaplacení. Škoda jen, že 2Convert neumí pracovat s wordovými soubory.

Program si můžete stáhnout v třicetidenní demoverzi přímo ze Živě. V případě, že budete uvažovat o jeho koupi, nachystejte si 1838 Kč s daní (což není zrovna málo).

Tip: Existuje ještě jeden program, Neuon nConvertor, který umí konvertovat různé soubory mezi sebou, přičemž spektrum filtrů je podstatně širší. Bohužel, nepodporuje češtinu, což je zejména u souborů kancelářských programů je vážný nedostatek. Ale o tomto programu až příště.

Váš názor Další článek: V roce 2002 se prodá více mobilů než loni

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, GIF, Soubor, Psion

Určitě si přečtěte