3 v 1. Nová aplikace Microsoft Office nahrazuje Word, Excel a Powerpoint

Microsoft vypustil mobilní aplikaci Office (zdarma pro Android a iOS), která spojuje Word, Excel a PowerPoint pod jednu ikonku. Zásadní benefit je prý ten, že v jedné aplikaci uděláte více práce a ušetříte paměť v telefonu.

Microsoft Office slibuje plnou funkčnost všech tří titulů bez jediného  omezení, přidává ale i novinky, kterými jsou zejména funkce spojené s využitím fotoaparátu. Nová je záložka Akce, ve které lze vytvářet a podepisovat PDF, skenovat QR kódy, přenášet soubory mezi počítačem a mobilem atd., aniž byste museli přepínat mezi různými aplikacemi.

Aplikace podporuje i cloudové služby Box, Dropbox, Disk Google a iCloud. Od beta verze přibyly nové šablony. Microsoft nicméně slibuje, že do konce jara přinese aktualizaci, která do Wordu přidá možnost diktování – čili převod mluveného slova na text, a do PowerPointu přidá funkci „Obrys“. Pro plné využití aplikace se počítá s předplatným Office 365.

Diskuze (6) Další článek: Microsoft se oklikou vrátí do mobilů. Známe recept, specifikace a máme první obrázky

Témata článku: Microsoft, Android, Mobilní aplikace, Google Play, Aplikace, Obchod s aplikacemi, AppStore, Microsoft office, Nová aplikace, Disk Google, PowerPoint, Dropbox, Office, Word, Excel, Box, Excel a PowerPoint


Určitě si přečtěte

Jak fotí Samsung Galaxy S20 Ultra? Máme pro vás první ukázkové fotografie!

Jak fotí Samsung Galaxy S20 Ultra? Máme pro vás první ukázkové fotografie!

** 108 MPx v mobilu a k tomu 100× Space Zoom - jak to vlastně funguje dohromady? ** Vůbec poprvé jsme si mohli vyzkoušet focení se Samsungem Galaxy S20 Ultra ** I když do uvedení na trh zbývá ještě dost času, a možná se objeví ještě nějaký update firmwaru, máme pro vás ochutnávku fotografických dovedností nového topmodelu od Samsungu

Martin Chroust | 52