360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

  • Dnes pro natáčení VR obsahu používáme samostatné 360° kamerky
  • ProTruly a HT Optical ji implementovali do telefonu
  • Během pár let by mohly být běžnou součátí telefonů

Když se řekne VR telefon většině se vybaví smartphony s podporou Samsung Gear VR, či Google DayDream, případně levnějšího Cardboardu od Googlu. Takové však slouží pouze k zobrazení obsahu, nikoliv jeho pořízování. Na to je potřeba 360° kamera.

Čínská společnost ProTruly však dokázala už na konci minulého roku 360° implementovat do svých smartphonů zvaných Pro Truly Darling. Jde o fotomodul od firmy HT Optical který má na přední i zadní straně modul rybího oka. Přestože jde o superfony s nekompromisní výbavou a designem (jeden je dokonce osazený diamanty), jde kvůli použité kamerce o přerostlá monstra s tloušťkou 8,9 mm a délkou přes 18 cm.

HT Optical však dokázalo od té doby svůj model zmenšit do přijatelných rozměrů a údajně by se nyní měl vejít i do běžného smartphonu s tloušťkou kolem 7,6mm. Navzdory miniaturizaci by přitom měla stále nabídnout kvalitní obraz a rozlišení 16 Mpx, což je dokonce o megapixel více než například u kamerky Samsung Gear 360. První telefon s touto kamerou by se přitom podle Engadget měl začít prodávat v Číně už od 30. července.

Panoramatická kamera Samsung Gear 360 v akci:

Diskuze (9) Další článek: Samsung Live Assistant: podpora pro Galaxy S8 doslova „na dosah monitoru“

Témata článku: Android, Smartphony, Zajímavosti, Fotoaparát, Čína, Telefony, 360°, Telefon, Nekompromisní výbava, Přerostlé monstrum, Obsah, Minulý rok, Přijatelný rozměr, Model, Součást, Cardboardu, Přední strana, Čínská společnost, Kamerka, Panoramatická kamera, První model, Kvalitní obraz, Gear, Rybí oko, První telefon


Určitě si přečtěte