3Com chystá vlastní internetový panel

Také 3com se veze na aktuální vlně udělátek pro pohodlný přístup do Internetu s velkou obrazovkou, které si můžete vzít do ruky při ranní kávě.
3Com chystá vlastní internetový panel
Také 3com se veze na aktuální vlně udělátek pro pohodlný přístup do Internetu s velkou obrazovkou, které si můžete vzít do ruky při ranní kávě. Internet appliances, jak jsou tato zařízení nazývána, jsou jednoúčelové krabičky velké jako LCD displej pro počítač ovládané perem, které nabízejí bezdrátový přístup na Internet a další funkce, jako je e-mail nebo jednoduché organizování času.

3Com nabídne vlastní řešení, které bude větší než Palm (jak také jinak), a promítne do něj své zkušenosti z návrhu Palmu. Dá se tedy předpokládat podobně jednoduchý operační systém a barevná verze Palm OS. Zařízení by mělo být na trhu do tří měsíců k dispozici běžnými distribučními kanály.

Překvapivé na tomto oznámení je, že toto zařízení není vyvíjeno již samostatnou firmou Palm, ale mateřskou 3Com. Vzhledem k tomu, že 3Com má 95 procent akcií Palmu, se dá ale předpokládat přesunutí této krabičky pod křídla Palmu. Pochopitelně totiž bude těžit z dobrého jména Palmu a bude také cíleno na jeho uživatelskou základnu.

Podobná zařízení mne upřímně nijak zatím nenadchla. Na CeBITu jsem si zkoušel pracovat s některými prvními modely a jejich ovládání a možnosti mi přišly velmi nedotažené. Je to sice lákavá představa, že budu sedět v křesle a projíždět Internetem, zatím si mne ale řešení této lákavé představy vůbec nenašly.

Váš názor Další článek: Jak bude vypadat operační systém pro Pocket PC?

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Panel, Internet, Lákavá představa


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11