3D hry útočí na displeje mobilů

Pro mobilní telefony Nokia 7650/3650 a Sony Ericsson P800 se Symbianem (tzv. Series 60) byl v těchto dnech uveden známý herní engine Mophun v nové verzi 3D. Čeká nás úchvatná mobilní zábava? Bonus: demo 3D hry.
3D hry útočí na displeje mobilů

Klepněte pro větší obrázek

Společnost Synergenix Interactive před několika dny představila řešení svého herního enginu Mophun pro mobilní telefony tzv. Series 60, tedy Nokie 7650, 3650, n-Gage a Sony Ericsson P800, jež běží na operačním systému Symbian. Jedná se o novou verzi herní platformy, která slibuje podporu 3D grafiky, zvuků a multiplayeru. V minulosti přizpůsobil herní platformě Mophun své mobily Sony Ericsson. Jednalo se o modely T300, T310 a právě přicházející T610. Tyto hry jsou však pouze ve dvourozměrném módu.

Tip: 1) článek na téma Mophun a Sony Ericsson, 2) demo Rally 3D (viz vpravo) 

Je zřejmé, že v nejbližších letech se budou mobilní telefony ubírat směrem k zábavě. Ta zajistí vyšší příjmy operátorů a přesvědčí uživatele ke koupi nových mobilů - zejména těch s operačním systémem a kvalitním barevným displejem. To je trend budoucnosti. Platforma Mophun 3D je prvním krůčkem k možnostem sítí třetí generace, její potenciál však budeme moci využít již se současnými mobily (2G). Spuštěním 3D enginu u mobilů Series 60 bude mít Mophun za zády zhruba 10 - 15 milionů těchto mobilů. Tento počet zařízení má být odhadem prodán v průběhu tohoto roku. Můžeme tak co nejdřív očekávat slušný příliv úchvatných, dokonalejších a hlavně trojrozměrných her. Už nyní je pro Mophun 2D a mobily Sony Ericsson k dispozici celá řada her různých žánrů. Jejich seznam je k dispozici zde.

Společnost Synergenix Interactiv už má na svých stránkách www.mophun.com upoutávku na 3D hry s docela kolosálním titulkem "Coming soon!", pro nedočkavce je připraveno demo, které si můžete spustit na počítači. V novém okně prohlížeče se vám otevře emulátor s některým z podporovaných mobilů (N7650, N3650 či Sony Ericsson P800), po načtení okna můžete hru spustit a na pohodlné klávesnici vašeho PC vyzkoušet možnosti Mophunu 3D. Připravena je trojrozměrná verze Rally. Tuto hru jste si mohli zahrát již dříve na Sony Ericssonech ve 2D. Určitě to vyzkoušejte.

Diskuse: jak se díváte na rozvoj herní zábavy na mobilních telefonech. Těšíte se na pořádné hry v mobilech?

Diskuze (13) Další článek: Exkluzivně: nové Xelibri na vlastní kůži

Témata článku: Operátoři, Smartphony, Ostatní, Software pro mobily, Displeje, Symbian, Nokia 7650, Nokia N-Gage, Sony Ericsson P800, Mobil, Displej, Displej mobilů

Určitě si přečtěte