7 důvodů, proč přejít na iPhone 7

  • Dvojnásobná paměť za stejnou cenu. Už to je slušný argument, ale zdaleka není poslední
  • iPhone 7 odolá prachu i vodě, má nový foťák a stereoreproduktory, vyšší výkon i výdrž
  • Budete postrádat tlačítko pod displejem a sluchátkový konektor?

1. Dvojnásobná paměť

Jedna z hlavních výhod. Za stejnou cenu jako u iPhone 6s totiž u sedmičky získáte dvojnásobnou kapacitu vnitřní paměti. I ta nejlevnější verze startuje s již dobře použitelnými 32 GB. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Konec 16GB varianty. Novinkou je verze s 256 GB paměti

2. Voděodolnost

Sedmička je první iPhone, který se může chlubit odolností vůči vodě a prachu. Certifikace IP67 znamená úplnou odolnost vůči prachu a vodotěsnost na 30 minut v jednom metru hloubky. Konkurence umí IP68, ale „aspoň něco“. Zahraniční servery hned upozorňují, že na poškození vodou se nevztahuje záruka. Na první pohled kontroverzní ustanovení však dává smysl, Apple garantuje IP67, ale pokud přetáhnete danou dobu nebo hloubku, problém je na vaší straně.

Klepněte pro větší obrázek

3. Nový fotoaparát

Přestože rozlišení snímače zůstalo jako u modelu 6s na 12MPx, změnila se spousta věcí. Uživatele potěší lepší fotografie za horšího světla díky nižší světelnosti f/1.8 a optické stabilizaci, která se konečně dostala i do menšího modelu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Fotoaparát se nově skládá z šesti částí oproti pěti u minulé generace. U pluska přibyl druhý fotoaparát se světelností f/2.8

Jestli vás zaujal dvojitý fotoaparát u iPhonu 7 Plus, těšte se hlavně na 2× optický zoom (resp. různý úhel záběru jednotlivých objektivů). Apple slibuje i hrátky s hloubkou ostrosti, ale tam už si přínosem (kvalitou funkce) nejsem tak jistý. Novinkou je také čtveřice LED diod s různými tóny světla. Zlepšila se i přední kamerka, která má rozlišení 7 MPx.

4. Stereo reproduktory

I když se starší iPhony nemusí za kvalitu zvuku stydět, Sedmička posunuje laťku výše. Když budete sledovat video s telefonem na šířku, dostane se vám stereo efektu, ke spodnímu reproduktoru se totiž přidá sluchátko nad displejem. Díky tomu telefon hraje dvakrát hlasitěji než model 6S.

Klepněte pro větší obrázek
Stereoefektu iPhone dosahuje využitím sluchátka.

5. Vyšší výkon

Čekali byste něco jiného, než růst? Díky čtyřjádrovému procesoru Apple A10 Fusion by měl iPhone 7 nabídnou až o 40% vyšší výpočetní výkon než předchozí generace, u grafického výkonu je to dokonce o 50% více. Pokud máte ještě starší Šestku, je výpočetní výkon rovnou dvojnásobný, grafický trojnásobný.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Srovnání všech iPhonů dle výpočetního a grafického výkonu

6. Delší výdrž

Apple u čtyřjádrového procesoru A10 Fusion využil architekturu, kde má dvojice úspornějších jader pětinovou spotřebu oproti výkonnější dvojici. Podařilo se tak prodloužit výdrž, iPhone 7 poběží o dvě hodiny déle než předchůdce, 7 Plus o hodinu déle.

Klepněte pro větší obrázek
iPhone 7 je má dle slov Applu nejdelší výdrž ze všech iPhonů v historii

7. Domovské tlačítko už není tlačítko

Home Button už není mechanické tlačítko, ale senzor. Mechanický pohyb je nyní pouze simulován haptickou odezvou pomocí vibračního motorku Taptic engine. Apple tím chce zabránit mechanickému opotřebení. Tlačítko je citlivé na sílu dotyku a samozřejmě obsahuje i čtečku otisků prstů Touch ID. 

Klepněte pro větší obrázek
Díky Taptic Enginu ani nepoznáte, že tlačítko není mechanické

Koupit, nebo počkat? 

V článku byly zmíněny jen ty nejzásadnější výhody, ale najdou se i další drobnosti jako lepší barevný rozsah nebo vyšší jas displeje, rychlejší LTE Advance (až 450 Mb/s oproti 300 Mb/s) a další. Rozhodnutí, zda upgradovat či nikoliv, je pochopitelně na vás, ale čekat byste mohli celé věky a iPhone 7 vypadá jako povedená evoluce...

Témata článku: Apple, iPhone, IP68, Srovnání, Tim Cook, Voděodolnost, Keynote, LTE-A, Premiéra, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 6s, Apple iPhone 6s 128GB, Apple iPhone 6s 64GB, Apple iPhone 7, Apple iPhone 7 128GB, Apple iPhone 7 256GB, Apple iPhone SE, Povedená evoluce, Předchozí generace

Určitě si přečtěte

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

** iTunes už není taková hrůza, mp3 skrz něj totiž prohnat musíte ** Máte-li sbírku CD z dob minulých, můžete je poslouchat i v iPhonu ** Otázka je, zda vám všechna ta námaha stojí za 149 Kč měsíčně...

17.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 163

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

** Huawei nakročilo do budoucnosti, Mate 10 má koprocesor pro umělou inteligenci ** Modely jsou celkem čtyři, rovnou jsme je vyzkoušeli ** Rozptyl cen je značný: 10 až 36 tisíc korun

16.  10.  2017 | Láska Jan, Miksa Martin | 88

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

** Nový iPhone 8 srazil ceny starších modelů zhruba o 4 000 Kč ** Další podzimní novinkou je nejmenší superphone Sony Xperia XZ1 Compact ** Nepřehlédněte slevy s programem Extra výhod, třeba na Nokie 3 a 5

16.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Bezdrátové nabíjení nepřesvědčilo a nové iPhony to nezmění

Bezdrátové nabíjení nepřesvědčilo a nové iPhony to nezmění

** Od Applu jsme čekali revoluci v bezdrátovém nabíjení. Nepřišla. ** Proč nikdo z našich redaktorů nenabíjí bezdrátově? ** Benefity nejsou velké a „bezdrát“ poškozuje baterii.

15.  10.  2017 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 121

iPhone 8 v akci. Není to jen zbytečná předehra k iPhonu X

iPhone 8 v akci. Není to jen zbytečná předehra k iPhonu X

** Ano, takhle má vypadat evoluce iPhonu. ** Klasické dilema zda upgradovat nebo ještě počkat naboural iPhone X. ** Je levnější a má argumenty. Osmička je iPhone, který dává smysl.

12.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan, Michlovský Jakub | 131