850 MHz: quadrální telefony budou!

Přestože třípásmových telefonů je na trhu jako šafránu, dočkáme se brzy také telefonů čtyřpásmových. V Americe totiž Nokia staví novou digitální mobilní síť, která bude používat frekvenci 850 MHz.
850 MHz: quadrální telefony budou!

Američané se dočkají lepšího řešení pro mobilní komunikaci. V Texasu totiž začalo první neveřejné testování GSM sítě běžící na frekvenci 850 MHz. V severní Americe je na trhu mobilních komunikací poměrně hodně konkurenčních společností, které provozují sítě  různých standardů. Analogové i digitální sítě najdete na území Kanady, v USA i v některých státech jižní a střední Ameriky. Přestože se zde započalo s budováním mobilních sítí daleké dříve než v Evropě a z tohoto důvodu měli Američané již pásma používané „evropskou“ specifikací GSM technologie (tj. 900 a 1800 MHz) obsazené jinými systémy. Z tohoto důvodu byl dodatečně navržen standard PCS – GSM 1900 MHz. Nové frekvenční pásmo 850 MHz tak přichází zřejmě v poslední chvíli.

Zdá se, že i Američané si uvědomují silnou pozici GSM technologie ve světě. Testovací síť v Texasu vybudovala finská společnost Nokia, která předpokládá, že již koncem letošního roku bude tato nová síť dostupná veřejnosti. Toto řešení vyvinuté právě Nokií umožňuje současným provozovatelům nevyhovujících sítí TDMA a CDMA poměrně jednoduše implementovat prvky GSM 850 MHz bez zbytečných investic. Implementace standardu GSM 850 již dnes podporuje GPRS a EDGE technologie a je velmi dobře připravena na upgrade na síť třetí generace.

Klepněte pro větší obrázek

Tyto sítě však nejen Američanům, ale i nám zpřístupňují široké možnost a výhody vyplývající z jednoduchého roamingu. Zájem o vybudování těchto sítí již potvrdili operátoři jako jsou AT&T (USA), Rogers Wireless (Kanada), Entel Movil (Brazílie), CTE (El Salvador), Telecom Personal (Argentina) a Telcel (Mexico). Otázkou na závěr zůstává pouze problém telefonů – vypadá to, že třípásmovým mobilům pomalu zvoní hrana a na jejich místo se tlačí daleko lépe celosvětově použitelné telefony čtyřpásmové.

 

Témata článku: Nokia, Telefony, MHz, Telefon

Určitě si přečtěte

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

** Dnes téměř po roce proběhne další Google Keynote zaměřená na HW ** Hlavní hvězdou budou opět smartphony řady Pixel 2 ** Trumfne letos Google konkurenci?

4.  10.  2017 | Miksa Martin | 21

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2017 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2017 můžete koupit

** Vybíráme největší mobilní hity v několika kategoriích ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý ** Své místo mají i tablety a tlačítkové telefony

4.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 19

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

Vyfotili jsme všechny barvy iPhonu 8. Nejhezčí je zlatá [galerie]

Vyfotili jsme všechny barvy iPhonu 8. Nejhezčí je zlatá [galerie]

27.  9.  2017 | Láska Jan, Miksa Martin | 48


komerční sdělení

Komerční sdělení