A co kabát? Příběh vystopovaného mobilu pokračuje

Vzpomínáte na vystopovaný mobil, aneb neuvěřitelný příběh z Ostravska? Máme pro vás bonusový materiál a tipy na aplikace, které by mohly pomoct i vám.

Jste zde, takže už jste patrně četli neuvěřitelný příběh o tom, jak se dvojici mladíků povedlo najít ztracený/ukradený mobil za pomoci aplikace, Street View a Policie. Dnes pro vás máme pokračování, nebo spíše upřesnění, bonusový materiál, na dálku pořízené audio záznamy z mobilu a odpovědi na nezodpovězené otázky. Pro svůj blog je opět zpracoval nezávislý IT konzultant Pavel Minář.


Předně – děkuji všem čtenářům za neskutečný ohlas. Původní článek kompletně naboural statistiku návštěvnosti mého blogu. Článek přetiskla MobilMania a E15, vyšla zmínka na Lupě a ozvala se i TV Nova.

K vlastní reportáži se vyjadřovat nebudu, nejsem cílovou skupinou této stanice, ale byla to pro mě cenná zkušenost. Ponaučení pro příště – musím zjistit, kde se dá v neděli ráno v centru Brna oholit a sehnat košile. „Popularita“ mě zastihla nepřipraveného :-) Říkal jsem si, že budu mít v neděli klid na práci a nikdo mě nebude rušit, když v tom zazvonil mobil a na druhém konci byla Nova a chtěla okamžitě natáčet...

Kabát

Ale pojďme na věc! Ze všeho nejdřív odpověď na nejčastější otázku z diskuze pod původním článkem: A jak dopadl kabát?

Dobré skutky se stále dějí a „poctivá nálezkyně“ s telefonem vrátila i kabát. Takže když mi Pavel s Martym minulou středu celý příběh vyprávěli poprvé, visel kabát na věšáku. Tentokrát byl ale na očích a slavný telefon byl v bezpečí kapsy kalhot.

Audio záznam

Někteří čtenáři zpochybnili pravdivost příběhu. Požádal jsem proto Martyho o kompletní logy a audio záznam z aplikace Android Lost, abych zkusil najít v příběhu díru. Všechno sedí. Přikládám dvě zajímavé pasáže

 • Hlášení staničního rozhlasu v Třinci, podle kterého Marty poznal, že se PÁN vydal na cestu vlakem.

 • PANÍ s PÁNEM řeší v baru Tygr nabíječku k telefonu

Doporučený software

Tento příběh je shodou mnoha náhod, ale jedna zde ještě nebyla zmíněna. Když jsem dopisoval článek, přišla mi poptávka od klienta, který chtěl zabezpečit svůj mobil proti krádeži – resp. zajistit jeho blokaci a vymazání dat. I zde v diskuzích padlo několik doporučení na různé programy. Několikrát byl zmíněn Cerberus anti theft, ale já jsem jako finalisty vybral následující:

 • Google Apps for Business – pokud používáte placenou verzi, máte automaticky možnost nastavovat politiku týkající se mobilních zařízení. Můžete tak na dálku telefon např. zamknout, lokalizovat polohu nebo vymazat data
Klepněte pro větší obrázek
 • avast! Mobile Security
  Velkou výhodou tohoto řešení je, že na telefonu s rootem dokáže aplikace přežít i návrat do továrního nastavení (wipe).
Klepněte pro větší obrázek 
 • Zoner AntiVirus Free – tuto aplikaci nezmiňuji proto, že jsem v Zoneru 18 let pracoval :-), ale protože se mi zdá jednodušší na nastavení. Pokročilému uživateli to bude pravděpodobně jedno, ale jednoduchost je věc, kterou může právě začátečník ocenit. Zajímavou funkcí je také možnost odesílat Bezpečné zprávy.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Závěr je ale jednoznačný – i když existuje mnoho možností, jak telefon na dálku sledovat, nejbezpečnější je ho nenechávat v nestřeženém kabátu. Marty s Pavlem měli neskutečné štěstí, vy ho mít nemusíte.

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Bezpečnost, Kauzy, Mobil

24 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Ludek_II 7. 2. 2013 17:13:10
  A co kabát ?! No ten má přece PANÍ....z ostudy kabát. ;-)
 • Jackomon 7. 2. 2013 12:33:02
  I u avastu lze telefon ovladat pres sms. U blogu to pochopim, ale...
 • pazit 7. 2. 2013 10:05:17
  Možná by příště bylo lepší popisovat osoby jako "pán, který si omylem vzal...
Určitě si přečtěte

Hejt na iPhone X: Názor zklamané iOvce

Hejt na iPhone X: Názor zklamané iOvce

** Názory na iPhone X se různí od adorace po nenávist ** Dnes pro vás máme velmi negativní názor zklamaného fanouška ** Připravte se, bude to bolet. Co všechno je na iPhonu X špatně?

Včera | Vojáček Jiří | 174

CyberCon 2017: Válka? Už probíhá, ale je kybernetická a hybridní

CyberCon 2017: Válka? Už probíhá, ale je kybernetická a hybridní

** V Brně se konal CyberCon ** Součástí dnešní obrany nemůže být pouze tradiční armáda ** Hybridní válka v kyberprostoru může napáchat stejné škody

23.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub

Jak se zbavit předinstalovaných aplikací

Jak se zbavit předinstalovaných aplikací

23.  9.  2017 | Kůžel Filip | 2


komerční sdělení

Komerční sdělení