A na svět přišel nový Palm

Již dlouhou se mezi zasvěcenými povídalo o novém modelu kapesních počítačů Palm. V posledních dnech se fámy staly skutečností, když Palm oznámil nový, bezdrátový model i705.
A na svět přišel nový Palm

Je nový?

Klepněte pro větší obrázekAno, hádáte správně v případě, pokud si myslíte, že ono tajemné písmenko předcházející číselnému označení nového přístroje znamená Internet. Ano, nový model je ve skutečnosti pouze logickým následovníkem již drahnou dobu prodávaných přístrojů VII/VIIx. Nová i705 používá stejnou bezdrátovou síť Cingular Interactive Network, která již v současné době pokrývá některá velká města Spojených Států Amerických.

V použité síti je právě svízel, která brání rozšíření tohoto přístroje do celého světa - pokrytí touto - poměrně pomalou - sítí se mimo území USA zřejmě nikdy nesetkáme a současně nemůžeme v nejbližší době očekávat ani podporu GSM síti nebo třeba GPRS rychlých datových přenosů. Palm i705 ovšem neumí uskutečňovat datové hovory - slouží jenom k přenosu dat.

Jaké jsou jeho funkce a schopnosti? Po hardwarové stránce se nejedná o vůbec nic převratného, protože uvnitř najdeme stále ten samý procesor Motorola DragonBall VZ taktovaný na pouhých 33 MHz,  také velikost paměti není nijak velká - pouhých osm megabajtů zřejmě nedokáže uspokojit každého.

Ani moc ne...

Také displej nedoznal žádných změn - je stále monochromatický a dokáže zobrazit jen 160 x 160 obrazových bodů. Přestože je toto rozlišení dostačující pro digitální organizér, nemá podle mého názoru na bezdrátovém komunikátoru své místo.

Pochválit však musím Palm za použití nejnovější verze operačního systému, který obsahuje velké množství novinek a vylepšení - jako jednu za všechny mohu jmenovat například podporu paměťových karet MMC, jejíž slot můžete najít na boku přístroje.

Palm i705 je bezesporu zajímavé zařízení, které si svém fanoušky jistě najde. Bohužel se jej však nikdy nesetkáme v našich zeměpisných šířkách. Je to škoda?

Diskuze (1) Další článek: Zákeřné vyzařování: Ericsson R310 vítězem testu

Témata článku: Palm, Svět

Určitě si přečtěte