A na svět přišel nový Palm

Již dlouhou se mezi zasvěcenými povídalo o novém modelu kapesních počítačů Palm. V posledních dnech se fámy staly skutečností, když Palm oznámil nový, bezdrátový model i705.
A na svět přišel nový Palm

Je nový?

Klepněte pro větší obrázekAno, hádáte správně v případě, pokud si myslíte, že ono tajemné písmenko předcházející číselnému označení nového přístroje znamená Internet. Ano, nový model je ve skutečnosti pouze logickým následovníkem již drahnou dobu prodávaných přístrojů VII/VIIx. Nová i705 používá stejnou bezdrátovou síť Cingular Interactive Network, která již v současné době pokrývá některá velká města Spojených Států Amerických.

V použité síti je právě svízel, která brání rozšíření tohoto přístroje do celého světa - pokrytí touto - poměrně pomalou - sítí se mimo území USA zřejmě nikdy nesetkáme a současně nemůžeme v nejbližší době očekávat ani podporu GSM síti nebo třeba GPRS rychlých datových přenosů. Palm i705 ovšem neumí uskutečňovat datové hovory - slouží jenom k přenosu dat.

Jaké jsou jeho funkce a schopnosti? Po hardwarové stránce se nejedná o vůbec nic převratného, protože uvnitř najdeme stále ten samý procesor Motorola DragonBall VZ taktovaný na pouhých 33 MHz,  také velikost paměti není nijak velká - pouhých osm megabajtů zřejmě nedokáže uspokojit každého.

Ani moc ne...

Také displej nedoznal žádných změn - je stále monochromatický a dokáže zobrazit jen 160 x 160 obrazových bodů. Přestože je toto rozlišení dostačující pro digitální organizér, nemá podle mého názoru na bezdrátovém komunikátoru své místo.

Pochválit však musím Palm za použití nejnovější verze operačního systému, který obsahuje velké množství novinek a vylepšení - jako jednu za všechny mohu jmenovat například podporu paměťových karet MMC, jejíž slot můžete najít na boku přístroje.

Palm i705 je bezesporu zajímavé zařízení, které si svém fanoušky jistě najde. Bohužel se jej však nikdy nesetkáme v našich zeměpisných šířkách. Je to škoda?

Diskuze (1) Další článek: Zákeřné vyzařování: Ericsson R310 vítězem testu

Témata článku: Palm, Svět


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136