A voda může být vašemu mobilu ukradená

Teda pokud budete používat vodotěsné pouzdro značky Aquapac, jehož recenzi si můžete přečíst v tomto článku. V období léta totiž oceníte jeho vodotěsnost do hloubky pěti metrů.
A voda může být vašemu mobilu ukradená

V letních měsících je velmi aktuální otázka - kam s mobilem. Když prší a vy jste v přírodě nebo když sjíždíte řeku a náhodou se „uděláte“. Poté mohou být amatérská řešení s igelitovým sáčkem nebo mobilem v „zavařovačce“ k ničemu. Zde nastává čas ohlédnout se po něčem profesionálním. Pokud jste náruživý turista či vodák, neměla by vaší pozornosti uniknout vodotěsná pouzdra na mobily značky Aquapac.

Nafukovací matrace

Po vybalení z krabice zjistíte, že držíte v ruce něco, co vám přespříliš připomíná nafukovací matraci. Až mohutný uzávěr na jedné straně a praktická šňůrka na straně druhé vás vyvedou z omylu. Pouzdro určené pro mobily sice nese v názvu slůvko Mini, ale i tak se jedná o pěkně velkého „macka“. Přední část gumového „pouzdra“ tvoří tlustý průhledný „igelit“, zadní část reprezentuje poloprůhledný igelit volitelné barvy, v němž je zalisovaný po celé délce molitan.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ochranné pouzdro Aquapac pro váš mobil

Na jedné straně naleznete na pytlíku plastikové očko, které je oproti zbytku tvrzené. Očko slouží pro provlečení provázku – to v případě, že budete chtít nosit pouzdro s mobilem na krku – nebo pro připevnění přídavného klipu k upevnění na opasek. Přídavný klip není součástí nabídky a budete si jej muset dokoupit asi za sto čtyřicet korun.  

Nyní se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu – k uzávěru, který má zajistit stoprocentní vodotěsnost až do hloubky pěti metrů. Vzhledem k ostatním partiím pouzdra působí masivně. Jednotlivé části uzávěru jsou vyvedeny v kombinaci černé a žluté barvy. Černé čelisti jsou mírně prohnuty, aby dobře těsnily po celé své délce. Při uzamykání uzávěru musíte vyvinout větší sílu, aby obě klapky byly v horizontální poloze. Možná jsou čelisti až moc masivní, když si uvědomíme, že vodotěsnost zajišťuje pouze zlom na samém spodním okraji čelistí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vodotěsnost zajišťují masivní čelisti

Telefonování s pouzdrem

Po vložení mobilu do pouzdra zjistíte, že jeho velikost byla subjektivní. Až tak velké není. Modely s pevnou anténou budete muset směřovat směrem k očku na poutko, protože je kolem něj dost místa pro anténu. Majitelé telefonů s rozvíracím klipem však budou mít problémy – telefon do pouzdra vloží, ale logicky zněj neaktivují hovor. Ovládání tlačítek mobilu v pouzdru je pohodlné, ale nic pro dlouhé textovky. Druhou stranu při hovoru slyšíte relativně dobře, avšak ta se musí na druhé straně snažit podstatně více, aby vám vůbec rozuměla. Pokud budete telefonovat ve ztížených podmínkách, jako je rušná doprava nebo jakýkoli okolní hluk (hukot jezu), nebudete mít z hovoru také nic. A nezbude vám nic jiného, než mobil z pouzdra vytáhnout a volat bez něj.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dva způsoby nošení - na krku a s klipem na opasku

Nautilus

Při pokusech ve vodě se pouzdro osvědčilo stoprocentně. Po prvním vložení unikne pár bublinek, ale ty jsou z prostoru mezi klapkami. K telefonu se nedostane ani kapka. Pouzdro jsme zkoušeli pod vodou různě mačkat, ale nepovolilo ani při dosti silných stiscích. Druhou možností využití pouzdra na mobil je vložit do něj foťáček. Výrobce při téhle variantě doporučuje použít film o citlivosti alespoň ISO 400.
Při používání pouzdra se musíte vyvarovat i výkyvům teplot. Pouzdru neprospívají teploty okolo 40 stupňů Celsia a dobře se necítí ani pod bodem mrazu. Pro tyto drsnější podmínky existuje speciální edice pouzder, která problém řeší.

Hodnocení

Pouzdro splňuje přesně to, co najdete napsané na krabici. Hodí se především k bezpečnému uchování mobilu před prachem, vlhkostí, sněhem či případným utopením (mobil neutopíte, protože s pouzdrem plave na hladině) a v případě nouze s ním můžete i volat. Pokud ovšem předpokládáte, že se do nepříjemné situace dostanete, bude pouzdro Aquapac užitečným pomocníkem a investice v podobě necelé pětistovky za to stojí.

Pouzdro Aquapac Phone Mini 100 zapůjčila firma Sunnysoft s. r. o.

Diskuze (8) Další článek: Povodně: Aktuální zpravodajství

Témata článku: Příslušenství, Nautilus, Voda, Mobil, Matrace


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40