A700: Chytrý OEM telefon

Povedený komunikátor nemusí nutně pocházet od renomovaného výrobce, ale i výrobce OEM produktů může nabídnout něco zajímavého. Smartphone A700 je toho důkazem.
A700: Chytrý OEM telefon

PurpleLabs

PurpleLabs je neznámá francouzská společnost, která vyrábí „chytré telefony“ na míru. Nehrne je do světa pod svým logem, ale nabízí je ostatním výrobcům, kteří je pak nabízejí pod svými křídly. S PurpleLabs má podepsaný kontrakt třeba rakouský Tel.Me. V Evropě se s A700 setkáme pod označením Enteos i-GO 500. Bude jej totiž nabízet italský mobilní operátor.

Již z prvních pohledů na A700 můžeme odhadnout, odkud čerpal výrobce své nápady. Komunikátor je velmi nápadný Ericssonu R380 nebo novějšímu P800. Vlastně ani Tel.Me 919 nestojí stranou. Použit byl totiž osvědčený způsob dotykové obrazovky, na kterou se v případě potřeby nasadí klávesnice.

Kombinace kapesního počítače a mobilního telefonu je ten správný směr do budoucnosti a výrobci mobilních telefonů se pomalu snaží zachytit jeho nástup. Pojďme si tedy přiblížit hlavní devizu společnosti PurpleLabs.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Trpaslík

Telefon se po stránce designu moc neukázal. Jeho nemastné a neslané tvary ničím nepřekvapí. Dominantním prvkem je samozřejmě displej s rozlišením 256 x 118 pixelů. Možná někoho překvapí, že není barevný, ale podporuje pouhé čtyři odstíny šedi. Displej si můžete prohlížet buď v horizontální nebo vertikální poloze. Vzhledem k rozměrům komunikátoru, které jsou následující 118 x 52 x 24 mm, je displej celkem velký. Rozumná je i váha 115 gramů, když uvážíme, že se jedná o komunikátor. Na straně komunikátoru naleznete stylu, tento fakt sám o sobě naznačuje způsob ovládání. A700 umí rozpoznávat psané písmo, ale komu by tento způsob psaní nesvědčil, může si nasadit klávesničku a psát pouze na ni. 

Černobílá tchyně

Absence barevného displeje zamrzí  při zjištění, co všechno můžete s displejem dělat. Spořiče a různá pozadí tak nevyniknou, jako kdyby byly v barvě. Také prohlížení obrázků, které dorazily jako příloha elektronické pošty, nebude ve čtyřech odstínech šedi to pravé ořechové. Obrázky nebo fotografie si bude moci přiřadit k jednotlivým kontaktům v seznamu a při příchozím hovoru se na vás budou z displeje usmívat. V A700 také najdete aplikaci pro prohlížení obrázků ve formátu Jpeg, Gif a BMP.

Klepněte pro větší obrázek

Textovkářův ráj

Způsob psaní textovek jsem již nastínil. Aby nebyly nudné, můžete k nim přibalit krátkou animaci nebo melodii. Komunikátor totiž podporuje rozšířené zprávy – EMS. Do paměti telefonu uložíte dvě stovky textovek, což není nezanedbatelné množství. O něco méně prostoru je vyhrazeno pro uchování vašich emailových adres – celkem sto paměťových míst.

Síla se ukázala

Hlavní výhodou „chytrých telefonů“ oproti běžným telefonům bývají plánovací schopnosti. A700 má všechny PIM aplikace, které byste od komunikátoru očekávali. Jmenovitě to je kalendář a úkolovník. Pro komunikaci s okolním světem využijete WAP přes GPRS a integrovaného klienta elektronické pošty. Ten zvládá standardní protokoly PO3 a SMTP. Své poznámky a kontakty můžete synchronizovat se stolním počítačem. Buď kabelem nebo pomocí IrDA portu.

Kromě čtyř odstínového displeje není nic, co by šlo telefonu vytknout. Uvidíme zda se jednou neukáže i u nás v ČR.

Ve zkratce:

  • Smartphone A700
  • Rozměry: 105 x 46 x 20 mm
  • Váha: 115g
  • Pohotovostní doba: 240 h
  • Doba hovoru: 3 h
  • Doba nabíjení: 210 min
  • Displej: grafický, 256 x 118 pixelů, 4 odstíny šedi
  • WAP: 1.2., push
  • Další funkce a vlastnosti: GPRS (třídy 8), klient elektronické pošty (POP3, SMTP), IrDA, 

  Více informací PurpleLabs.

Diskuze (5) Další článek: Nokia zlevňuje: 5510 bude pod šest tisíc!

Témata článku: OEM, Chytrý, Telefon


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34