Absolutní novinky: Nokia představila nové mobily a příslušenství

Stručné informace o nových mobilech Nokie, které byly dnes představeny na tiskové konferenci v Mnichově.
Absolutní novinky: Nokia představila nové mobily a příslušenství

Nokia dnes v jednu hodinu představila nové produkty, které prozatím v její nabídce chyběly. Nové kousky mají vysoce kvalitní barevné zobrazovače, podporu her a programů vytvořených v programovacím jazyce Java nebo plnou podporu multimediálních textových zpráv. Nokia se s těmito novými mobilními telefony chystá pořádně zaútočit na svět (a především byznys) mobilních počítačových her.

Nové hry pro tyto mobilní telefony se mají svou kvalitou přibližovat běžným herním konzolám a tím jim také dokonale konkurovat - vždyť mobil máte téměř stále s sebou. Nové hry budou nejen rychlejší, barevnější a rozpohybovanější - budou ale také především síťové, kde komunikaci již nebudou obstarávat poměrně nepohodlné textovky, ale datové přenosy - ty však budou vyžadovat patřičnou podporu ze strany mobilního operátora.

Nokia 6800 - barevná šílenost

Nově představená Nokia 6800 je - jak bych to jenom řekl - poměrně extravagantní. Pravdy, Nokia sice čas od času představila světu zajímavé designerské kousky, nicméně právě Nokia 6800 s přehled předčila všechna má očekávání.

Již na první pohled je zde velmi dobře patrná podobnost s "textovkovou" Nokií 5510. Je ale vidět, že se v Nokii poučili ze svých chyb (Nokia 5510 byla přeci jenom poněkud větším mobilem) a proto je nový model 6800 rozvírací. Tak si teď lámu hlavu - je to vůbec ještě véčko?

Klepněte pro větší obrázek

Prohlédněte si pozorně jeho obrázky a brzy si všimnete, že přestože v zavřeném stavu se jedná o běžný mobil, rozevřením z něj dostanete přístroj s QWERTY klávesnicí po obou stranách displeje. Samozřejmostí je navigační joystick i kvalitní barevný displej.

Model 6800 se začne prodávat v prvním čtvrtletí příštího roku a kromě běžných funkcí obsahuje také email, FM rádio či podporu synchronizace prostřednictvím SyncML.

Nokia 7250 - fotím, fotíš, fotíme

Nokia 7250 je hodně podobná Nokii 7210. Velmi podobný je totiž právě vzhled obou těchto mobilních telefonů. Nokia 7250 však již obsahuje digitální fotoaparát v poměrně malém přístroji. Samozřejmostí je tedy podpora pro multimediální zprávy MMS,  javové aplikace i vestavěné rádio. Také tento model má přijít na trh v prvním čtvrtletí příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek

Nokia 6100 - poměrně střízlivá

Můžeme zde zřejmě směle prohlásit, že nová Nokia 6610 je z nově představených mobilů snad nejvíce střízlivá, přízemní. Zato však obsahuje všechny důležité funkce včetně GPRS paketových datových přenosů - mobil je triální a prodávat by se měl začít ještě v tomto roce.

Klepněte pro větší obrázek

Nokia 5100 - jako panenka

Zřejmě velmi dobře barevně obrněná Nokia 5100 je bezesporu mobilem pro ty uživatele, kteří preferují divoký a nespoutaný životní styl. Mobil je triální a samozřejmě obsahuje také kvalitní barevný displej, s jehož pomocí můžete prohlížeč třeba barevné fotografie které k vám doputují třeba prostřednictvím barevného wapu. Na trhu by se tento mobil měl objevit také v první polovině příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek

Nokia 8901i - přirozená evoluce

Manažerská - a také patřičně drahá - Nokia 8910 se dočkala svého pokračovatele. Nový model přidává pouze malé i za číselné označení přístroje, což znamená především barevný displej, multimediální zprávy MMS, Bluetooth konektivitu, HSCSD i GRPS rychlé datové přenosy. Originální mechanismus vysouvání zůstává zachován. K dostání bude v prvním čtvrtletí příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek

NOC - dokonalý přehled

Nokia Observation Camera je zařízení pro automatické předávání a sledování obrazových informací. Prostřednictvím textové zprávy lze kameru aktivovat - ta pak sejme obrázek, který vám zašle prostřednictvím multimediální MMS zprávy. Kamera je duální a pro svou funci vyžaduje síť s aktivní technologií GPRS.

Klepněte pro větší obrázek

NCH - s foťákem na krku

Nokia Camera Headset HS-1C se stala skutečností - dříve publikované spekulace se nyní potvrdily a přídavná kamerka k novým Nokiím je nyní na trhu. Můžete ji nosit pohodlně zavěšenou u krku a koupit si ji můžete již pod letošní vánoční stromeček.

Klepněte pro větší obrázek

NMS - Ať žije hudba

Nokia Music Stand je rozšiřující příslušenství k Nokii 7250. Díky tomuto stojánku tak můžete poslouchat rádio s Nokií 7250 i doma a bez nutnosti použití sluchátek bondovky. Nokia Music Stand lze také použít s novou Nokiií 6800 a těšit se na ni můžeme již počátkem příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Nokia, Nokia 5100, Nokia 5510, Nokia 6100, Nokia 6610, Nokia 6800, Nokia 7250, Nokia 8910, Přirozená evoluce, Mobil

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50