Absolutní novinky: Nokia představila nové mobily a příslušenství

Stručné informace o nových mobilech Nokie, které byly dnes představeny na tiskové konferenci v Mnichově.
Absolutní novinky: Nokia představila nové mobily a příslušenství

Nokia dnes v jednu hodinu představila nové produkty, které prozatím v její nabídce chyběly. Nové kousky mají vysoce kvalitní barevné zobrazovače, podporu her a programů vytvořených v programovacím jazyce Java nebo plnou podporu multimediálních textových zpráv. Nokia se s těmito novými mobilními telefony chystá pořádně zaútočit na svět (a především byznys) mobilních počítačových her.

Nové hry pro tyto mobilní telefony se mají svou kvalitou přibližovat běžným herním konzolám a tím jim také dokonale konkurovat - vždyť mobil máte téměř stále s sebou. Nové hry budou nejen rychlejší, barevnější a rozpohybovanější - budou ale také především síťové, kde komunikaci již nebudou obstarávat poměrně nepohodlné textovky, ale datové přenosy - ty však budou vyžadovat patřičnou podporu ze strany mobilního operátora.

Nokia 6800 - barevná šílenost

Nově představená Nokia 6800 je - jak bych to jenom řekl - poměrně extravagantní. Pravdy, Nokia sice čas od času představila světu zajímavé designerské kousky, nicméně právě Nokia 6800 s přehled předčila všechna má očekávání.

Již na první pohled je zde velmi dobře patrná podobnost s "textovkovou" Nokií 5510. Je ale vidět, že se v Nokii poučili ze svých chyb (Nokia 5510 byla přeci jenom poněkud větším mobilem) a proto je nový model 6800 rozvírací. Tak si teď lámu hlavu - je to vůbec ještě véčko?

Klepněte pro větší obrázek

Prohlédněte si pozorně jeho obrázky a brzy si všimnete, že přestože v zavřeném stavu se jedná o běžný mobil, rozevřením z něj dostanete přístroj s QWERTY klávesnicí po obou stranách displeje. Samozřejmostí je navigační joystick i kvalitní barevný displej.

Model 6800 se začne prodávat v prvním čtvrtletí příštího roku a kromě běžných funkcí obsahuje také email, FM rádio či podporu synchronizace prostřednictvím SyncML.

Nokia 7250 - fotím, fotíš, fotíme

Nokia 7250 je hodně podobná Nokii 7210. Velmi podobný je totiž právě vzhled obou těchto mobilních telefonů. Nokia 7250 však již obsahuje digitální fotoaparát v poměrně malém přístroji. Samozřejmostí je tedy podpora pro multimediální zprávy MMS,  javové aplikace i vestavěné rádio. Také tento model má přijít na trh v prvním čtvrtletí příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek

Nokia 6100 - poměrně střízlivá

Můžeme zde zřejmě směle prohlásit, že nová Nokia 6610 je z nově představených mobilů snad nejvíce střízlivá, přízemní. Zato však obsahuje všechny důležité funkce včetně GPRS paketových datových přenosů - mobil je triální a prodávat by se měl začít ještě v tomto roce.

Klepněte pro větší obrázek

Nokia 5100 - jako panenka

Zřejmě velmi dobře barevně obrněná Nokia 5100 je bezesporu mobilem pro ty uživatele, kteří preferují divoký a nespoutaný životní styl. Mobil je triální a samozřejmě obsahuje také kvalitní barevný displej, s jehož pomocí můžete prohlížeč třeba barevné fotografie které k vám doputují třeba prostřednictvím barevného wapu. Na trhu by se tento mobil měl objevit také v první polovině příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek

Nokia 8901i - přirozená evoluce

Manažerská - a také patřičně drahá - Nokia 8910 se dočkala svého pokračovatele. Nový model přidává pouze malé i za číselné označení přístroje, což znamená především barevný displej, multimediální zprávy MMS, Bluetooth konektivitu, HSCSD i GRPS rychlé datové přenosy. Originální mechanismus vysouvání zůstává zachován. K dostání bude v prvním čtvrtletí příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek

NOC - dokonalý přehled

Nokia Observation Camera je zařízení pro automatické předávání a sledování obrazových informací. Prostřednictvím textové zprávy lze kameru aktivovat - ta pak sejme obrázek, který vám zašle prostřednictvím multimediální MMS zprávy. Kamera je duální a pro svou funci vyžaduje síť s aktivní technologií GPRS.

Klepněte pro větší obrázek

NCH - s foťákem na krku

Nokia Camera Headset HS-1C se stala skutečností - dříve publikované spekulace se nyní potvrdily a přídavná kamerka k novým Nokiím je nyní na trhu. Můžete ji nosit pohodlně zavěšenou u krku a koupit si ji můžete již pod letošní vánoční stromeček.

Klepněte pro větší obrázek

NMS - Ať žije hudba

Nokia Music Stand je rozšiřující příslušenství k Nokii 7250. Díky tomuto stojánku tak můžete poslouchat rádio s Nokií 7250 i doma a bez nutnosti použití sluchátek bondovky. Nokia Music Stand lze také použít s novou Nokiií 6800 a těšit se na ni můžeme již počátkem příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (31) Další článek: V síti T-Mobile bude možné posílat také videozáznamy

Témata článku: Nokia, Nokia 5100, Nokia 5510, Nokia 6100, Nokia 6610, Nokia 6800, Nokia 7250, Nokia 8910, Přídavná kamerka, Mobil, Přirozená evoluce


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39