Aby to vaše děti nepřeháněly: TechDen je trezor na mobily a tablety

Tráví-li vaše děti příliš času s mobilem či tabletem, nabízí se vyjma všech softwarových omezení i jedno hardwarové. Tím je krabice zvaná TechDen. Dle jejích tvůrců by měla dětem pomáhat rozvíjet zdravé návyky s používáním daného zařízení. Kombinuje stejnojmennou aplikaci (která bude dostupná pro platformu Android a iOS) s hardwarovým omezením. To v sobě dokáže uchovat dvě zařízení naráz.

Ta se do něho připojí za pomoci napájecího kabelu, čímž TechDen rozpozná, že nějaké zařízení obsahuje. Tím to ví i rodič. Jakmile se odpojí, jemu totiž přijde notifikace, takže může na dálku sledovat využití daného tabletu nebo mobilního telefonu. Rodič však může nastavit i od kdy lze zařízení používat, protože krabice může být uzamčena a zařízení zpřístupní až v určený čas.

Vše nejlépe vysvětlí video:

Jednou věcí je rodičovský dohled, druhou pak dětská vzpurnost. Ve zvolený čas, pokud např. rodič není doma, si dítko může tablet ke svému hraní vzít, pokud jej však nevrátí, TechDen už s tím nic nezmůže a musí přijít rodičem nastavené softwarové omezení. A to se jistě mnohým, „kreativně smýšlejícím“, dětem nebude líbit. Těm ostatně nic nebrání ani v tom, aby celé řešení TechDen utrpělo pěkně mířenou ránu na solar. Za výmluvu typu „to samo“ by se pak na ně nemohl přece ani nikdo zlobit.

Projekt začal svou existenci na crowdfundingovém webu Kickstarter, kde na něho bylo vybráno požadovaných 50 tisíc dolarů. Kampaň koncem září skončila a společnost už začíná s výrobou. Podporovatelům by měla první kusy začít odesílat na konci prosince tohoto roku. Ti za toto řešení zaplatili 119 dolarů (cca 2 700 Kč), plná cena ve volném prodeji posléze bude 199 dolarů (cca 4 500 Kč).

S ohledem na cenu se pak nabízí alternativní řešení, jestli se spíše nevyplatí zakoupit nějakou obyčejnou skříňku s časovým zámkem. Chcete-li se o produktu TechDen dozvědět více, navštivte oficiální stránky společnosti zde.

Diskuze (10) Další článek: Přehled tarifů pro mladé: Dostanete lepší cenu, více dat a jde to i bez potvrzení o studiu

Témata článku: Android, Tablety, Smartphony, iOS, Gadget, Kickstarter, Pro rodiče, Stejnojmenná aplikace, Tableta, Mobilní telefon, Jedna věc, Rodiče, Dolar, Zařízení, Alternativní řešení, Mobil, Časový zámek, Napájecí kabel, Zvolený čas, Dítě, Omezení, Volný prodej, Oficiální stránka, První kus, Trezor


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 26

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26