Aby to vaše děti nepřeháněly: TechDen je trezor na mobily a tablety

Tráví-li vaše děti příliš času s mobilem či tabletem, nabízí se vyjma všech softwarových omezení i jedno hardwarové. Tím je krabice zvaná TechDen. Dle jejích tvůrců by měla dětem pomáhat rozvíjet zdravé návyky s používáním daného zařízení. Kombinuje stejnojmennou aplikaci (která bude dostupná pro platformu Android a iOS) s hardwarovým omezením. To v sobě dokáže uchovat dvě zařízení naráz.

Ta se do něho připojí za pomoci napájecího kabelu, čímž TechDen rozpozná, že nějaké zařízení obsahuje. Tím to ví i rodič. Jakmile se odpojí, jemu totiž přijde notifikace, takže může na dálku sledovat využití daného tabletu nebo mobilního telefonu. Rodič však může nastavit i od kdy lze zařízení používat, protože krabice může být uzamčena a zařízení zpřístupní až v určený čas.

Vše nejlépe vysvětlí video:

Jednou věcí je rodičovský dohled, druhou pak dětská vzpurnost. Ve zvolený čas, pokud např. rodič není doma, si dítko může tablet ke svému hraní vzít, pokud jej však nevrátí, TechDen už s tím nic nezmůže a musí přijít rodičem nastavené softwarové omezení. A to se jistě mnohým, „kreativně smýšlejícím“, dětem nebude líbit. Těm ostatně nic nebrání ani v tom, aby celé řešení TechDen utrpělo pěkně mířenou ránu na solar. Za výmluvu typu „to samo“ by se pak na ně nemohl přece ani nikdo zlobit.

Projekt začal svou existenci na crowdfundingovém webu Kickstarter, kde na něho bylo vybráno požadovaných 50 tisíc dolarů. Kampaň koncem září skončila a společnost už začíná s výrobou. Podporovatelům by měla první kusy začít odesílat na konci prosince tohoto roku. Ti za toto řešení zaplatili 119 dolarů (cca 2 700 Kč), plná cena ve volném prodeji posléze bude 199 dolarů (cca 4 500 Kč).

S ohledem na cenu se pak nabízí alternativní řešení, jestli se spíše nevyplatí zakoupit nějakou obyčejnou skříňku s časovým zámkem. Chcete-li se o produktu TechDen dozvědět více, navštivte oficiální stránky společnosti zde.

Diskuze (10) Další článek: Přehled tarifů pro mladé: Dostanete lepší cenu, více dat a jde to i bez potvrzení o studiu

Témata článku: Android, Tablety, Smartphony, Gadget, iOS, Kickstarter, Pro rodiče, První kus, Plná cena, Dítě, Časový zámek, Volný prodej, Tableta, Mobil, Trezor, Mobilní telefon, Zvolený čas, Zařízení, Alternativní řešení, Napájecí kabel, Stejnojmenná aplikace, Jedna věc, Rodiče, Oficiální stránka, Omezení


Určitě si přečtěte

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 5

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 11 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 53

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 27

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 58