Acer a jeho první Bluetooth sluchátko (recenze)

Zavedenou značku známe spíše jako výrobce notebooků, její první Bluetooth sluchátko nás trošku překvapilo. Bude jméno Acer zárukou kvalitního výrobku, nebo náš test objeví i nějakou chybičku?
Acer a jeho první Bluetooth sluchátko (recenze)

Společnost Acer si většina uživatelů správně spojuje s přenosnými, ale i stolními počítači. Málokdo ovšem ví, že Acer se angažuje také na poli bezdrátového příslušenství. Kromě Bluetooth USB adaptérů můžete nyní v nabídce objevit i bezdrátové Bluetooth sluchátko.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Po sklopení jazýčku je sluchátko dostatečně kompaktní k bezpečnému přenášení

A na scénu přichází …

Bluetooth sluchátko s logem Acer asi většinu z vás svým vzhledem neohromí. Zatímco notebooky Acer se pyšní designem vypiplaným do detailů, sluchátko působí spíše zmateně. Najdete na něm plno nejrůznějších geometrických útvarů, které nejsou nijak sladěny v jeden celek. Zanechme však ošemetnou otázku vzhledu, který se někomu může líbit, ale jinému nemusí, a vrhněme se na to podstatné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Součásti balení je i praktické poutko

Na pohled mohutné sluchátko o rozměrech 92 x 50 x 26 mm váží jen 26 g. Dominantní části je  dvoubarevná partie s ovládacími tlačítky a sponou. Volba kovových odstínů použitých na horní stranu byla správná, sluchátko díky tomu vypadá hodnotněji. Spona za ucho je z části tvořena tmavým průhledným plastem, z části gumou. Je ohebná a příjemná na dotek. Za uchem vůbec netlačí, sluchátko drží na svém místě relativně pevně a ani při prudkých pohybech hlavy nehrozí nechtěné odchlipování.

Spona se dá ze sluchátka také vyjmout a vložit opačně pro druhé ucho. V tom případě se logicky otočí i pořadí tlačítek regulujících hlasitost hovoru. Jedná se o trojúhelníková tlačítka s hmatatelnými znaky „plus“ a „minus“. Průhledné tlačítko v pomyslném středu sluchátka je nejdůležitější – slouží pro zapínání/vypínání a také pro aktivaci a ukončení hovoru. Tlačítko v klidovém stavu pulsuje modře a červenou barvu uvidíte jen v případě, že sluchátko vypínáte nebo párujete.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Systém sklápění v praxi

Z hlavní části sluchátka vykukuje sklopný jazýček opatřený na konci mikrofonem. Praktický sklopný mechanismus zajišťuje pohodlné nošení v kapse nebo na krku. Součástí balení je totiž i odepínatelné poutko. Stačí ho jen upevnit v masivním očku v zadní části sluchátka. Pod očkem se nachází drobný otvor pro nabíječku.

Rekordman ve skoku do dálky

Dlouhým stiskem hlavního tlačítka uvedete sluchátko do stavu, kdy jej můžete spárovat s telefonem. Připravenost poznáte podle střídavého blikání modrého a červeného světla. Párování probíhalo ve všech případech bez potíží a po zadání kódu „0000“ bylo sluchátko připraveno k použití. Bohužel ani po úspěšném spárování nechtěla Nokie 6600 se sluchátkem spolupracovat, což přičítám tomu, že se jednalo pouze o beta verzi telefonu. S telefony Ericsson T39m a Sony Ericsson Z600 však vše probíhalo tak, jak má. Reprodukce zvuku byla čistá a hlasitá pro obě strany.

Velmi příjemně mě překvapila nadprůměrná vzdálenost, na kterou jsem se mohl se sluchátkem od telefonu vzdálit. Výrobcem deklarovaných deset metrů nebylo hraničních a sluchátko vesele fungovalo i ve vzdálenějších místech. Stejně dobře na tom bylo i při testování citlivosti polohy vůči telefonu. Ani náznak nechtěného rušení, komunikace s mobilem byla stále příkladná. Nadprůměrně musím hodnotit také komunikaci skrze překážky, kterou sluchátko bravurně zvládalo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Prostřední obrázek znázorňuje detail na očko k provléknutí poutka

Vážná výtka však směřuje k rozpoznávání hlasových jmenovek. Při hlasovém vytáčení hovoru nebyly hlasové jmenovky většinou rozpoznané a hovor bylo nutné vytočit ručně. Nepomohlo ani přejmenování jmenovek na srozumitelnější útvary.

Se standardně dodávanou baterií (typ neznámý) s kapacitou 160 mAh by podle výrobce mělo sluchátko vydržet čtyři hodiny hovoru nebo sto hodin v pohotovosti.

Jaké tedy je

První Bluetooth sluchátko od společnosti Acer asi nebude potenciální uživatele příliš lákat vzhledem, ale může je zaujmout nadprůměrnou vzdáleností, ve které je schopno s telefonem spolupracovat. Neocenitelná je také jeho nezávislost vůči poloze k telefonu. Škoda jen těch hlasových jmenovek, které sluchátku trochu ubírají pomyslné body. V jiných ohledech si totiž vede dobře, a když k tomu připočteme pohodlné nošení i dostupnou cenu, jde o vskutku dobrou koupi.

Zapůjčil: Acer
web: www.acer.cz
tel: 2 6134 1405
cena: cca 2 500 Kč

Diskuze (4) Další článek: S fotomobilem se už nedostanete ani do kina (oživeno)

Témata článku: Acer, Příslušenství, Bluetooth, Ericsson T39m, Sony Ericsson Z600, Ace, Sluch, Bluetooth sluchátko, Sluchátko, BLU


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 5

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 58

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 15

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

** Xiaomi Mi 8 Lite má velmi dobrý poměr ceny a výkonu ** Zadní strana s gradientem není všechno a dnes ji skoro každý ** Vlastnosti často dražších modelů vyvažují zbytečné kroky vedle

Jakub Vrbacký | 15