Acer Liquid Leap: náramek a jeho smartphone [video]

Na Computexu jsme vyzkoušeli smartphone Acer Liquid Jade a k němu dodávaný náramek Leap. Jak se Aceru zdařila první „nositelnost“?

Už v dubnu v New Yorku ukázal Acer svoji první „nositelnost“ – náramek Acer Liquid Leap. Byli jsme u toho, jen tehdy výrobce neřekl mnoho. Je začátek června, Acer vystavil svůj náramek v Tchaj-peji na veletrhu Computex a my jsme znovu byli u toho. Tentokrát jsme si s novinkou mohli pohrát a alespoň na stánku ji vyzkoušet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Monochromatický displej je menší, než by se podle černé plochy mohlo zdát. Funkcí není mnoho, uživatelské prostředí je tak velmi přehledné. K dispozici bude nespočet barevných provedení.

Co se „wearable“ funkcí týče, je to v podstatě jen monitor spánku a krokoměr. Spálené kalorie a uražená vzdálenost jsou jen údaje dopočítané na základě zadaných fyzických parametrů uživatele. U všech těchto hodnot si můžete nastavit denní cíle. Ze zkušeností s jinými náramky/hodinkami víme, že spánkové monitory jsou dobré i velmi špatné – kam se zařadí Acer však poznáme až při důkladném testu.

Pak jsou zde hodinky, stejně jako celý náramek se aktivují podržením prstu na displeji. Ovládat můžete hudební přehrávač a Liquid Leap zvládá také notifikace. Zatím jen příchozí hovor a SMS, notifikace z aplikací slibuje Acer přidat později.

Co se hardwaru týče, můžeme pochválit za voděodolnou úpravu a vibrační motorek. Právě upozornění pomocí vibrací vypadá jako drobnost, ale kdo už si nějakou nositelnost vyzkoušel, ví, jak je to v praxi důležité. Naopak kárat budeme za nabíjení pomocí jednoúčelového adaptéru. Opravdu nešlo do náramku integrovat univerzální microUSB? Takhle abyste pořád mysleli na to, kdy a kde dojde baterie a jestli tam budete mít nástavec.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nevzhledné a neprakticky vyřešené nabíjení. V tomto bodě by se Acer mohl inspirovat třeba u Sony

Jade: voda, design, lesk

Partnerská aplikace Leap Manager podle informací obsluhy stánku na Computexu poběží i v Androidech jiných značek, což trochu kontrastuje s jinou informací. Totiž že se bude Acer Liquid Leap prodávat pouze se smartphonem Acer Liquid Jade. Tedy alespoň ze začátku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Tak vypadá 7,5mm. Měřilo se ale uprostřed těla telefonu, fotoaparát nad tento profil vystupuje.

Luquid Jade je smartphone střední třídy, který spíše než na špičkové výbavě lpí na designu a překvapí zvýšenou odolností (výrobce garantuje půlhodinu metr pod hladinou). Přístroj je příjemně tenký (7,5 mm), velmi zaoblený (včetně okrajů skla kryjícího displej) a velmi lesklý. Snad až přehnaně lesklý, působí kvůli tomu až pouťově a po každém dotyku na povrchu zůstává viditelný otisk.

Klepněte pro větší obrázek 
5" IPS HD (rozlišení 1 280 × 720 px) displej, čtyřjádrový procesor MediaTek MT6582 (1,3 GHz), 1 GB RAM, 8 GB ROM. Velkým lákadlem má být světelný fotoaparát s rozlišením 13 Mpx. Baterie má kapacitu 2 100 mAh. Android 4.4. LTE chybí.

Na oba přístroje jsme se zeptali u českého zastoupení Aceru, ale vzhledem k jejich značné čerstvosti je na konkrétní cenu a datum startu prodeje ještě příliš brzy. Smartphone Acer Liquid Jade se k nám nejspíš dostane, bude to na podzim, ale ještě není jasno o konkrétní specifikaci. Co se náramku Liquid Leap týče, ještě se řeší, jestli se vůbec podívá do Evropy.

Diskuze (4) Další článek: Huawei uvede Honor 6 s vlastním osmijádrem Kirin 920

Témata článku: Acer, Wear OS, Příslušenství, Liquid, Acer Liquid, Acer Liquid Jade, Náramek, Viditelný otisk, Fyzický parametr, Čerstvost, První nositelnost

Určitě si přečtěte