ADATA prodává bezdrátové podložky pro nabíjení smartphonů. 10W verze se rychlostí blíží kabelu

Tchajwanská společnost ADATA má v nabídce hromadu příslušenství ke smartphonům. My jsme tentokrát vyzkoušeli dvojici nových Qi podložek pro bezdrátové dobíjení CW0050 a CW0100. Obě se vzájemně liší cenou, designem a zejména výkonem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Dvojice bezdrátových podložek ADATA CW0100 (černá) a CW0050 (bílá)

V našem případě bílá CW0050 je klasická bezdrátová podložka vyrobená z plastu, má nízkou hmotnost, tloušťku a napájí se přes microUSB konektor. Výkon při bezdrátovém dobíjení činí maximálně 5W (5V~1A). Nabíjení na této podložce není nejrychlejší, ale jako průběžné „dokrmování“ energie např. v kanceláři na stole postačuje. Cena je 500 Kč, na výběr černá a bílá barva.

Ne všechny telefony umí rychlé Qi

Kdo uvažuje o bezdrátovém dobíjení jako úplné náhradě kabelu, měl by sáhnout po vyšším modelu CW0100 v černé nebo bílé barvě za 650 Kč. Je sice tlustší a třikrát tak těžký (hmotnost 150 g), ale má kovovou konstrukci a nabídne výkon až 10W (5V~2A), což už v relacích bezdrátové technologie Qi znamená rychlé dobíjení. Zdaleka ne všechny telefony s bezdrátovým dobíjením ovšem vyšší výkon podporují. Spolehnout se můžete na všechny novější Samsungy od generace Galaxy S7.

V případě bezdrátových podložek záleží i na správném umístění telefonu. Pokud jej vycentrujete na střed, nebude během nabíjení docházet k takovým ztrátám. Efektivita je i tak proti kabelovému nabíjení samozřejmě nižší a zhoršují ji jakékoli překážky, např. pokud telefon nabíjíte v obalu. My jsme nabíjeli Samsung Galaxy S9 s plastovým ochranným krytem na rychlejší CW0100 zhruba 140 minut. Přes kabel je to sice stále o tři čtvrtě hodiny méně, ale bezdrátová technologie Qi svoje manko postupně smazává.

Bezdrátové nabíječky jsou čím dál pokročilejší:

Diskuze (9) Další článek: Huawei chystá další sluchátka bez drátů. Dobíjet se budou položením na Mate 20

Témata článku: Bezdrátové nabíjení, Příslušenství, Kovová konstrukce, Rychlé dobíjení, Nabíjení, Qi, ADATA, Úplná náhrada, Tchajwanská společnost, Správné umístění, Kabela, Bezdrátové dobíjení, Telefon, Dobíjení, Nízká hmotnost, Podložka, Černá barva, Vysoký model, Bezdrátová podložka, Vysoký výkon, Bezdrátová technologie, Kabelové nabíjení, Bezdrátová nabíječka


Určitě si přečtěte