Adobe Acrobat Reader for Palm OS - prohlížejte PDF dokumenty na Palmu

Potřebujete mít různou dokumentaci s sebou i na cestách? Potřebné dokumenty máte jen v PDF, ale nechce se vám nosit notebook? Vemte si potřebné dokumenty s sebou ve vašem Palmu!
Potřebujete mít různou dokumentaci s sebou i na cestách? Potřebné dokumenty máte jen v PDF, ale nechce se vám nosit notebook? Vemte si potřebné dokumenty s sebou ve vašem Palmu!

Pokusů o aplikace umožňující prohlížení PDF dokumentů na Palmu již bylo více. Přiznejme si, byly často neohrabané a nedokonalé. Nyní máte možnost nosit si své dokumenty s sebou přímo v Palmu, a to s veškerým komfortem který nabízí "stolní" verze Adobe Acrobat Readeru.

Jak již vyplývá z názvu, autorem Acrobat Readeru for Palm OS je společnost Adobe, známá především vývojem grafických aplikací a autorstvím Adobe Acrobat Readeru.

I ve verzi pro kapesní počítače Palm naleznete většinu funkcí, které znáte z PC, včetně vynikajícího vyhledávání. Aplikace umožňuje i práci s rejstříky a komentáři.

Klepněte pro větší obrázekSoučástí balíku je také konverzní program pro OS Windows, žádné jiné OS nejsou zatím podporovány. Konverze probíhá velmi rychle. Po jejím skončení je nutné stisknout tlačítko HotSync, čímž spustíte synchronizaci a zkonvertovaný dokument se přenese do Palmu. Zde bych vytknul nutnost provádět celý synchronizační proces kvůli přenosu jediného dokumentu. Mnohem více bych uvítal kdyby se dokument synchronizoval ihned a poté by se přenos ukončil.

Klepněte pro větší obrázek

Po otevření dokumentu se načte jeho úvodní stránka. Symbol složky nacházející se v levém spodním rohu slouží k otevření okna pro výběr dokumentu - stejného jako při spuštění aplikace. Symbol nacházející se vedle symbolu složky značí, zda dokument obsahuje také rejstřík. Pokud ano, ukázáním na tento symbol se do něj přepnete. Indikátor ve středu spodní části okna zobrazuje vaši aktuální pozici v dokumentu. Ukázáním do něj přeskakujete mezi stránkami. Šipkami nacházejícími se na levé a pravé straně indikátoru, posunujete dokument o jednu stránku vzad či vpřed. V pravém spodním rohu je zobrazeno políčko s číslem stránky na které se zrovna nacházíte/celkový počet stránek. Ukázáním do tohoto políčka vyvoláte dialogové okno "Go To" (jdi na), které vám umožní rychlý skok na vámi zadanou stránku, na začátek či konec dokumentu.

Klepněte pro větší obrázekZávěr: Jedná se podle mne o nejvydařenější aplikaci určenou k prohlížení PDF dokumentů na Palmu. Oplývá řadou funkcí, dokonalou grafikou (musím však zklamat majitele barevných Palmů - aplikace zatím podporuje zobrazování dokumentů jen v odstínech šedi), rychlostí a přehledným ovládáním. Součástí je rychlý a snadno ovladatelný konverzní program, který zatím bohužel existuje jen ve verzi pro Windows. Adobe Acrobat Reader for Palm OS vám nabídne veškerý komfort pro práci s PDF dokumenty, na jaký jste zvyklí z PC. A nejlepší zpráva na závěr - tato aplikace je ke stažení zdarma! Tak neváhejte a stahujte!

Závěrečné hodnocení:
+ snadné ovládání
+ přehlednost
+ vynikající grafika
+ velké množství funkcí
+ rychle zobrazování stránek
+ vynikající konverzní program
- nutnost přečkat celý synchronizační proces kvůli přenosu jediného dokumentu
- absence barvy
Adobe Acrobat for Palm OS v 1.0b
Zdroj: Adobe
Cena: Zdarma
Testováno na Palm IIIx, Palm OS 3.5.2
Po instalaci zabírá 185 kB RAM.

Váš názor Další článek: Jaká je skutečná cena všech sad Twist?

Témata článku: Palm, Adobe, Dokument, Palm OS, ACR, Dok, PDF


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40